Об’єкт тижня: Ya Vsesvit

Ya Vsesvit

Раз на тиждень, по суботах, Kyiv Daily ділиться інтер’єрними рішеннями сучасного Києва*

Автор / Yakusha Design

Yakusha Design – це мультидисциплінарна студія живого дизайну, заснована українською архітекторкою Вікторією Якушею у 2006 році. Компанія створює архітектурні та інтер’єрні проєкти, розвиває лінійку колекційного дизайну FAINA з понад 70 предметів меблів, декору, освітлення та ароматів для дому. Компанія розробляє низку соціально-культурних проєктів: від дизайн-експедиції «Земля надихає» та креативного лекторію Ya Vsesvit до подкасту з казками з народного епосу та зйомок документального фільму про зникаючі ремесла. При створенні інтер’єрів команду надихає природна недосконалість і традиції українського ремісництва і творчості.

Ya Vsesvit

У центрі зони лекторію Ya Vsesvit – великий екран і стільці колекції FAINA, створені під замовлення з екоскладу (соломи, льону, бавовни, біополімерів). Підлогові дизайнерські вази Trembita повторюють форму гуцульського музичного інструменту трембіти.

Об’єкт / Ya Vsesvit

Контраст і єдність протилежностей – ключова ідея дизайну простору під назвою Ya Vsesvit, створеного Вікторією Якушею. Проєкт був реалізований у 2018 році і вже із січня 2019 року відчинив свої двері для всіх охочих творити й розвиватися в галузі дизайну. На площі 180 м2 комфортно співіснують офіс архітектурної студії, лекторій на 80 посадкових місць, шоу-рум предметного дизайну та коворкінг для представників креативної індустрії. Попри багатофункціональність, простір Ya Vsesvit легко трансформується – одна зона перетікає в іншу та працює як єдиний організм. Так само, як і всесвіт поєднує різні світи, інтер’єр Ya Vsesvit складається з протилежних елементів. Стилістично простір побудовано на контрасті фактур і поєднанні, на перший погляд, непоєднуваних матеріалів. Усі елементи об’єднує монохромне колірне рішення інтер’єру. У кожній деталі простежується зв’язок минулого та майбутнього, традиційних технік і матеріалів із сучасними технологіями та фактурами. Дизайнер інтегрував елементи етнодизайну в сучасний інтер’єр. Нарівні з цим, індустріальний бетон, пласти нержавіючої сталі, геометричні форми – відсилання в майбутнє, до футуристичного дизайну. Всі функції простору приховані від очей відвідувачів – у приміщенні є декілька об’ємних комор і шаф для зберігання техніки та робочих матеріалів.

У центрі переговорної зони – масивний стіл із цілісного шматка каменю-пісковика, геометрія та природна форма якого були збережені. Грубість каменю пом’якшує ажурна тектоніка чорної цегляної кладки – одного з найскладніших елементів інтер’єру.

  • АДРЕСА: вул. Василя Тютюнника, 53 / м. Київ, 03150 / Ya Vsesvit
  • ПЛОЩА: 180 м2
  • РІК: 2018
  • ФОТОГРАФ: Мікі Естрада

*Більше яскравих об’єктів – у книзі  «INTERIOR DESIGN in Ukraine» .

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *