Театральний сервіс

Theatre.love

Театр.лав – некомерційний соціальний проєкт, який займається розвитком театрального мистецтва в Україні. Вiн працює медіаплатформою, i ще — сайтом з незалежним рейтингом вистав та відгуками від звичайних глядачів. Команда Theatre.love відповіла на п’ять запитань Kyiv Daily.

1. Ким і для кого створений Theatre.love

Сайт створено командою людей, які люблять театр, і хочуть заряджати цією любов’ю інших. Спочатку працювали як digital-агентство: розробляли сайти, створювали бренди. Це допомогло нам стати експертами в галузі просування і тепер хочемо зробити все можливе і неможливе для розвитку театральної галузі. Завзятий театрал, театрал любитель чи просто людина, яка не має нічого спільного з театром – на нашому ресурсі кожен знайде для себе щось цікаве. 

Нашою великою метою є зробити театри ближчими до споживачів, більш відкритими та зрозумілими для глядачів. Прагнемо, щоб кожен міг з легкістю знайти для себе виставу, яка буде до вподоби. Працюємо заради того, щоб люди, які відвідують театр рідко, почали ходити туди частіше, а ті, хто взагалі не відвідує театр, почали його відвідувати.

Theatre.love – це перший в Україні проєкт, який поєднує в собі зручний сервіс підбору вистав за ситуативними потребами, спеціалізований інформаційний ресурс, а також платформу для новин театральної сфери. Наразі, проєкт вже вдало реалізовано в Києві, Харкові та Львові. Також налагоджена співпраця з 202 театрами України. На сайті theatre.love зібрано інформацію про 134 театри, 1846 вистав і 2375 акторів.

2. Про принципі відбору вистав

На сайті Theatre.love ми відмовилися від сортування вистав за жанрами, хоч і вказуємо їх в описі. Замість цього, розділили всі вистави за 19 ситуативними потребами. Одна вистава одночасно може належати до декількох ситуативних потреб. Щоб обрати виставу, достатньо відповісти на три питання:

  • з ким хочеш відвідати театр (з чоловіком/дружиною, з батьками, з дитиною тощо);
  • що хочеш отримати від перегляду вистави (гострих емоції, просто розслабитися, посміятися від душі, епатажу, пристрасті та кохання);
  • коли хочеш відвідати театр

Це допомагає користувачам полегшити пошуки вдалої для себе вистави, витративши при цьому мінімум часу.

3. Хто може писати відгуки про вистави (і чи є модерація?)

Наразі на сайті розміщено лише відгуки наших волонтерів. Волонтери Theatre.love – це абсолютно різні люди, без театральної освіти, які відвідують театри й оцінюють вистави очима звичайних глядачів.

Згодом на сайті з’явиться можливість реєструвати власний кабінет, і тоді кожен глядач зможе залишати свій відгук. Попередньо відгук буде проходити стандартну модерацію адміністратора.

Окрім відгуків, вже зараз будь-хто може оцінити кожну виставу за 6-бальною шкалою. Для цього треба зайти на сайт theatre.love, у пошуку ввести назву потрібної вистави та оцінити її від 1 до 6 за чотирма критеріями: загальне враження, сценарій, гра акторів, декорації / костюми.

4. Хто пише рецензії

На сьогодні — це рецензії від наших волонтерів. Звісно, вони відрізняються від тих, які пишуть театрознавці, але так само розкривають ідею /проблематику, загальну оцінку та враження від вистави. Також кожен, хто любить театр, може публікувати свої рецензії у нашому блозі, який створювався як платформа для розміщення статей інших авторів.

5. Порада команди Theatre.love глядачам

Бажаємо позбуватися стереотипів, що театр – це нудно, нецікаво та старомодно. Відкривати для себе якомога більше театрів та вистав (у Києві їх більше 100), не боятися експериментувати. Ходіть до театру як з друзями, батьками, коханими, так і самостійно – є в такому візиті своя романтика. І, звісно ж, наостанок хочемо побажати не бути поганим театралом.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *