Сім історії Київського метро

«Сім історії київського метро»

Київський метрополітен майже рівно на сотню років запізнився з відкриттям від своїх західних братів. Якщо перше метро у Лондоні відкрилось ще у 1863 році, то у Києві перші станції з’явилися лише у 1960-му.

Перші проекти підземної залізниці почали розробляти ще у 1880-х роках, які б мали пролягали від Дніпровської пристані (біля Поштової площі) і  до залізничного вокзалу, через Бессарабську площу. Плани по реалізації будівництва так і не були втілені у жодному з міст Російської імперії через нестачу коштів. Після встановлення недовготривалої незалежності Української Народної Республіки ідеї збудувати метро порушував Скоропадський, що, зрештою, так і не було реалізовано. Всі плани, що були запропоновані Радянською владою, були скасовані початком Другої Світової, таким чином відклавши початок будівництва на кінець 40-х років. Лише у 1949 р. почалось будівництво перших шахт — станцій «Хрещатик» та «Арсенальна».

Сьогодні столичне метро має протяжність майже у 70 кілометрів  та 53 станції метро. Це один з найпопулярніших засобів пересування містом — щороку метрополітен перевозить приблизно 500 млн. пасажирів, що  в середньому сягає 1,3 млн пасажирів на добу. Багато станцій отримали свої міфи, легенди та рекорди (між іншим, станція «Арсенальна» примітна не тільки своєю  довжиною, а й тим, вона єдина у Києві створена за Лондонським типом — без центрального вестибюлю), більшістю з яких вже не здивувати киян.

Разом з тим ще існує багато історій про “київську підземку”, які можна розповісти. Про нещасні випадки на будівництві, таємниці мозаїчних обрамлень на станціях. Це і багато іншого пропонує розкрити у своєму новому виданні дослідник столичного метрополітену Олег Тоцький. Почути від автора, як він збирав нові архівні матеріали та спілкувався з робітниками метрополітену можна буде на презентації книги «Сім історії київського метро».  Наклад примірника всього 1000 книжок, так що краще не зволікати і скористатись можливістю взяти автограф у автора.

Текст: Дарина Подгорнова

  • Що: Презентація книги Олега Тоцького «Сім історій київського метро» від видавництва «Варто»
  • Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, проспект Перемоги, 50
  • Коли: 10 січня, о 18.30
  • Покликання на подію у Facebook
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *