Символіка Опору та Трансформації

«Укріплення»

22 серпня 2023 року у Київській картинній галереї відбулося відкриття виставкого проекту «Укріплення», присвяченого Дню Незалежності України та українському опору, що вкорінився в нашу ідентичність. 

На тлі подій повномасштабного вторгнення, виставка «Укріплення» стає не тільки мистецькою подією, але і виразником особистого, «суспільного» та «національного», відповіддю на виклики часу. Для проектної групи виставки (Олександра Кухаря, Ірини Хоменко, Олени Боримської, Олександри Рижової, Олександри Кабакової) – це спроба відобразити духовний стержень та внутрішні переживання українського народу крізь призму мистецтва. Сучасні українські художники, які беруть участь у виставці – Людмила Раштанова, Сергій Корнієвський та Ед Потапенков – пропонують розглянути сутність сучасної України, її болю та надій, юності та мудрості.

Відкриття виставки відбулося в переддень національного свята – Дня Незалежності України, і це стає одним з ключових акцентів експозиції. «Укріплення» –  це не просто збірка картин, абстрактних скульптур і інсталяцій. Це викриття душі нації перед світом, її спроможності трансформуватись; стати сильною, стійкою і творчою силою в умовах викликів і випробувань.

Людмила Раштанова піднімає питання самотності і вразливості у захисників, на яких, зазвичай, фокус уваги відсутній. Її образи святих, перенесені в контекст сучасних українських реалій, стають символами внутрішньої боротьби. Роботи художниці, зокрема «Повітря» (2022) та «Лютий» (2022), наводять глядача на роздуми про те, якими ідеали можуть бути з оберненої сторони, і як сама ідея захисту може потребувати захисту, підтримки та допомоги. 

У роботах Еда Потапенкова народжуються і реальні, і вигадані, і, певною мірою, містичні образи. «Експансія» (2022) – одне з найбільш акцентних полотен, представлених на виставці, за рахунок використання контрасту кольорів та образів. Ця робота створює враження глибокого емоційного зіткнення, що відображає різні сторони боротьби та резистентності українців. 

Символіка Опору та Трансформації

Серія «Молитва» Сергія Корнієвського, на перший погляд, є внутрішнім, невичерпним спілкуванням з Богом. Проте, ця серія має глибше значення. За словами організаторів, вона підкреслює єдність європейських країн у їх прагненні відстоювати позицію «права на свободу».

Варто додати, що авторів єднає і те, що кожен з них своїми роботами актуалізує важливість власного внеску, навіть найменшого, у велике УКРІПЛЕННЯ, яке тепер наша нація спільно будує. Відвідувачі мають можливість відчути біль, страх, надію та героїчний опір з погляду митців, і зрозуміти, що ці емоції можуть бути перетворені в силу, волю та жагу до життя. «Укріплення» – це свідчення сучасної України на її шляху до свободи та незалежності, виражене через мистецтво, що спонукає до роздумів і об’єднує людей.

Виставка триватиме у Київській картинній галереї (вул. Терещенківська, 9)до 20 вересня.

Авторка тексту Інна Каленська, історикиня мистецтв, арт-менеджерка галереї Imagine Point

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *