Місто, де її вже немає

Бойко

У сучасній київській арт-галереї Portal 11 нині експонується персональна виставка Оксани Бойко під назвою «Спогад». Представлені живописні та графічні твори присвячені спогадам авторки про її розмірене життя у Харкові, до початку повномасштабного вторгнення. 

Здебільшого, Оксана Бойко працює з темою урбаністичного, міського пейзажу, значну увагу приділяючи побудові композиційного простору. Завдяки цьому глядач, певною мірою, може відчути ефект долученості до контекстних подій, відображених у творі. Роботи художниці характеризуються складністю кольорової організації та композиції, яка включає в себе декілька планів та високий рівень деталізації. Авторка ретельно продумує співвідношення елементів, аби вони вдало поєднувалися між собою та не створювали відчуття дисгармонійності.

Експозиція виставки побудована лінійно, починаючи з великих панорамних картин, створених до початку російського вторгнення. Вони зображують звичайні сцени з мирного життя багатьох сучасних людей. Поступово формат творів змінюється, а композиційно вони наповнюються воєнними реаліями сьогодення. Виставка фіналізована невеликими роботами квадратного формату. Розташовані 3х3, вони апелюють до сітки зі спогадами в інстаграм-профілі. Ці твори трохи туманні, не зовсім точні, але це саме те, як Оксана пам’ятає своє місто. Місто, де її уже немає. 

Художниця розповідає, що для неї спогад про минуле, про її місто — це радість, бо таким вона його пам’ятає. Нині в її місті, в Харкові, майже неможливо існувати, але Оксана вірить і знає, що це місто сонячне, яскраве, сповнене краси та естетики (і воно таким і буде).

Авторка тексту Історикиня мистецтв, Інна Каленська, Imagine Point gallery

  • Де: вул. Трьохсвятительська, 11
  • Виставку можна відвідати до 19 березня 2023 року
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *