Ритм серця і дихання

RSA

22 листопада на Сцені 6 Національного центру Олександра Довженка відбудеться концерт-презентація проекту RSA.

Respiratory sinus arrhythmia — RSA — синтезує слово, візуальний ряд, живу акустичну музику та електронну обробку звуку. Все це поєднується в форматі перформативного концерту з елементами інструментального театру.

Композитор Андрій Мерхель розповідає:

Respiratory sinus arrhythmia — це варіабельність серцевого ритму у синхронності з диханням. У широкому розумінні цього слова, RSA це одночасне дослідження часової лінії відповідно до просторового положення тіла на даний момент. Кількість ударів серця, що припадає на дихання – ключ до різних хвиль роботи мозку. Цю практику використовують йоги для отримання надмістичних станів. Саме її досліджували піонери постіндустріальних стилів музики. Перфомативний концерт RSA від ансамблю Ricochet розгортає перед глядачами той самий ефект за допомогою різноманітних засобів синтетичного мистецтва. Мистецький проект використовує палітру засобів зібраної команди музикантів. Кожен з учасників проекту відповідає за певні градації інструментів. Таким чином RSA нагадує мозаїку, що складена з певних жанрів мистецтва, що разом утворюють великий твір синтетичного мистецтва. Координувати роботу дихання і ударів серця допоможуть перфомативні та імпровізаційні техніки взаємодії з глядачем, електроакустичні колажі, голос, живий ансамбль та аудіовізуальні форми творчості, що поєднають концерт з елементами інструментального театру. Слухачі зможуть прослідкувати та осмислити природу власних ритмічних імпульсів та біологічних мікроциклів мислення, з’ясувавши власну готовність до двостороннього перфомансу. Цей твір не про «концепцію» — однак про відчуття: темпу, часу, його прискорення та уповільнення, про занурення у певний психоемоційний стан, та переживання його через аудіовізуальні колажі.

Підготовлені аудіовізуальні компоненти стануть базисом для відкритої форми RSA, що буде вибудовуватися у реальному часі та провокувати на співтворчість слухачів. Адже одними з головних завдань проекту є поєднання просторів, злам стіни між глядачами та виконавцями, трансформація концертного жанру.

Проект буде реалізований одними з перших виконавців сучасної музики в Україні, які цьогоріч відзначають 20-річний ювілей —  Ricochet ensemble (диригентка Вікторія Рацюк, художній керівник Сергій Пілютиков), композитором Андрієм Мерхелем, саунд-інженеркою Тетяною Хорошун, дизайнеркою Любов Плавською та відеохудожниками Катериною Вашталовою, Славою Полянцевим, Катею Солнцевою.

  • Що: Перформативний концерт RSA для оркестру, звукозапису та відео
  • Коли: 22 листопада (пʼятниця) о 20:00
  • Де: Сцена 6 Національного центру Олександра Довженка, вул. Вальсильківська, 1
  • Вхід вільний.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *