Сергій Плохій – Сергій Мирний: діалог про Чорнобиль

Chernobyl

6 травня американський телеканал HBO випустив телесеріал Chernobyl, який оповідає про найбільшу техногенну катастрофу в історії України. Хоча серіал ще не завершився, його вже називають одним з найкращих у сезоні, а можливо і році. На жаль, чи на щастя, але саме цей американський культурний продукт повернув в Україну неабияку увагу до Чорнобильської трагедії.

Сценарист Крейг Мазін стверджує, що для серіалу проводилось ретельне дослідження на основі всіх можливих джерел – від наукових і бюрократичних звітів до інтерв’ю з очевидцями.

На Заході активна увага до катастрофи була прикута ще у 2018 році, коли вийшла монографія історика Сергія Плохія «Chernobyl. The History of a Nuclear Catastrophe» (Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи). Дослідження розповідає про історію атомної станції, починаючи від 1966 року, коли виникла ідея її створити і до травня 2018 року – коли було споруджено новий саркофаг над пошкодженим реактором. Це історія людей, яких торкнувся мирний атом – від робітників станції і жителів Прип’яті, до українських дисидентів, які активно намагалися привернути увагу громадськості до наслідків Чорнобильської катастрофи. Книга не лише отримала чимало  позитивних відгуків в американській пресі, а також стала переможцем у престижній британській літературній премії у жанрі нон-фікшн – Baillie Gifford Prise.

Хоча дана праця, на відміну від серіалу, на жаль поки що недоступна в українському перекладі, дізнатись більше про катастрофу можна буде від самого автора. Сергія Плохій – професор Гарвардського університету та директор Гарвардського українського наукового інституту, який розкаже про своє дослідження разом з Сергієм Мирним, який у 1986 був командиром взводу радіаційної розвитки, а після цього почав досліджувати вплив радіації на стан здоров’я ліквідаторів. На сьогодні Сергій Мирний є автором документальних і художніх романів, а також засновником проекту «Чорнобиль-Тур», який проводить поїздки та екскурсії по Зоні.

Ця подія для тих, кому недостатньо лише серіалу і хто хоче дізнатись про катастрофу від дослідників та очевидців подій напряму, які розкажуть вам про причини і наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС та її вплив на довгострокові історичні процеси.

Текст: Дарина Подгорнова

  • Що: Діалог про Чорнобиль від Сергія Плохія і Сергія Мирного
  • Коли: 22 травня, середа, о 19.00
  • Де: Культурно-Мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9 (зал «Колізей», 2й поверх)
  • Покликання на подію
  • Вхід вільний, реєстрація не потрібна.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *