Архіви у світлі сучасності

Йорг Бадер

Йорг Бадер – швейцарський художник, арт-критик і директор Женевського центру фотографії. На Photo Kyiv Fair він розповість про проект «Реванш фотографічного архіву» – у створенні взяли участь близько 30 фотографів Бадер виступив в цьому проекті як куратор. На думку Йорга Бадера, все більше фотографів стають хранителями своїх архівів, тому розповідати він буде про роботу з архівними знімками.

Є простий рецепт роботи з  фотоархівами (якщо так – у чому він полягає)?

  Немає жодних рецептів. Є тільки питання бажання та питання етики. Якщо вам цікаве минуле, якщо вам цікаво не повторити те, що в минулому зробила група, спільнота чи суспільство, ви будете краще інформувати себе про минуле цієї групи, спільноти чи суспільства. Якщо ви – ревізіоніст, ви будете виносити на обговорення речі з минулого, скажімо, 500-річної давності, щоб переосмислити ситуацію, що склалася 500 років тому. Найцікавіша річ для мене – це відвідувати або читати минуле, тобто архіви у світлі сучасності.

Український фотограф Віктор Марущенко сказав мені нещодавно: «Українські колекціонери не купляють українську фотографію, це біда. Фотографія, на відміну від живопису, уходить. Її треба зберігати. Автор помре — нічого не знайдете, архів пропаде» — чи є рецепт для країн із сильними фотографами і слабкими колекціями?/ Чи знаєте Ви імена і роботи українських фотографів?

  Рецепти добрі для кухарів або хіміків, може ще алхіміків, але не для вирішення питань, пов’язаних з митцями чи істориками.

В минулому ми показували Бориса Михайлова, до того ж я знаю трохи роботи Браткова, а також фотографа, що зробив неймовірну роботу про шахтарів в Україні, але в мене зараз немає доступу до мого архіву, щоб подивитися, адже я зараз сиджу у літаку. (прим. перекл. мається на увазі Олександр Чекменьов)

Які функції і задачі виконує фотоархів?

— Функції та задачі фотоархівів сильно відрізняються. Якщо йдеться про фотографію мистецтва, вона має бути доступна, перш за все, мистецтвознавцям, але також і громадськості. Фотоархів кримінальної поліції має іншу функцію ніж архів, в якому зібрані історичні пам’ятники, а фотоархів газети має іншу функцію ніж фотоархів астрофізика, до того ж архів газети має різні функції, якщо газета ще працює на відміну від газети, що більше не видається.

Текст: Віка Федоріна

Переклад: Оксана Корніцька

Сьогодні, о 18:00 відбудеться відкрите інтерв’ю Йорга Бадера із Борисом Михайловим в рамках Photo Kyiv Fair.

Завтра,  2 листопада, лекція про фото-проект «Реванш фотографічного архіву» о 15:00 та лекція про фото-проект «камера(авто)контроль» о 18:00.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.