Венеційська бієнале, жінки та імпресіонізм

Венеційська бієнале

Побачити та відчути в європейських містах у квітнi.

Гюстав Кайлеботт був художником (та меценатом) французького імпресіонізму. Спочатку він увійшов в історію як людина, що допомогла художникам імпресіоністам, а саме Дега, Моне, Ренуару та іншим. Утім пізніше Кайлеботт здобув славу художника імпресіоніста. На виставці у Берліні буде  «Паризька вулиця; Дощовий день» (Rue de Paris, temps de pluie), що належить Інституту мистецтв Чикаго. Це перша поява роботи в Берліні. Натомість до Чикаго потраплять картини Едуарда Мане для великої монографічної виставки.

Венеційська бієнале
Венеційська бієнале

Тема цьогорічного бієнале за традицією перегукується з подіями, що відбуваються у світі. Цього року тема звучить так: «Щоб ви жили в цікаві часи». Куратор бієнале Ральф Ругов пояснює вибір теми тим, що наразі у ми живемо у часі  поширення фальшивих новин, тому  важливо переглянути розуміння того, що відбувається з нами насправді. На його думку  мистецтво може змусити нас задуматися про те, як ми окреслюємо наші культурні кордони. Австрія, Великобританія, Ірландія і Франція оголосила, що на бієнале їх будуть представляти жінки. 

Мистецтво і фемінізм 1978 року в Італії
Мистецтво і фемінізм 1978 року в Італії

Виставка важлива тим, що це перша художня подія, яка порушує тему фемінізму за допомогою  образотворчого мистецтва в Італії. Куратори розпочинають хронологічно виставку 1978 роком, адже саме в цей день в Італії жінкам дозволили роботи аборти. Проте довгий час на це рішення намагалися повпливаті жіночі і феміністичні радикальні організації. Вони виходили на вулиці міст зі жорстокими протестами.

Алекс Кац. Водяні лілії
Alex Katz artwork

Твори американського художника Алекса Каца виконані в стилі поп-арт. Кац змальовував переважно пейзажі.  Художник проводив своє літо у селищі, де було озеро з ліліями.  Це надихнуло художника створити серію картин в честь водяних лілій Моне. Утім він зазначав, що довгий час не міг наважитися почати малювати кувшинки. Кац створив невеликі замальовки, які потім переніс на великі полотна. Так він створив свою серію красивих картин, що будуть виставлені в галереї Музею Оранжері.

Фра Анделико і повстання флорентійського Ренесанса

Фра Анджелико є великим майстром мистцетва епохи Відродження, який стояв у витоків флорентійського мистцтва цієї епохи.  Виставка буде присвячена створенню флорентійського Ренесансу у 1420-х і 1430-х роках, коли у центрі сюжету творчості Фра Анджеліко був його брат монах. На виставці будуть представлені дві роботи, які музей Прадо нещодавно придбав, а саме «Мадонна Альба» і «Похорони аббта Святого Антонія». Ці картини раніше зберігалися в колекції герцога Альби.

*Увага, не безвіз:

2019 році у світі відзначають 500-річчя з дня смерті Леонардо да Вінчі, художника та вченого епохи Відродження. На честь цього по всій Західній Європі проводять унікальні експозиційні тури робіт художника. В рамках цієї події Королівська галерея організовує найбільшу виставку робіт да Вінчі за 65 років у Лондоні. Після виставки в Лондоні роботи поїдуть в шотландську Королівську галерею в Единбурзі (з 22 листопада до 15 березня 2020 року).

Текст: Анна Кириченко


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *