Літні сни контрабасистів

«Літні сни»

5 червня в готелі Hilton Kyiv відбувся концерт «Літні сни» Kyiv Symphony Orchestra під керівництвом Луїджі Ґаджеро й за участю одного з найвідоміших контрабасистів сучасності Ніка де Гроота.

У програмі вечора були два абсолютні шедеври класики: увертюра «Сон літньої ночі» Фелікса Мендельсона та Симфонія №40 Вольфґанґа Амадея Моцарта. Та два сучасних твори: концерт для двох контрабасів і камерного оркестру «iDu» Альфреда Хубера (солювали Нік де Гроот та його учень Бенедікт Губер) й концерт для контрабасу та симфонічного оркестру «Загублені птахи» Андерса Нільссона. 

У першому ряду, напроти Ніка де Гроота, сидів відомий (дуже) український контрабасист Назарій Стець, і я попросила його коротко прокоментувати концерти для контрабаса з оркестром.

Ваші думки з приводу цього концерту і двох творів для сольного контрабаса.

— Вважаю цей концерт непересічним для нашої країни й Києва зокрема. Сольний контрабас все ще є надто рідкісним гостем у симфонічних концертах. А два сольних контрабаси — то взагалі екзотика. На мій смак програма підібрана максимально толерантно: тут тобі і шлягер дорослого Моцарта, і дитячий опус Мендельсона, і екзотична постмесіанщина від Нільссона, і компліментаристика від Хубера. Але все разом досить органічно сприймалось. 

Вам вдавалося грати подібні твори для двох соло контрабасів?

— В 2012 грав із оркестром Українського Радіо концерт для двох контрабасів Джованні Боттезіні.

Як ви оцінюєте обох солістів — вчителя та учня?

— Ніяк не оцінюю. Хто я такий щоб оцінювати? Ми колеги. Я щиро радію їхнім успіхам і з радістю йду їх слухати й підтримувати.

Ви грали з Ніком до Гроотом?

— Ні. Поки що.

Глядачів одразу захоплює твір про птахів, його емоційність та портрети птахів і ще впізнаваність в ньому «Islands» King Crimson —  а вам що сподобалося більше?

— Мене тут дуже потішила «композиторська кухня». Справа Мессіана продовжує жити і це дуже круто. Дуже сподобались ритмічні формули (5+5+3+3 наприклад) і використання ладів обмеженої транспозиції. Вангую, що цей концерт через кілька десятків років поповнить золотий фонд контрабасових концертів поряд із Кусевицьким, Ванхалем, Шпергером, Раутаваарою, Тубіним та іншими гарними музикантами.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.