Стінопис, не мурал

Стінопис

У дворі київської галереї Imagine Point з’явився захоплюючий стінопис «Постаті», над яким працювали Олександр Богомаз і Захар Шевчук. Художники переносять нас у світ мрій та символів, де в неповторній монументальній композиції втілюється концепція саду.

Стінопис має просту, але разом з тим ґрунтовну концепцію, яка народилась у розмові Олександра з його другом під час прогулянки лісом. Ця бесіда надихнула його на створення серії робіт на тему саду. Серія складається з 10 великих картин розміром 2х1 метрів та близько 30 маленьких, розміром приблизно 80х70 сантиметрів.

Олександр Богомаз висловлює своє бачення, розмірковуючи про те, що в хащах лісу ми відчуваємо хаос, тоді як сади, створені людиною, мають вишукану раціональність. Проте в лісі, або саду Божому, ховається непередбачувана логіка, спрямована на життя, здорову конкуренцію і зростання. Сад – це результат творчості людини, що створює чудові місця з кущами, деревцями і доріжками. Ліс же можна розглядати як той самий сад, але створений Богом.
З часом художник почав використовувати цю тему в своїх монументальних композиціях.

Олександр займається переосмисленням лісу через свої монументальні композиції. Колись він почув вислів, що «багато парків у місті – це круто, але ще краще, коли місто знаходиться всередині парку». Він любить оточувати себе природою, наповнювати своє оточення живими речима і створювати такі монументальні композиції. У них можна спостерігати внутрішній конфлікт художника між урбаністикою та «садівництвом»… Митець розповідає: «мене завжди тягне то до одного, то до іншого».

Стінопис «Постаті» зображує три фігури, які тягнуться до сонця. В іншій інтерпретації вони тримають сонце. Спосіб сприйняття залишається на розсуд кожного глядача. Фігури оточені садом з обох боків – природним садом, який створив Бог.

Композиційне рішення було визначене самою стіною, яка нагадує полотно з трьома квадратними отворами, схожими на голови, і шістьма вертикальними виступами, які можна розглядати як руки. Ці елементи стіни формують не лише композицію, але і сюжет твору. Олександр вперше працював з фігурними зображеннями у масштабі стінопису, але тим не менш йому вдалося майстерно обіграти заданий простір.

Роботу оздоблено орнаментами, що втілюють давні солярні символи – точку, коло і хрест. Ці символи сплелися в особливу послідовність і ритм, і в цих знаках ми можемо відчути блиск сонця та його безмежну енергію.

Стінопис «Постаті» Олександра Богомаза і Захара Шевчука є твором, який запрошує нас у світ прагнень, символічності та глибини природи, наділеної почуттям духовності. Монументальна композиція, виразний вибір кольорів та вміле використання простору створюють неповторну естетику і гармонію, абстракцію сюрреалістичних садів, певний хаос без форм і ліній посеред  «міських джунглів».

Таким чином,стінопис  розкриває перед нами унікальний синтез між природою та «технологічною рукою людства», надаючи можливість замислитись над нашим відношенням до навколишнього світу. «Постаті» втілюють у собі ту красу, яка переносить нас в світ саду, створеного руками людини, і лісу, що є даром самої природи.


Текст підготувала мистецтвознавиця, арт-менеджерка галереї Imagin Point, Дарія Пожидаєва

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *