«Солдатики: вторгнення» 

Олег Калашнік

З 11 серпня у Музеї Ханенків відкриється виставка Олега Калашніка

Із запровадженням воєнного стану в Музеї Ханенків відбулись кардинальні зміни. Колекцію сховали, зали спорожніли. Це дало поштовх до переосмислення експозиції. Як Музей може реагувати на сучасні події? Так з’явилася ідея представлення проєктів українських митців, першим з яких став Олег Калашнік.

У роботах автора знову повторюється той самий образ іграшкового солдатика, такого собі супер-героя радянського дитинства, покликаного виховувати дітей захисниками. До початку повномасштабної війни у вітринах азійської експозиції експонувались у тому числі і ритуальні предмети та елементи зброї. Мілітаризм та героїзм – теми, що нерідко фігурують у мистецтві Азії. Солдатики Калашніка, розташовані на місцях цих речей, вступають у невидимий діалог з слідами перебування музейних експонатів.

Уперше цю серію робіт Калашніка під назвою «Enfant terrible» було представлено в ЄрміловЦентрі, у Харкові. Відкриття виставки відбулось 22 лютого, а через день розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Центр з мистецького майданчика перетворився на укриття, а іграшкові солдатики Калашніка з арт-об’єктів – на обереги. Проєкт набув додаткових значень: виставка стала водночас проєктом-передчуттям та візуалізацією страшного сьогодення.

«Солдатики: вторгнення» 

Частиною проєкту стала інтелектуальна бесіда Сергія Жадана та Євгенія Стасіневича. Тексти діалогу співрозмовників розміщені у вітринах усіх чотирьох зал. У них автори рефлексують про роботи Олега Калашніка та навколишню дійсність, міркують про зв’язок минулого й теперішнього. 

Олег Калашнік – харківський художник та скульптор. Член художньо-реставраційного об’єднання «Red Horse». Роботи художника зберігаються у музейних та приватних колекціях України, Німеччини, Франції, Росії, Португалії та США. Живе та працює в Харкові. Під час російського повномасштабного вторгнення в Україну займається волонтерською діяльністю у Харкові.

  • Автори текстів: Сергій Жадан та Євген Стасіневич 
  • Архітектор експозиції: Віталій Кохан
  • Координаторка проєкту: Ольга Новікова
  • Проєкт реалізовано у співавторстві з YermilovCentre
  • Партнери: Харківський літературний музей та Благодійний фонд “Міжвухами”

КОЛИ: 11 серпня – 25 вересня 2022 року

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *