Офіси Києва після пандемії: тенденції, прогнози

Офіси Києва

Попри невизначеність, яка ще панує на ринку офісної нерухомості Києва через пандемію, та віддалений графік роботи як один із її наслідків, офіси все ж будуть затребувані серед орендарів – упевнені експерти цього сектора нерухомості.

Пандемія COVID-19, наслідком якої став, зокрема, перехід частини бізнесів (споживачів офісної нерухомості) на віддалений формат роботи, підштовхнула цей сектор до низки змін. Залежно від специфіки діяльності та корпоративної політики кожної окремої компанії, нині робочі графіки та потоки розділилися наступним чином. Так, частина орендарів відвідують офіси в максимально звичайному режимі, як і до пандемії. Ще частина використовує гібридний або ж «вахтовий» формат із частковим/позмінним завантаженням робочого приміщення. Низка бізнесів працює майже повністю віддалено, їхні співробітники приїжджають в офіс лише за необхідності.

Зміна робочих процесів через віддалений режим також призвела до зменшення деякими компаніями орендованих площ у межах своїх бізнес-центрів або взагалі до зміни локації. Втім, це не настільки вплинуло на вакантність на ринку Києва, яка зросла передусім через суттєвий вихід нової пропозиції. Так, серед найбільших бізнес-центрів, відкритих у 2020 році: Avenue 53, М8, FORUM City Garden, FORUM Park Tower, FORUM Infinity, GRAND тощо. Також минулого року відкрився бізнес-кампус В11 в інноваційному парку UNIT.City.

Серед ключових угод оренди на ринку Києва у 2020 році, за даними консалтингових компаній, можна назвати наступні: оренда компанією Vodafone 7800 м2 у БЦ Sigma, оренда компанією EvoPlay 4500 м2 у БЦ на вул. Лейпцизькій, 15, оренда компанією Frag Lab 3600 м2 у БЦ «Венеціанський». 

Через все ще нестабільну ситуацію, спричинену пандемією коронавірусу, ринок офісної нерухомості Києва деякий час перебуватиме в стані легкого стресу, звісно, якщо не виникне нових непередбачуваних суттєвих чинників. У консалтинговій компанії Colliers International (Україна) кажуть: 2021 рік буде під знаком питання. Втім, за умови збереження поточної ситуації драматичних наслідків очікувати не варто. У девелоперській компанії «НЕСТ» прогнозують, що у цьому році ринок трохи «трястиме», спостерігатимуться великі переїзди орендарів, які були заплановані заздалегідь.

Докладний огляд ситуації на ринку офісної нерухомості Києва читайте в Commercial Property.

Джерела фото: HILLFORT Business Mansion, FORUM City Garden, IS

Текст: Марина Паралюш

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *