Галерея TRYPOLSKA займається проєктами, що пов’язані з Україною після початку повномасштабного вторгнення. Один з таких проєктів — виставки Pour L’Ukraine, на яких двоє українських художників, Володимир Будніков та Влада Ралко представили свої роботи у Парижі та Празі. Ці виставки мали політичну спрямованість та нагадували про продовження війни в Україні, однак представлені твори також викликали діалог серед європейських глядачів.
У третьому проєкті, персональній виставці фотографії Едіт Ландау, галерея TRYPOLSKA відступила від політичного забарвлення та представила персональну виставку фотографії Едіт Ландау в Музеї історії Києва — проєкт, що містить понад 50 фоторобіт. У час, коли багато заходів спрямовані на врятування мистецтва шляхом його евакуації, TRYPOLSKA на власний ризик привозить твори з мирної Франції до України. Росія відома як країна-терорист, що використовує страх як основний інструмент. Повною протилежністю є цей акт продовження розвитку мистецтва в нових умовах, адаптації до реалій війни та запобігання культурній ізоляції України.
Це важливе дійство для культурного життя України, яка зараз протистоїть російській агресії. Експозиція присвячена народженню тілесного пейзажу та здійснена у стилі класичної аналогової фотографії. Жанр портрету відступає на задній план, ізображення людей слугують лише фоном для створення нового пейзажу.
Фотографія Едіт використовує візуальну мову, яка відображає людину в перекрученій реальності і показує її вразливість. Її фотографії відзначаються образною розривністю тіла, яке представлено у фрагментах, але це не викликає відчуття нескладеного пазлу, який потребує складання чи доповнення глядачем.
Текст підготувала мистецтвознавиця, арт-менеджерка галереї Imagine Point Сафір Тетяна
- Коли: експозиція відкрита для відвідування з 1 по 19 березня
- Де: вул. Богдана Хмельницького, 7