Театр.лав – некомерційний соціальний проєкт, який займається розвитком театрального мистецтва в Україні. Вiн працює медіаплатформою, i ще — сайтом з незалежним рейтингом вистав та відгуками від звичайних глядачів. Команда Theatre.love відповіла на п’ять запитань Kyiv Daily.
1. Ким і для кого створений Theatre.love
Сайт створено командою людей, які люблять театр, і хочуть заряджати цією любов’ю інших. Спочатку працювали як digital-агентство: розробляли сайти, створювали бренди. Це допомогло нам стати експертами в галузі просування і тепер хочемо зробити все можливе і неможливе для розвитку театральної галузі. Завзятий театрал, театрал любитель чи просто людина, яка не має нічого спільного з театром – на нашому ресурсі кожен знайде для себе щось цікаве.
Нашою великою метою є зробити театри ближчими до споживачів, більш відкритими та зрозумілими для глядачів. Прагнемо, щоб кожен міг з легкістю знайти для себе виставу, яка буде до вподоби. Працюємо заради того, щоб люди, які відвідують театр рідко, почали ходити туди частіше, а ті, хто взагалі не відвідує театр, почали його відвідувати.
Theatre.love – це перший в Україні проєкт, який поєднує в собі зручний сервіс підбору вистав за ситуативними потребами, спеціалізований інформаційний ресурс, а також платформу для новин театральної сфери. Наразі, проєкт вже вдало реалізовано в Києві, Харкові та Львові. Також налагоджена співпраця з 202 театрами України. На сайті theatre.love зібрано інформацію про 134 театри, 1846 вистав і 2375 акторів.
2. Про принципі відбору вистав
На сайті Theatre.love ми відмовилися від сортування вистав за жанрами, хоч і вказуємо їх в описі. Замість цього, розділили всі вистави за 19 ситуативними потребами. Одна вистава одночасно може належати до декількох ситуативних потреб. Щоб обрати виставу, достатньо відповісти на три питання:
- з ким хочеш відвідати театр (з чоловіком/дружиною, з батьками, з дитиною тощо);
- що хочеш отримати від перегляду вистави (гострих емоції, просто розслабитися, посміятися від душі, епатажу, пристрасті та кохання);
- коли хочеш відвідати театр.
Це допомагає користувачам полегшити пошуки вдалої для себе вистави, витративши при цьому мінімум часу.
3. Хто може писати відгуки про вистави (і чи є модерація?)
Наразі на сайті розміщено лише відгуки наших волонтерів. Волонтери Theatre.love – це абсолютно різні люди, без театральної освіти, які відвідують театри й оцінюють вистави очима звичайних глядачів.
Згодом на сайті з’явиться можливість реєструвати власний кабінет, і тоді кожен глядач зможе залишати свій відгук. Попередньо відгук буде проходити стандартну модерацію адміністратора.
Окрім відгуків, вже зараз будь-хто може оцінити кожну виставу за 6-бальною шкалою. Для цього треба зайти на сайт theatre.love, у пошуку ввести назву потрібної вистави та оцінити її від 1 до 6 за чотирма критеріями: загальне враження, сценарій, гра акторів, декорації / костюми.
4. Хто пише рецензії
На сьогодні — це рецензії від наших волонтерів. Звісно, вони відрізняються від тих, які пишуть театрознавці, але так само розкривають ідею /проблематику, загальну оцінку та враження від вистави. Також кожен, хто любить театр, може публікувати свої рецензії у нашому блозі, який створювався як платформа для розміщення статей інших авторів.
5. Порада команди Theatre.love глядачам
Бажаємо позбуватися стереотипів, що театр – це нудно, нецікаво та старомодно. Відкривати для себе якомога більше театрів та вистав (у Києві їх більше 100), не боятися експериментувати. Ходіть до театру як з друзями, батьками, коханими, так і самостійно – є в такому візиті своя романтика. І, звісно ж, наостанок хочемо побажати не бути поганим театралом.