Лекція майбутнього

Пол Норс

Лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 2001 року  сер Пол Норс прочитає в Києві Нобелівську лекцію «Контроль клітинного циклу».

У 2001 році серу Полу Норсу та ще двом вченим Тіму Ханту і Ліланду Хартвелу було вручено Нобелівську премію з фізіології та медицини «За відкриття ключових регуляторів клітинного циклу». Він є почесним членом багатьох наукових спільнот по всьому світу, був президентом Лондонського Королівського товариства (2010— 2015), Рокфелерівського Інституту,  Нью-Йорк (2003-2011), а зараз займає посаду директора Інституту Френсіса Кріка в Лондоні. 

Клітинний цикл — серія подій, що переживає кожна клітина живого організму від поділу до наступного поділу. Саме так одноклітинний людський зародок стає з часом  повноцінним організмом,  що складається з мільярдів клітин.  Клітинний цикл поділяється на етапи, на кожному з яких спеціальна машинерія білків проводить перевірку, чи все йде гаразд та забезпечує перехід до наступного етапу. Саме за відкриття групи необхідних для цього процесу білків (Циклін залежних кіназ) у дріжджів Saccharomyces cerevisiae, описання механізму їх функціонування та відкриття відповідних генів та білків у людей сер Пол Норс і був нагороджений Нобелівською премією. Ці відкриття дозволили людству зробити великий крок уперед в розумінні роботи живих організмів, механізмах утворення пухлин та деяких спадкових захворювань. Зараз препарати, що впливають на Циклін залежні кінази успішно використовуються в лікуванні пухлинних захворювань.

Люди та події такого наукового масштабу не часте явище для України, тому лекція буде цікава біологам, науковцям загалом, та тим, хто наукою цікавиться.

Текст: Тарас Верещак

  • Що: Нобелівська лекція «Контроль клітинного циклу»
  • Коли: 16 жовтня о 9:30
  • Де: в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, ауд. Максимовича. 
  • Вхід вільний, з собою треба мати документ, що засвідчує вашу особу.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *