Art of Clip

Art of Clip

У Києві відбудеться унікальна виставка брошок XX століття від Van Cleef & Arpels.

Дім Високого ювелірного мистецтва Van Cleef & Arpels із 3 по 28 лютого проведе виставку Art of Clip, у межах якої вперше у Києві в Національному художньому музеї України буде показана унікальна колекція брошок. Це понад 80 виробів періоду 1910-1970 років. Експозиція дасть змогу простежити розвиток декоративного мистецтва та моди XX століття.

Art of Clip
Брош у єгипетському стилі, 1924 р.
Платина, смарагди, рубіни, гірський кришталь, онікс, діаманти
Патрік Ґріс © Van Cleef & Arpels SA

За минуле століття Дім Van Cleef & Arpels, заснований у 1906 році, завоював всесвітнє визнання. Його знакові витвори, серед яких створене у 1968 році довге кольє Alhambra і емоційно забарвлена колекція Pierres de Caractère з дорогоцінними каменями, а також секрети майстрів Mains d’Or – фахівців майстерень Дому Van Cleef & Arpels – поклали початок чаруючим ювелірним і годинниковим колекціям.

З огляду на свою практичність, брошки втілюють секрети майстерності та демонструють різноманітні ювелірні техніки різних періодів. Прикраси слугують відображенням усіх тих напрямів у мистецтві, які залишили незаперечні слід у художній спадщині Заходу і Сходу: ар-деко, абстракціонізму, орієнталізму, оптичного мистецтва. 

На виставці можна буде на власні очі побачити, якою змінною була течія ювелірної моди. Наприклад, у 1920-х роках були популярні брошки у вигляді птахів (колібрі, райські птахи) і комах (бджоли, бабки). Також у той час актуальними були мотиви Стародавнього Єгипту: декоративні елементи у вигляді лотосів, скарабеїв, ієрогліфів, сфінксів і сцен ритуалів та урочистостей. 

Art of Clip
Juliet, 1951

Пізніше, у 1930-х роках брошки мали форму стилізованих стрічок, різноманітних завитків, закручених орнаментів, віял та бантів. А у 1945 році природа і висока мода надихала майстрів на створення рельєфних прикрас у формі букетів і строкатих птахів. У цей же період у США з’явилися брошки у вигляді фігурок балерин і фей. 

Далі, у 1954 році Дім Van Cleef & Arpels випустив яскраву колекцію брошок із зображенням білок, слонів, качок, жирафів, черепах, птахів, тигрів, левів. А в період із 1960 до 1970-х років вплив на ювелірну моду мала перська та китайська культури. Van Cleef & Arpels створювали довгі кольє, доповнені знімними підвісками у вигляді фігурок драконів, левів і Будди.

  • Що: виставка Art of Clip
  • Коли: 3-28 лютого; часи роботи: середа, четвер, неділя – з 10:00 до 18:00; П’ятниця – з 12:00 до 20:00; Субота – з 11:00 до 19:00; Понеділок, вівторок – вихідні дні
  • Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
  • Фото: Van Cleef & Arpels.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *