Чотири балети, опера і концерт

Музтеатр на лютий

Радіо Ісландія представляє на Kyiv Daily головні музичні події місяця, або музтеатр на лютий з Олександром Жуком. 

Київський муніципальний академічний театр для дітей та юнацтва

 • Балет « Кармен TV» 
 • 5 лютого, середа

«Київ Модерн-балет» чи не єдиний столичний колектив сучасної, авторської хореографії. Незмінний керівник та головний хореограф Раду Поклітару, зібрав неймовірну трупу талановитих та першокласних танцівників. Зазвичай колектив дає 2-3 вистави на місяць. В лютому їх аж чотири. Але зверніть увагу на балет «Кармен TV», 5 лютого. Це перша вистава презентована колективом у 2006 році, за яку отримали відразу дві «Золоті пекторалі», в номінації за найкращу виставу року та найкращу роботу балетмейстера. Усі вистави Поклітару заслуговують на увагу, але ця must visit. Ви побачити сучасну хореографію в її кращій формі та вираженні. Кармен ТВ, вже можна назвати класикою сучасного балету, як би дивно це не звучало. Домашня сцена Київ модерн балету – київський театр опери та балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська 2).

Національна опера України

 • Вечір одноактних вистав 
 • Опера «Моцарт і Сал’єрі», балет «Кармен-сюїта» 
 • 12 лютого, середа

Якби багато років тому, коли я вперше потрапив в оперу та замість «Ріголето» слухав, наприклад «Аїду», ноги б моєї більше в опері не було. Перший досвід, він в усьому перший досвід. Якщо ви не зовсім розумієтесь на класичному мистецтві, але присутнє стійке бажання дізнатися що ж воно таке є, або ви хочете приємно та нетривіально провести вечір з коханою людиною, тоді вам на вечір одноактних вистав в Національній опері України. 12 лютого кияни представлять оперу на одну дію «Моцарт і Сальєрі», Римського-Корсакова, та балет Щедріна, «Кармен-сюїта». Опера легка, необтяжена довгими складними аріями, сюжет всім нам дуже добре знайомий. Кармен-сюїта, є шедевром балетного мистецтва другої половини 20 ст., який Радіон Щедрін створив та присвятив своїй  дружині Майї Плісецькій, адаптувавши музику Жоржа Бізе з опери Кармен. Особливу увагу звертаю на склад виконавців. В головній партії Кармен, прима Анастасія Шевченко. Талановита, чуттєва та надзвичайно технічна балерина. Захоплююсь її манерою та підходом до самовираження на сцені. В партії Ескамільо, Олексій Тютюнник. Певний час був солістом Маріїнського театру в Петербурзі, в цьому сезоні приєднався до балетної трупи київської опери. Навіть не буду починати говорити про перфектний рівень підготовки та техніку Олексія. В партії Хозе, прем’єр Сергій Кривоконь.

Національна опера України

 • Балет «Раймонда»
 • 27 лютого, четвер

В репертуарі Національної опери України, на щастя, представлена перлина світового балетного мистецтва «Раймонда», композитора Глазунова. На мій погляд це одна з кращих балетних вистав київської опери, яку на жаль лише декілька разів за сезон дають на сцені. В «Київській» Раймонді досконале майже все: декорації, костюми, музична редакція оригінальної партитури Глазунова, хореографія, яка поєднала в собі кращі хореографічні досягнення Петіпа та Горського. Кожен показ Раймонди викликає не аби який ажіотаж серед київської публіки. 27 лютого в головній партії, Графині Раймонди де Доріс, на сцену вийде Наталія Лазєбнікова, прима балетної трупи та, на моє глибоке переконання, краща виконавиця цієї партії на київській сцені. Якщо ви хочете побачити справжнє високе балетне мистецтво та отримати масу яскравих та теплих почуттів, раджу вам відвідати цю виставу.

Kyiv Opera Theatre / Київський муніципальний академічний театр для дітей та юнацтва 

 • Неокласичний балет «Лускунчик»
 • прем’єри 14, 15, 16 лютого

Київські музичні театри можуть запропонувати не велику кількість постановок сучасної або неокласичної хореографії. В лютому Kyiv Opera Theatre анонсує прем’єру неокласичного Лускунчика. Класичний балет, який став невід’ємним атрибутом новорічно-різдвяних свят, буде презентований в новому прочитанні та стилістичному оформленні. Потужний постановчий склад обіцяє цікаву та неординарну виставу. Диригент Віктор Плоскіна, хореографія Артема Шошина, сценографія Тетяни Бєлік. В проекті бере участь соліст національної опери Україні, Олексій Потоьмкін. Я побачив Олексія декілька років тому в партії Принца в «Лебединому» та відразу відзначив його особливу манеру руху та глибоку роботу над образом. 

Національний музей мистецтв ім. Ханеків 

 • Концерт класичної камерної музики 
 • 16 лютого, неділя

Моє захоплення класичним мистецтвом не обмежується оперою та балетом. В Києві є місце яке я обожнюю та рекомендую для обов’язкового відвідання всім і кожному. Національний музей мистецтв ім. Ханенків це найбільше та найцінніше зібрання світового мистецтва в Україні. В музеї відбувається велика кількість різноманітних подій від тематичних екскурсій до концертів камерної класичної музики. В лютому анонсований надзвичайно цікавий концерт Carnevale di Venezia. Як зрозуміло з назви, програма присвячена Венеційському карнавалу, який традиційно, вже не одне століття відбувається в лютому. Твори А. Вівальді, Дж. Боттезіні, К. Боллінга та А. Баццині звучатимуть в залі голандського  та фламандського мистецтва, у виконанні музикантів-віртуозів колективу Almia Music. Можливість на повну зануритися у високе мистецтво в Музеї Ханенків 16 лютого. Початок концерту о 17.00. Про бронювання та придбання квитків можна дізнатися на сайті або на сторінці музею у Фейсбуці. 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *