ТОП-8 молодих українських графіків

графіки

KyivDaily починає серію матеріалів про молодих українських художників, які працюють в різних стилях та своєю творчістю роблять внесок у розвиток сучасного українського мистецтва. Перша добірка присвячена художникам-графікам. Висловлюємо вдячність Олегу Соснову за сприяння в підготовці матеріалу. 

ПІБ: Анна Ходькова

  • Біографія: Анна народилася в 1990 році. Закінчила Державну художню школу ім. Т.Г. Шевченка (2008), Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (2016). В 2016 році в Києві разом з Крістіною Ярош відкрили майстерню друкованої графіки EtchingRoom1, яка займається як виставковою, так і освітньою діяльністю. Роботи зберігаються в приватних зібраннях в Україні та за кордоном.
  • Особливості творчості: Працює в техніці офорта, ліногравюри, шовкографії, монотипії, колографії. Художницю цікавлять трансформації людських образів та їхня метафоризація. Анна любить спостерігати за людьми, які її оточують, помічати їхні риси, особливості та передавати це в своїх роботах. Сьогодні у своїй практиці надає перевагу техніці офорту.
  • Переглянути роботи: Instagram, UKRART.NL
ТОП-8 молодих українських графіків

ПІБ: Крістіна Ярош

ТОП-8 молодих українських графіків
  • Біографія: Крістіна народилася в 1994 році в Києві. Закінчила Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», відділення книжкової графіки. У 2014 році закінчила кримську  філію київської Академії мистецтв. Учасниця багатьох виставок в Україні та за кордоном. Твори зберігаються в приватних зібраннях різних країн світу. В 2016 році в Києві разом з Анною Ходьковою відкрили майстерню друкованої графіки EtchingRoom1, яка займається як виставковою, так і освітньою діяльністю.
  • Особливості творчості: Наразі переважно працює з технікою модульного офорту, поєднуючи на одному аркуші відбитки багатьох мідних пластин та розробкою авторської техніки. 
  • У сюжетах творів переважають урбаністичні, архітектурні мотиви. Прозаїчні моменти з життя в мегаполісі Крістіна майстерно перетворює на поетичні композиції.У своїх роботах художниця звертається до непримітних об’єктів в міському просторі, перетворюючи їх на символічні артефакти. 
  • Художниця часто використовує метод самоцитування: впізнавані образи у різній формі «подорожують» з однієї роботи до іншої, а іноді виникають як самостійні об`єкти у просторі. Тексти, які з’являються в роботах мисткині, вона часто вигадує сама, або використовує цитати з діалогів з Анною Ходьковою
  • Переглянути роботи: Instagram, UKRART.NL
  • Вартість: 50-3000$
  • Де купити: ArtStorePro, Etching Room1

ПІБ: Вітя Кравець

ТОП-8 молодих українських графіків
  • Біографія: Вітя народився у 1988 році у Львові. Закінчив Республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (2006). Зараз живе і працює в Києві у різних мистецьких галузях: живопис, графіка, кіновиробництво, театральні перфоменси. Учасник багатьох міжнародних проектів, групових і персональних виставок, кіно і театральних фестивалів в Україні, Польщі, Франції, Туреччині. Його роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Франції, Британії, Австрії та Кіпру.
  • Особливості творчості: Його техніка з’явилася поступово — спочатку він малював олівцем: брав друкований аркуш, на який наносив малюнок, а з іншого боку віддруковувалася його монотипія.Віті подобаються речі, зроблені експромтом, що виключають ескізування і довгий підготовчий процес. У певний момент він вирішив: найкраще, що може бути, — використовувати інструмент, який не залишає сліду на видимій стороні в процесі віддруковування, а створює його тільки на розвороті. Він прагне до автоматизму і медіумізму, його головна задача — максимально абстрагувати форму і вивести її в символізм. 
  • За день митець може створювати до сотні картинок. Далі йде процес відбору тих, які найбільше подобаються йому, та можуть сподобатися комусь ще. В результаті за день може вийти 2-3 монотипіїї, якими художник буде задоволений.  
  • В своїй творчості художник досліджує себе, свій внутрішній світ, взаємодію з іншими людьми. Теми, які йдуть червоною ниткою через усе  мистецтво —  еротика і агресія. У своїх роботах він навмисне уникає розповіді, адже  грати з асоціаціями цікавіше, ніж просто ілюструвати свою ідею чи досвід.
  • Переглянути роботи: Instagram
  • Вартість: 400$
  • Де купити: Saatchi Art

ПІБ: Ігор Селеменєв

ТОП-8 молодих українських графіків

  • Особливості творчості: Працює з техніці монохромної літографії. Разом з Андрієм Підлісним співіснують в одній студії, де обмінюються творчими методами. Андрій вручну видруковує свої роботи на офсетному станку. Ігор віддає перевагу офсетній фарбі. Для виставки він сканує свої роботи, і у збільшеному пікселізованому вигляді друкує на повсті, пивному картоні і крафтовому папері.
  • Ігор займається фігуративним живописом, який найменше наслідує реалістичну манеру. Міфологічні фігури (Голем, Кай і Герда, Артеміда, Пасіфая) і об’єкти (кімерійські пейзажі, грецькі колони і тоталітарні архітектурні елементи) розкладаються на хаотичні дрібні частинки типографської фарби. Лінія буття розчиняється на папері, сюжет деформується до абстракції. «Це про тлінність, розпад і неможливість Царства Божого на Землі. Мої роботи — не про втечу в порожнечу, а про її переступання», — каже художник.
  • У своїх роботах він досліджує підсвідоме та містичне. Чорно-біла графіка показує полярність людської сутності, яка залежить від емоцій. Художник максимально віддаляється від соціально-політичних смислів, але захоплюються діалогом із культурним контекстом людської цивілізації.
  • Переглянути роботи: Instagram

ПІБ: Дмитро Кришовський

графіки
  • Біографія: Народився у 1988 році у м. Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Любов до мистецтва прийшла ще в шкільні роки, з першою хвилею вуличного мистецтва. У 2009 році переїхав разом з сім’єю до Києва, де зараз живе та працює. Навчався у Черкаському державному бізнес-коледжі (2003-2007), Національній академії керівних кадрів культури й мистецтв у Києві (2007-2011) за напрямками графічний дизайн та реклама, дизайн та ландшафтна архітектура. 
  • Працює в напрямках графіки, живопису, плакату, графічного дизайну. Член «Союзу вільних художників», проекту «Жлоб-арт». Учасник багатьох групових і персональних виставок в Україні. Роботи зберігаються в приватних колекціях України, Бельгії, Франції, Англії та США. 
  • Має брата художника Влада Кришовського, в колоборації з яким було створено чимало виставок.
  • Особливості творчості: Дмитро малює в стилі графіки, левкасу та графічного дизайну. Свої твори створює лайнерами або чорними ручками. Його графічна техніка настільки досконала, що більшість його робіт виглядають, як справжній офорт, хоча й створені капілярною ручкою. Графічними зображеннями свої твори художник покриває ніби «татуюваннями». Напрочуд цікавими виглядають дерев’яні арт-об’єкти Дмитра, наприклад, лімітована серія шкатулок з кубиками-панельками. В сюжетах творів художника багато урбана, адже він виріс у «панельному» районі класичної багатоповерхівки й більшість часу проводив там. Ці спогади для художника просочені легендами, теплотою, і тютюновим димом.
  • Переглянути роботи: Instagram
  • Вартість: 100$+
  • Де купити: Instagram.

ПІБ: Аліса Гоц

Біографія: Аліса народилася в 1988 році в Києві. Навчалася у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» (2006-2012). З літографією познайомилася на четвертому курсі. Вивчала естамп в майстерні Іванова-Ахметова В.М, де почала працювати в літографській техніці. Після закінчення навчання в 2013 році разом з Тарасом Коблюком та Ніною Савенко організували відкриту майстерню літографії та ручного друку «Літографська майстерня 30». Брала участь у групових виставках графіки в Україні та за кордоном, учасниця багатьох тематичних фестивалів та художніх заходів, присвячених ручному друку.

графіки
  • Особливості творчості: Літографія потребує чималих фізичних зусиль, але Аліса відшукала в цьому напрямку власний стиль. Здебільшого вона створює портрети, у яких чітко відчувається пронизлива емоція. Її персонажі завжди впізнавані. Декому роботи Аліси можуть здатися депресивними. Мисткиня зображує внутрішній світ людини, її почуття та емоції без прикрас. Надаючи своїм роботам не тільки мистецької витонченості, але й глибинного сенсу. Роботи Аліси завжди надихають та спонукають глядача знайти своє віддзеркалення, яке не завжди влаштовує самого глядача.
  • Художниця не любить використовувати колір, але інколи, з цікавості, хоче щось додати чи поєднати. 
  • Переглянути роботи: Instagram
  • Вартість: 30-1000$
  • Де купити: Litography30ArtStorePro

ПІБ: Ніна Савенко

  • Біографія: Ніна народилася в 1988 році в Києві. Навчалася в Державній художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка, закінчила Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» (2006-2012). Вивчала техніку офорту та літографії в майстерні В. Іванова-Ахметова. Співзасновниця творчої групи «Літографська майстерня 30». Учасниця багатьох групових виставок, фестивалю «Принтфест» (2016–2018). Твори зберігаються у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.
  • Особливості творчості: За словами художниці, літографія — досить фактурна техніка, яка дозволяє багато графічних прийомів і побудована на нюансах. З одного боку це дуже складна техніка, з іншого — вільна. Вона дозволяє відтворювати на естампі техніку туші, олівця, вільної заливки. 
  • У Ніни є серії, в яких вона деякий час працює над певною темою, але потім до них не повертається. Художниці більше імпонує, коли творчість трансформується і розвивається далі. У літографії вона використовує червоний і чорний кольори, любить ставити акценти.
  • У її роботах відображена реакція на політику, соціальні конфлікти, людей, які оточують. Вона не шукає теми в зовнішньому світі, швидше знаходить їх усередині себе за допомогою рефлексії.
графіки

ПІБ: Тарас Коблюк

графіки

Художник любить колір. Робота без кольору здається йому незакінченою. Він додає його в кожну роботу. Тарас використовує зазвичай два або три відтінки. Їх співвідношення має бути ідеальним, а кольори — цікавими, тоді цей дисонас привертає увагу. Можливо, художник вважає так під враженням від Фріденсрайха Гундертвассера або Егона Шиле.

  • Біографія: Тарас народився у 1988 році в смт. Млинів Рівенської області.Навчався у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» (2006-2012), вивчав техніку офорту та літографії в майстерні В. Іванова-Ахметова. У 2013 році разом з Алісою Гоц та Ніною Савенко заснували творчу групу «Літографська майстерня 30».
  • Особливості творчості: Тарас любить експериментувати з формою. Незважаючи на те, що літографія — техніка непроста і трудомістка, він прагне до інтуїтивного зображення. Його не цікавить фігуратив та реалізм, його він сковує. Він любить такий творчий процес, в якому можна висловити внутрішні переживання, часом ще не усвідомлюючи що саме це буде. 
  • Тарас втілює переживання, реагує на те, що його хвилює, переважно на тему міста. Художник намагався робити щось надумане, але виходило занадто штучно. Краще, коли все природно, тоді автор дивиться на свою роботу і розуміє, чому створив її.

Підготувала текст: Анастасія Потапенко

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *