Старому Леву – 17 років!

Издательство Старого Лева

Етапи сімнадцятирічної історії згадує  Мар’яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева».

2002

– то був рік, коли все відбувалося вперше: вихід першої книжки Дарії Цвєк «Малятам і батькам», перша участь у Львівському форумі видавців, а відтак і перша нагорода – книга форуму, а потім і «Книжка року 2002». Пам’ятаю, те бентежне відчуття, коли стоїш на центральній площі міста Івано-Франківська і просто з пачки продаєш перші примірники щойно надрукованих книжок і розумієш, що вау – бізнес пішов!

2003

– першу книжку віршів для дітей – «Чи є в бабуїна бабуся?» – я написала сама, і то з тієї причини, що на той момент ще майже нікого з авторів не знала. Книжку проілюстрував відомий ілюстратор Олег Петренко-Заневський, і вона була на той час за своєю стилістикою дуже новаторською. Книжка стала лауреатом Х Форуму видавців у Львові та здобула титул “Книжка року 2003”, стала лонгселером, проіснувала на ринку понад 10 років.

2004

– це рік мумі-тролів. Наша подруга перекладачка Наталя Іваничук допомогла нам отримати права та перший ґрант, а одна страхова компанія погодилася профінансувати промотур «Мумі-тролів у твоєму місті». Це було захоплююче! Ми пошили костюми для Мумі-троля, Хропсі та Чмиха, Чарівника, я написала коротку п’єску з фінальною піснею – і ми з моїми друзями-акторами мумітролили у Львові, Києві, Тернополі, Івано-Франківську, влаштовували дитячі забави, конкурси малюнку і продавали книжки. А ще презентували першу книжку у Посольстві Фінляндії, на той час Послом була пречудова Лаура Рейніля. Серія «Країна Мумі-тролів» – одна з наших найуспішніших! Вона досі в нашому актуальному прайсі.

2005

– наприкінці того року ми вирішили влаштувати по книгарнях акцію «Попроси в Миколая книжку!» Між покупцями наших різдвяних книжок ми влаштували розіграш цінних подарунків. Я пам’ятаю, як ми робили фотосесію з моїми похресниками на афішу акції, як сама обклеювала коробки, які стали акційними скриньками, як ми з Юрієм самі розвозили переможцям подарунки.

2006

– книжки Джеремі Стронґа стали дуже популярними. Цього року ми влаштували промоакцію «Чаювання з алігатором» – за мотивами книжки Джеремі Стронґа «Мій тато і зелений алігатор». У кількох книгарнях Львова ми зібрали чимало дітей, вгощали їй чаєм і тістечками, розігрували з акторами сценки з книжки. Книжки Стронґа досі в топах продажу.

2007

– під знаком Івана Сили. Книжка Сашка Гавроша «Іван Сила» про відомого українського силача Івана Фірцака стала поштовхом до співпраці з Василем Вірастюком. І цього року найяскравіші враження пов’язані з нашими спільними з Василем презентаціями.

2008

– рік, коли вийшла одна з найзатребуваніших і досі актуальних книжок – «Пес на ім’я Мані» Бодо Шефера.

2009

– рік і психологічно, і фінансово найскладніший. Ми опинилися на межі закриття. Світлою плямою стала книжка Яна Улафа Екгольма «Людвігові Хитрому ура! Ура! Ура!» в перекладі Галини Кирпи і з дуже теплими ілюстраціями Володимира Штанка. Для презентації книжки я власноруч пошила ляльки лисенятка Людвіга і курчатка Тутти Карлсон, які одягалися на руки. Лисенятко так сподобалося авторові, що довелося його вислати до Швеції у подарунок.

2010

– початок співпраці з нашим інвестпартнером – Холдингом емоцій «!Fest». Було страшенно важко: перехід на нову модель співпраці був складним. Книжка «Зіркові історії успіху», на яку ми робили ставку, провалила наші сподівання. Тяжка морозна зима, яку я запам’ятала як одну з найважчих моїх зим. 

2011

– вийшла моя «Казка про Старого Лева» з ілюстраціями Володимира Штанка, яка стала і нашим лонгселером, і талісманом, завоювала «Книжку року 2011», ввійшла до міжнародного рейтингу «Білі Круки». А ще в грудні цього року ми з Соломією Чубай придумали і втілили в життя шестиденний фестиваль «Від Андрія до Миколая. Свято родинного затишку». Це був просто мегаскладний проект і за переліком факапів посів значне місце в моєму житті, але ми це зробили!

2012

– мегапертурбації! Нова команда на чолі з Миколою Шейком. І друк нашого мегабестселера «Книга роду» (продано понад 80 тисяч).

2013

– удвічі збільшили асортимент порівняно з минулим роком, відкрили в Києві офіс і привезли до Львова автора книжок про Маленького Вовчика Іана Вайброу! А ще перша співпраця з «Аґрафкою» і як результат «П’ятикнижжя» Грицька Чубая отримує гран-прі Форуму видавців!

2014

– Болонья! «Зірки і макові зернята» Романи Романишин та Андрія Лесіва в п’ятірці номінації «Opera Prima»! Права купує французький видавець – а ми відкриваємо двері у світ міжнародної комунікації.  Під форум виходить роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та мегапопулярна розмальовка для дорослих «Чарівний сад». На наше запрошення приїжджає Джеремі Стронґ!

2015

– перший Франкфурт! А ще феєричні Барб-Ґалль на Книжковому Арсеналі і Генрі Марш на Книжковому Форумі! Генрі Марш – наш автор, наш друг, посланець нашої країни у світі, і просто добрий ангел. І відкриття нашої першої монокнигарні – у центрі Львова.

2016

– рік, коли я реалізувала проект «12 неймовірних жінок», який врешті втілився в книжку про цінності, що творять людину. Для мене особисто він окреслив коло дуже важливих питань і згуртував дуже цінних людей. А також в цей рік, прагнучи оновлення, ми змінили графічний дизайн на логотипі видавництва. Тепер наш Лев став ще стильнішим і лаконічнішим. І у 2016-ому ми підписали угоду про видання книжок Ернеста Гемінґвея українською, і вже наступного року вийшли «Старий і море» та «Фієста. І сходить сонце». 

2017

– переїзд у новий офіс, Будинок Старого Лева, який став втіленням нашого креативу та сімейного духу. Відкриття книгарень у Києві та Дніпрі. Ми побували на великих світових книжкових виставках – у Болоньї, Франкфурті, Сеулі, Гвадалахарі, Вільнюсі, Братиславі, Бейруті. Познайомилися з Філіпом Сендсом. Почали видавати книжки Террі Пратчетта. Вшосте книжка «Видавництва Старого Лева» стала Книжкою року ВВС, а саме «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» Катерини Калитко. 

2018

– перемога у Bologna Ragazzi Award в категорії Non-fiction книжок «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу» Романи Романишин та Андрія Лесіва. Це вже втретє творча майстерня «Аґрафка», а разом з ними і Старий Лев, здобуває найпрестижнішу міжнародну нагороду у галузі дитячої літератури. І неймовірний для нас успіх на міжнародній арені, адже станом на сьогодні вже понад 30 країн придбали права на книжки, що вийшли у «Видавництві Старого Лева». Тепер наші книжки читають по всьому світу десятками мов. І не можу не згадати відкриття книгарні в Одесі, адже це ще один крок, щоб стати ще ближчими до наших читачів.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *