Ковчег 7:0

Микола Жулінський

Наприкінці жовтня в галереї «Хлібня» у Софії Київської відкрився мистецький проєкт «Ковчег». Він складається з дев’яти персональних експозицій сучасних українських митців: Віри Кулеби-Баринової, Олексія Потапенка, Інни Пантелемонової, Олександра Мельника, Миколи Жулінського, Мар’яна Луніва, Ігоря Романка, Надії Мартиненко та Андрія Котлярчука. Кожен з митців є унікальним явищем в українському мистецтві. Київ Дейлі пройде разом з художниками та їх творами в середину «Ковчегу». Зустріч сьома — Микола  Жулінський.

Чи є спільна ідея експозиції «Ковчег»? 

— Так. Гарно продуманий відбір робіт  висвітлив  характерний пласт українського мистецтва часів Незалежності.

Як ви розумієте сам термін, що став назвою виставки?  

— Це подорож до нової свідомості. Наповнення ковчега вселяє надію,  що  ця подорож нашому народу під силу.

Чи були такі роботи у цьому проекті, які ви бачили вперше? 

— Так, більшість.

Як змінилась ваша мистецька оптика під час війни? 

— Війна стала логічним завершенням мого бачення українсько-російських відносин. 

Чи стало вам важливіше  «пряме висловлювання»? Пряма оцінка? 

— Так, живе спілкування щиро потішило, розширило сприйняття,   оживило думки і  емоціонізувало зміст проєкту.

Як вас, художника, змінила війна?   

— Я став категоричнішим у судженях і добрішим по відношенню до інших, але як художник не змінився.

Що вам дає сили працювати тут і зараз?  

— Гордість за наш народ.

Де й у чому ви їх знаходите? 

— У щоденному житті.

Чи є важливим вам ( і всім нам) переосмислення ДНК і наративів нації – зараз та після війни?

— Це головне питання нашого буття. Сьогодні відбувся потужний злет Національного Духу,   іде неухильне   очищення свідомості і в той же час гинуть кращі. Після війни найважливішим буде утвердження досягнутого, де роль освіти і культури повинна стати головною, так як наше  щасливе майбуття залежить від них навіть більше ніж від перемоги. Якщо ми станемо самі собою,  ми автоматично гармонізуємо життєвий простір навколо себе і   проблема з переосмисленням ДНК, як така, відпаде.

Справка проєкту:

Микола Жулінський. Коди

Микола Жулінський народився 1953 року в селі Чорна на Хмельниччині, навчався в Одесі (Одеське художнє училище імені М. Грекова) та Харкові (Харківський художньо-промисловий інститут, нині Харківська академія дизайну і мистецтв, спеціальність – художник-монументаліст). З 1985 року живе та працює в Сумах, зараз викладає в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка. Спеціалізація – монументальний і станковий живопис, графіка. Цікавиться ідеями індійського філософа Шри Ауробіндо, які перегукуються з філософією Григорія Сковороди. Постулат Шри Ауробіндо про відновлення віри у власні сили допоміг художникові пережити світоглядний злам, пов’язаний із розвалом СРСР та став основою художньої серії робіт «Подорож до себе разом з Шри Ауробіндо».

Член Національної Спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України.

Роботи Миколи Жулінського – «картинна зала його душі» (за Германом Гессе), закодована в особливий спосіб. Художник виштовхує нас за межі звичного сприйняття буденності, пробуджуючи інше бачення: травнева ніч наповнюється двоголовими янголами, крик сови вибухає сотнею шарів матерії буття, а сплюндрований берег постає у мареві холодної блакиті, яка від грози вказує шлях до сонячного світла. Незвична форма діалогу з глядачем, продиктована самобутньою манерою автора, викликає стурбованість, за якою іде зачудування тим, наскільки, здавалось би, майже абстрактні фігури та статичні сюжети переплітаються із реальністю, наповнюючи палітру наших відчуттів новими витонченими барвами.

Ковчег 7:0

Ковчег 7:0

Ковчег 7:0

Ковчег 7:0

Ковчег 7:0

и ещё 2

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *