Наталія Пономарчук виконає неоперного Вагнера

Langsam

25 березня Київський камерний оркестр під керівництвом знаної диригентки Наталії Пономарчук представить у Національній філармонії України вишукану програму із творів Ріхарда Вагнера, Вольфганга Амадея Моцарта та сучасної української композиторки Вікторії Польової.

Програма концерту обрамлена ледь помітною, майже ілюзорною аркою. Паралель можна провести не так між Вагнером і Польовою, як і між Вагнером і Малером, чиї традиції у своєму творі «Langsam» по-своєму продовжує Польова. Це тихий плин повільної музики разом із непоказною зовнішньою, втім, потужною внутрішньою оркестровою силою. «Langsam», композиція створена на початку 1990-х, існує у двох авторських версіях: для струнного і, початково, для великого симфонічного оркестру. 

Наталія Пономарчук вже далеко не вперше виконуватиме музику Вікторії Польової. За словами диригентки, «Langsam» (свого часу цей твір Пономарчук виконала разом із Національним симфонічним оркестром) – один із найяскравіших спогадів-фрагментів її творчої роботи. «Для мене музика Польової – це невпинний діалог із самим собою, або невпинна бесіда про фундаментальні і в той же ж час прості речі у житті кожної людини – питання життя, любові й смерті, – каже пані Наталія. – Це музика, яка позбавлена зовнішнього драматизму, колізій, але закцентована на дуже інтимних відчуттях, самозаглиблена музика внутрішнього споглядання».

«Зігфрід-ідилія» – один із небагатьох суто інструментальних творів Вагнера (крім однієї юнацької симфонії, написаної у 19 років, у доробку композитора є декілька оркестрових увертюр, низка хорів та кілька п’єс для фортепіано). «Зігфрід-ідилія – чи не найчастіше виконувана неоперна вагнерівська композиція. Як бачимо, і тут не обійшлося без образу головного героя знаменитої оперної тетралогії. Твір створено 1869 року до дня народження другої дружини композитора, Козіми Вагнер, доньки Ференца Ліста. Цього ж року у подружжя народилася третя дитина – син, якого назвали Зігфрідом. 

Програма:
Р. Вагнер – «Зігфрід-ідилія» для камерного оркестру
В. А. Моцарт – Симфонія № 29 ля мажор, KV 201,
В. Польова – Langsam

  • Що: концерт камерної музики
  • Коли: 25 березня, 18.00
  • Де: Національна філармонія України

Квитки тут

Текст: Олеся Найдюк 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *