«Мистецтво справлятися з війною»

«Мистецтво справлятися з війною»

28 червня Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» відкрила виставку сучасної української фотографії «Мистецтво справлятися з війною» у штаб-квартирі Світового банку у Вашингтоні, округ Колумбія.

На виставці представлені роботи наших сучасників Олександра Глядєлова, Владислава Краснощока, Олени Субач, Владислави Соловйової та Ігоря Бондаренка, створені з моменту початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

П’ять фотографів — п’ять особистих реакцій на війну. Кожен автор по-своєму переплавляє травматичний досвід у художній образ. Разом вони створюють образ війни, близький до реальності, який передає набагато більш нюансований емоційний діапазон, ніж це можна відобразити в ЗМІ.

«У той час, як російський режим хоче стерти нас разом із нашою пам’яттю і культурою, український народ продовжує чинити опір, творити і зберігати. Це один із наших численних способів боротьби. У світі фейків, де вже немає об’єктивної інформації, художня рефлексія стає вирішальним свідченням цієї війни для наступних поколінь», — підкреслила співголова ГО МСМ Ольга Балашова.

Візуальне рішення для виставки «Мистецтво справлятися з війною» створив український художник Саша Курмаз. Виставкові копії робіт, представлених  в експозиції, увійдуть до мистецького зібрання Світового банку, в якому досі був лише один твір українського автора — робота харківського графіка Павла Макова.

Виставка «Мистецтво справлятися з війною» є частиною публічної програми проєкту «Мистецтво воєнного стану. Архів», започаткованого ГО МСМ після 24 лютого. Щодня Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун ведуть кураторське спостереження за українськими митцями, які реагують на війну мистецтвом, поширюючи свої твори в соціальних медіа. Роботи з Архіву наразі представлені також на 59-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва  рамках спеціального проєкту Piazza Ucraina. Наповнення Архіву триватиме до скасування режиму військового стану в Україні.

Виставка «Мистецтво справлятися з війною» триватиме до вересня.

ФОТО Олександра Глядєлова

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *