Комеморації

Комеморації

Марія Галіна, Одеса Дейлі: любі друзі, 24 в нас сповнилося  два роки з початку повномасштабного вторгнення, і, відповідно, багато подій пов’язано саме з цією датою. Тримаємося разом! 

Кіно

Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека (Пастера, 13). We are back with our Saturday Movies at 2:00 PM (14.00). 

Суспільство

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька 49/51). Организаторы мероприятия: ICES – The Institute for Central European Strategy и Infopost. Цивільно-військове співробітництво (ЦВС) в Україні стало відомим з початком війни на Сході країни. У 2014-му в ЗСУ була сформована структура цивільно-військового співробітництва за стандартами НАТО. Про те що треба знати про основні завдання цивільно-військового співробітництва, взаємодію між Збройними Силами, цивільним населенням та місцевими органами влади, допомогу ЦВС мешканцям населених пунктів на лінії розмежування та чому це важливо будемо розмовляти з Юрієм Дяченком (12.00).

Виставки, презентації

 • Болгарский центр (Віце-Адмірала Жукова, 9). Два роки повномасштабного вторгнення!
  На цій виставці зібрано частину фотографій з тих, що знято у 2023 році. Це продовження минулорічної виставки
  “Шляхами до Перемоги”. Организатор мероприятия: Борис Бухман. Відкриття 15.00.
 • Культурний центр Union (Троїцька, 43). Фотопроєкт “Ціна свободи”. Фотовиставка репортажної фотографії. П’ять одеських фотографів та фотографка зі Львова у своєму проєкті розповідають про те, що переживає мирне населення України, яке мешкає на віддаленні від лінії бойових дій, та як війна впливає на повсякденне життя українців (13.00).
 • 24 лютого о 16:00 запрошуємо на презентацію драматургічної збірки від Драма-Панорама 
 • У галереї “Золотий янгол” (Пушкінська, 51), відбудеться лекція “Магія Степанівки” в рамках виставка “Пленери в старовинній садибі”. Куратор виставки Сергій Седих розповість про дивовижне місце – садибу М.Д. Кузнєцова у селі Степанівка. Вхід вільний (14.00). 

Комеморації

America House Odesa (Грецька, 1а) и DEAR ODESA / Одеса уві сні запрошують на відкриття виставки фотографа Олександра Населенко — автор презентує серію робіт «Адамівна». Героїня фото — Раїса Адамівна Шульга, староста села Партизанське в Миколаївській області. В травні 2022 року вона була однією з останніх, хто евакуювався з населеного пункту, який на наступні півроку стане фактично лінією зіткнення. В центрі серії Олександра — портрет людини, а навколо — знищене село. Чорно-білі фото відтворюють жахи війни через трагедію однієї людини.

Показ фільму «DEAR ODESA / Одеса уві сні» (режисер Кирило Наумко) — автобіографічна стрічка, де Кирило намагається з’ясувати, що для нього означає «дім», і розмовляє з Ольгою та Микитою, які не лише одесити, а й його мати та друг дитинства. Головні герої будуть присутні на показі стрічки, також, у вас буде можливість поспілкуватись з командою фільму. Початок виставки о 17:00, показ кіно — о 18:00. Реєстрація за посиланням (кількість місць обмежена): тут

Книжки, читання, поезія

 • Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського ( Троїцька 49/51) одеські та київські поети презентують поетично-художній журнал MUM’ця. Це досвід буденного життя митців у різних містах воєнної України, зшитий під однією палітуркою. Спроба втиснути реальність у поетичні рядки, змалювати світ штрихами сприйняття. У створенні зіну взяли участь київські, одеські, львівські, луцькі та інші поети та ілюстратори (16.00). Кількість примірників обмежена, тож ви можете зробити передзамовлення (тут) та забрати свою MUM’цю на презентації. Вартість зіну — 250 грн. З кожного примірника ми відправимо 50 грн на збір для ЗСУ.
 • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька (Пастера, 15). У рамках IХ Міжнародного літературного фестивалю (International Literature Festival Odesa), який цьогоріч, на жаль, відбувається не в нашому місті, а в Бухаресті, поговоримо про тексти, які написані про російсько-українську війну, та про письменників, які творять під час війни (14.00). Вшануємо пам’ять тих, кого вже забрала війна: Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної та Максима Кривцова. У розмові візьмуть участь поетка, журналістка, ведуча програм «Книжковий топ-7 «Без письменника» Олена Гусейнова, письменник, автор історико-авантюрних, історичних та детективних романів, військовослужбовець Богдан Коломійчук та письменниця, волонтерка Галина Лицур-Щадей.Наприкінці дискусії покажемо відео читання тексту ««ДЕВ’ЯТЬ РОЗСИПАНИХ ВСЕСВІТІВ» Галини Лицур-Щадей, створене «Суспільне Івано-Франківськ». Подію можна переглянути онлайн на YouTube
 • Театр Юного Глядача (Грецька, 50). “Антологія п’єс-переможниць драматургічних конкурсів 2023” в Одеському театрі юного глядача. На презентації буде присутній режисер-постановник вистави Євгеній Резніченко (16.00) запрошує о на літературні читання «Ярослав Івашкевич: митець, народжений Україною» – творів українсько-польського митця Ярослава Івашкевича, 130-а річниця від дня народження якого відзначається у 2024 році (до Дня рідної мови) (13.00).
 • Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2). в другу річницю повномасштабної російської агресії, за ініціативою міста літератури ЮНЕСКО Мілану, 15 міст одинадцяти країн світу, проведуть читання творів українських авторів на знак солідарності із Одеським літературним музеєм, який постраждав від обстрілів російськими ракетами (17.00).

Музеї, лекції, освіта

 • WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9). Едгар Дега, безсумнівно, є однією зі знакових фігур світового мистецтва. Він був одним із найвидатніших рисувальників усіх часів. Як у своїй творчості, так і в особистому житті він є втіленням незрозумілих контрастів і нескінченних протиріч, глибоким зв’язком між консерватизмом старих академічних традицій і революційним новаторством, характерним для його епохи (14.00). Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією). Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях. 
 • Творчій простір «Діалоги» (Соборна площа, 2). Разом з Сергієм Седих ми починаємо серію лекцій з циклу «Історії одеського мистецтва» (18.00). Гості  розглянуть листування одеського художника Миколи Дмитровича Кузнєцова до київського колекціонера Івана Миколайовича Терещенка. Цікаво, що листи проілюстровані Кузнєцовим. Микола Дмитрович Кузнєцов (1850-1929) – академік живопису, засновник ТПРХ. Роботи майстра представлені у багатьох вітчизняних та світових музеях. Іван Миколайович Терещенко (1854-1903) – представник династії цукрових магнатів Терещенків, меценат та колекціонер. Благодійний внесок – 100 гр.
 • Одеський планетарій (Планетарій розташований на території Астрономічної обсерваторії у парку ім. Тараса Шевченка (Маразлієвська, 1в).   запрошуємо дітей та дорослих на програму КОСМІЧНИЙ МОДУЛЬ «ОДІСЕЙ» ЛЕТИТЬ ДО ПІВДЕННОГО ПОЛЮСУ МІСЯЦЯ. Чому польоти місячних космічних кораблів 2024 року увійдуть в історію (17.00).Довідки та запис за тел.:+380983287011 – вайбер, +380949177605; +380487097605 

Зустрічі, спілкування

 • Ксенія Тюшева и Спонтанці (Канатна, 6). Спонтанці це місце де можна знімати маски й образи й проявляти те, що за ними. Так само тут можна одягати незвичні й незнайомі маски, які доповнять особистість чимось новим. Це простір дослідження (15.00). Оплата 250 грн або донейшен.
 • Ирландский паб «Mick O’Neills» (Дерибасовская 13). Организаторы мероприятия: Silvia Ter-Gabrielyan и English meetings. Let’s spend this Saturday in a friendly circle, have a chat, and then go dancing. I’ve reserved a table for you on the second floor. I hope you all have a great time together (16.00).
 • Там, де ти любиш вино (проспект Українських героїв, 4).Open That Bottle Night. Запрошуємо прийти та принести ту саму пляшку, яка у Вас вже давно стоїть і Ви не знаєте з ким і коли поділити момент її відкриття та дегустацію вмісту (16.00). Концепцію Open That Bottle Night було ініційовано двома репортерами Wall Street Journal. З моменту свого відкриття у 2000 році захід став глобальним явищем і завжди проводиться щорічно в останню суботу лютого. Вартість: 370 грн + та сама пляшка. Прохання за 2-3 дні надіслати фото або опис вина, щоб ми змогли спланувати закуски та визначитися, в черзі вин на заході. Кількість місць обмежена. Бронь обов’язкова за тел.0504624199

Екскурсії, краєзнавство 

 • Всесвітній клубі одеситі (Маразлієвська, 7)в 24 лютого о у на численні прохання одеситів відбудеться зустріч з істориком, письменником і краєзнавцем Сергієм Котелком! Сергій продовжить свою захопливу розповідь про історію найкрасивішого особняка нашого міста – дачі Анни Ашкеназі на Французькому бульварі (17.00). Благодійний внесок – за бажанням
 • Гід з авоською по Одесі (Кавʼярня-музей «Стара Одеса» (Красний провулок, 7а, вхід з вулиці Грецької)). Поринемо в атмосферу Одеси початку двадцятого століття. Подивимось на неї очима тодішніх юних одеситів. Ця мандрівка у часі відбудеться у прекрасному просторі нової кав’ярні-музею «Стара Одеса»(15. 00).  350 гривень з особи. У вартість включено розповідь гіда і напій на ваш вибір від закладу. Обовʼязкова реєстрація в особисті повідомлення або в месенджери +380678845642
 • Архітектура Одеси. АрхПрогулянка: На прогулянці двориками центру Одеси дізнаєтесь історію будинків та їх власників, побачите цікаві куточки та архітектурні скарби вулиць Коблевської, Ніжинської, Пастера та Софіївської. Де зустрічаємося
  Біля входу в Пасаж з боку Дерибасівської  (10.30). Квитки до 350 гр. На запитання відповідає  Валентина по номеру: +380 63 163 20 09
 • ДЕ ЙДЕМО? Перший маршрут «Любовних історій» не залишив байдужим жодної людини, яка відвідала цю екскурсію. І більшість із вас щиро висловлювали бажання продовжити любовні перипетії знаменитих особистостей в Одесі. Початок: 11.00. Французький бульвар, 32 ріг Шампанського провулка.  Вартість: 550 грн. (автобусна екскурсія з легким частуванням і відвідуванням двох музеїв). Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). (перевіряйте, чи є міста)
 • Одеська обласна юнацька бібліотека (Ак.Корольова, 46) запрошуємо всіх бажаючих на віртуальну екскурсію «Котики на шляху до перемоги». Зустріч відбудеться в рамках співпраці факультету історії та філософії в форматі засідання гуртка Наукового етнологічного студентського товариства кафедри археології, етнології та всесвітньої історії. Анастасія Ганєва вже другий рік досліджує феномен та значення графіті “котиків”, нею проведено систематизацію зображень, створено інтерактивну мапу та віртуальну екскурсію (14.00).

Музика

 • Євангельська реформатська церква (Пастера, 62)запрошує на органний концерт Жана-Марі Леруа (Франція) (16.00).  Квитки до 150 гр. Квитки  на Concert.ua.
 • Одеська обласна філармонія ім. Давида Ойстраха (Бунина, 15). Flower of Spring! Для вас грають колектив «Нова ера»; лавреати міжнародних фестивалів і конкурсів, учасники ансамблю солістів «Ренесанс»; лавреати міжнародних конкурсів (17.00).
 • Мore Music Club (Пушкінська, 75).   У другу річницю повномасштабного вторгнення збираємось разом на потужний метал концерт і продовжуємо збирати донати на ЗСУ. Для нас грають: Dvobiy (alternative), Cataracta (melodic death metal),  Water’s (hard-n-heavy / thrash) (18.00). Вхід: донейшн від 150 грн на ЗСУ

Театри

 • Театр музичної комедії ім. М. Водяного (вул. Пантелеймонівська, 3). Скрипаль на даху (15.00). Тривога по Одеські (18.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2). «Дивна вистава. День другий»   (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Гра в правду (18.00). Квитки  на Concert.ua
 • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Русалонька  (11.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. 
 • Василька (Пастера, 75). Кайдаші (16.00). Квитки  на Concert.ua або в касі театру.
 • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23). Дикун Forever або про що мовчать чоловіки (18.00). Квитки на Concert.ua або в касі театру.
 • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Молочайник (17.00). Прем’єра!. Квитки на Concert.ua або в касі театру.
 • Театр Малих Комедій (Асташкіна, 1). Готель «Між двох світів» (18.00). Квитки на Concert.uа.

Виставки, презентації

ART CHILI (Церковна 19). Лютий Стиль – це стиль мистецтва, який виник у Одесі і став реакцією групи митців на повномасштабне вторгнення росії на територію України. Важливою рисою напрямку є те, що даному стилю притаманні прямі та максимально конкретні висловлювання (14.00). Формат одноденної виставки, що матиме місце 25 лютого 2024 року в Одесі на території колишнього заводу медтехніки, обраний авторами спеціально. 

Музеї, лекції, освіта

 • WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9). У неділю чекаємо вас на кураторській екскурсії виставкою Ці Байши «Подих життя» до 160-річного ювілею відомого китайського художника. Під час екскурсії познайомимось з творчим шляхом художника, втіленому у рідкісному прижиттєвому виданні 1952 року з бібліотеки музею (14.00). Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією
 • WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9). Продовжуємо цикл лекцій. «Всесвітня історія кіно» вже цієї неділі. Голлівуд ери німого кінематографа – час коміків і Бастер Кітон – перший з них. Або другий після напівбога Чапліна. У будь-якому випадку Кітон – король німого кіно, хоча навіть зараз для багатьох кіноманів легендарний актор і режисер залишається таємницею. (14.00). Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією)
 • Одеська обсерваторія у Парку Шевченка запрошує на зустріч в одеському планетарії. Ми побачимо зоряне небо на куполі планетарію, планети та сузір’я. А потім піднімемось у вежу англійського телескопу XIX сторіччя та за сприятливої погоди проведем спостереження на власні очі (17.30). Про ціну квитка в мене інфи немає. 

Екскурсії, краєзнавство

 • Де Йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (пров. Шампанський, 2).наступне екскурсійне полотно із циклу «Студентськими тропами»! І на цей раз спільно з викладачем, спеціалістом Одеського Національного Університету ім. І.І. Мечникова ми вирушимо на факультет біології. За маршрутом №2 – Зоологічний музей і його найцікавіші експонати (11.00).  Вартiсть: 300 грн. – дорослі; 150 грн. – діти до 14 років. Вартiсть:  300 грн. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). Запис обов’язковий! Кількість осіб у групі обмежена. Пишуть, запис вже закрито, але слідкуйте за об’явами.
 • Де Йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (Пастера, 44). Ми вирушаємо в наше з вами минуле, у 20-е століття, де всі ми народилися і дорослішали, набираючись, наповнюючись енергією життя. Музей речей 20-го ст. привітно відчинить перед вами двері (15.00). Вартiсть:  300 грн. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). Запис обов’язковий! Кількість осіб у групі обмежена
 • Архітектура Одеси. Прогулянка за кулісами Оперного (11.00).   Квітки до 400 гр. На запитання відповідає  Валентина по номеру: +380 63 163 20 09. 

Музика

 • Всесвітній клуб одеситів (Маразлієвська, 7) запрошує на концерт Лауреатів IV Всеукраїнського відкритого джазового фестивалю-конкурсу обдарованих дітей «Black&White Musiс» обдарованих дітей віком від 5 до 18 років із мистецьких шкіл та закладів освіти м. Одеси та інших міст України (12.00).Благодійний внесок – за бажанням.
 • Всесвітній клуб одеситів (Маразлієвська, 7) Творчий вечір Валерія Черниса “Сповідь акомпаніатора”Всесвітній клуб одеситів запрошує друзів і любителів пісні на Вечір пісні про Одесу, дружбу і пам’ять (16.00) Автор і виконавець програми “Сповідь акомпаніатора” – Валерій Черніс – член ВКО, співак, композитор, мультиінструменталіст, актор театру і кіно, аранжувальник. Благодійний внесок – 100 грн.
 • Одеський Літературний музей (Ланжеронівська 2). «Обпалені війною…»  – перший концерт, який ми назвали в межах сумісного проекту «Через терни до зірок» Мистецької школи №3 м.Одеси та Одеського Літературного музею, який триватиме з лютого по червень 2024 року та складається з восьми концертів (14.00).Вхід вільний.
 • Одеська обласна філармонія ім. Давида Ойстраха (Бунина, 15). Леонард Бернстайн. Маестро з українським корінням (13.00). Квитки на Concert.ua.
 • Одеська обласна філармонія ім. Давида Ойстраха (Бунина, 15). Концерт лауреатів ГРАН-ПРІ III-IV Міжнародних конкурсів ODESSA MUSIC OLYMP. Камерний оркестр Одеської філармонії, художній керівник та головний диригент І.Шаврук. (17.00). Квитки на Concert.ua.
 • More Music Club (Пушкінська, 75). Реггі-панк та панк-рок грають одеські групи Мастурбритва, Dead Cassadys , Euphobia. Початок: 18.00. Вхід: донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).

Театри

 • Театр музичної комедії ім. М. Водяного (вул. Пантелеймонівська, 3). Принцеса цирку (16.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Органний концерт «Музика всесвіту» (16.00).   Квитки на  Concert.ua.
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2).  «Дві панянки у бік півночі»  (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц
 • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Молочайник. Прем’єра (17.00). Квитки  на Concert.ua 
 • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Сніговічки  (11.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48).  Обережно, Єва (18.00). Квитки  на  Concert.ua. 
 • Будинок Клоунів(Ольгіївська, 23). Дон Жуан  (18.00) Квитки на Concert.ua або в касі театру.
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 75). В неділю рано зілля копала (16.00). Квитки  на Concert.ua або в касі театру.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *