День та ніч музеїв

День

В нас щойно промайнув день вишиванки, але маємо день музеїв (або ніч музеїв), це вже як вам подобається, розглядайте анонси та обирайте,  і ось спочатку вам кілка наступних  подій, що варті уваги, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

  • Language Exchange Club Odesa і Corvin. Пиво&Виски – Крепкая Пара. Every Monday we have Language Exchange Evening with native speakers in Odesa, city center. Start at 18:00 19th of May Lanzheronivska str., 17 CORVIN pub.
  • 21 травня 16:00 відбудеться чергове засідання краєзнавчого дискусійного клубу «Така різна Одеса» (Бейт-Гранд, Ніжиньска). Соня Капинус, філологиня, авторка історичного роману про Одесу “Білі кролики”, розповість про книгу «П’ятеро» Володимира (Зеєва) Жаботинського та про його автора, людину з тисячею талантів. Заборонений і забутий, цей роман повернувся до читачів, щоб відкрити нам іншу, втрачену Одесу.  Основні питання, що будуть висвітлені: одеська юність письменника: від репортерства до сіонизму; українське питання у публіцистиці Жаботинського; роман “П’ятеро”: для кого насправді писалася історія родини Мільґромів; особливості стилю, символізм, реальні події і прототипи героїв; міфологічна складова тексту: які сенси в ньому приховані і як вони впливають на читача.  Розповідь супроводжується презентацією з ретельно підібраним ілюстративним матеріалом. Під час засідання відбудеться також презентація книжкової виставки, присвяченої 145-річчю зі дня народження та 85-річчю зі дня смерті Жаботинського.
  • ONFAM / Одеський національний художній музей Іронія, спрага знань і угода з дияволом — актор і перформер Євген Баль @evhenbal представить в Одеському художньому свою моновиставу «Урок Фауста» на основі твору І.В. Ґете 24 і 25 травня. Ще підлітком він прочитав «Фауста» і це змінило його життя. Спираючись на свій досвід, він розповідає історію різних іпостасей Фауста: реальної людини, легенди, персонажа, а також самого твору Ґете. Давня легенда отримує свіже, оригінальне прочитання, доповнене іронічними коментарями та відступами актора. Засоби мінімалістичні — вуса, перука, помада — але цього достатньо, щоб Євген представив нового персонажа. За дві з половиною години він розіграє дюжину ролей з цієї великої п’єси, і ви зможете не тільки дізнатися зміст, історію написання та перекладів книги, а також пережити власну уявну подорож в часі і просторі. Вистава пройде в нашому безпечному просторі «Жовті велетні». Тривалість з антрактом: 2 год. 30 хв. Ми покажемо виставу два дні, щоб усі охочі могли відвідати. Коли: 24 та 25 травня о 17:00. Де: Софіївська, 5а Вартість: 200/100₴, квитки можна придбати за посиланням у шапці профілю.
  • Культурний центр Union і Ukrainian Women Festival DIVA  17-18 травня 2025. Всеукраїнський жіночий фестиваль DIVA – масштабна дводенна Інтелектуально-культурна подія України. Протягом двох днів з 10.00 до 21.00 концерти популярних артистів і українських і кримсько-татарських співочих колективів, 100 виступів найкращих спікерів України (бізнесменів, політиків, психологів, громадських діячів, лікарів, та ін.); 25 трансформаційних ігор; лекції, майстер-класи, зустрічі з літераторами і митцями;  сучасна Експозона з новинками fashion & beauty індустрії країни і світу;  Фудкорт презентації, дегустації, розіграші подарунків;  Вільне відвідування 10 картинних галерей Культурного центру Union;  Професійна фото та відеозйомка. Квитки тут.
  • Фестиваль “Bon Appetit”и U-Nation  PARK Residence (Французський б-р 85/1). 17 та 18 травня, Фестиваль “Bon Appetit” – знову в Одесі!  Цього разу дегустуємо ще більше смаків вина та сиру, сонячного настрою та гостей, що просто не в змозі проґавити це фестивальне насолодження:  Дегустація 80+ сортів крафтового вина від насичених червоних до вишуканих білих та ігристих.  Гастрономічне задоволення – вишукані фудкорти з авторськими закусками, які ідеально доповнюють вино  Саксофон та музика, що доповнює захід атмосферою та сприяє весняному настрою  Fashion покази та конкурсна програма  А також, великий маркет українських брендів від Energy Events! Початок: 14:00 до 20:00 Квитки у касі закладу 300грн (при вході).
  • ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а) Анонсуємо ONFAM запрошує на заходи до Міжнародного дня музеїв  17–18 травня 2025 року
    Програма охоплює низку культурно-просвітницьких подій: тематичні майстер-класи, екскурсії, відкриття дитячої виставки, кураторські обговорення та міждисциплінарну панельну дискусію. Програма заходів:

Субота, 17 травня

  • 12:00 — Майстер-клас із колажу для підлітків (11–16 років) на тему роботи Амшея Нюренберга «Купальники»
    Вартість: 200/100 грн (усіма матеріалами ми забезпечуємо). Квитки за посиланням.
  • 12:00 — Кураторська екскурсія виставкою «Музейна історія»
    Тематичне осмислення ключових періодів в історії музею XX–XXI століття
    Вартість: 150/75 грн
  • 13:30 — Майстер-клас із колажу для дорослих (від 16 років) на тему роботи Олександра Ацманчука «Політ»
    Вартість: 200/100 грн (усіма матеріалами ми забезпечуємо) Квитки за посиланням.
  • 14:00 — Відкриття виставки дитячого малюнку «Музей майбутнього»
    Вхід вільний
  • 16:00 — Curator Talk «Музей у надзвичайні часи. Чим займається ONFAM у добу невизначеності». Спікер: Валерій Коршунов — науковий співробітник, співкуратор виставкового проєкту «Музейна історія»
    У межах події буде представлено історичні етапи трансформацій ОНХМ у ХХ–ХХІ століттях: від коренізації та радянських ідеологічних змін до досвіду повномасштабної війни. Обговорюватиметься, як минулі практики впливають на сьогоднішнє функціонування музейної інституції. Вхід вільний (за попередньою реєстрацією).
  • 17:00 — Презентація «Museum for Change. Досвід підтримки музейної спільноти під час повномасштабної війни». Спікерка: Дар’я Дьякова — заступниця директора з обліку і збереження фондів ОНХМ, голова правління ГО Museum for Change. Під час презентації буде представлено хронологію діяльності організації, досвід реагування на культурні загрози, партнерства з міжнародними фондами (ЮНЕСКО, ALIPH, CER), а також приклади підтримки музейного сектору в Україні. Вхід вільний (за попередньою реєстрацією)

Неділя, 18 травня

  • 12:00 — Майстер-клас із колажу для підлітків (11–16 років) на тему роботи Амшея Нюренберга «Купальники»
    Вартість: 200/100 грн (усіма матеріалами ми забезпечуємо). Квитки за посиланням.
  • 12:00 — Екскурсія виставкою «Люда Ястреб. Живопис і графіка»
    Вартість: 150 / 75 грн
  • 13:30 — Майстер-клас із колажу для дорослих (від 16 років) на тему роботи Олександра Ацманчука «Політ»
    Вартість: 200/100 грн (усіма матеріалами ми забезпечуємо). Квитки за посиланням.
  • 16:00 — Панельна дискусія «Музеї у центрах тяжіння». Дискусія зосереджена на потенціалі музеїв як агентів змін у громадах, їхній ролі у формуванні стійкого громадянського суспільства, соціальної інклюзії та переосмислення майбутнього. Особливу увагу буде приділено прикладу ОНХМ як інституції, яка активно реагує на виклики часу. Модератор: Віктор Левченко — кандидат філософських наук, доцент.

17 травня, субота

Сергій Леонидов і Тайцзицюань и Цигун в Одесі (Парк Перемоги) Заняття з традиційного Цигун та Тайцзицюань Чень. Проводить тренер викладач Одеської обласної федерації ушу – Сергій Леонідов. Заняття безкоштовне, запрошуються усі охочі (діти молодші 12 років у супроводі батьків) Початок тренування о 9:00. Група у Фейсбуці ось приєднуйтесь) Заняття проходитиме на галявині біля”Стоунхенджа” – тут.  Якщо є питання – пишіть або дзвоніть: 0503909516 Сергій У разі негоди заняття може бути перенесене або скасоване – подробиці будуть у групі (скасовано через дощ, але мабуть варто знати, що таке буває – МГ.) 

  • Мечников день у Ботсаду, початок об 11:00. В програмі майстеркласи, фотозони, знайомство с факультетами та приймальної комісією. Квитки в касі Ботсаду, школярам вхід вільний. Французький бульвар, 48-50.
  • Одеський планетарій (Маразліївська, 1в, Парк Шевченка) В програмі: 17 травняня у суботу о 19:00 запрошуємо дітей та дорослих на щосуботню програму присвячену 160 річчя Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова та 180 річчя І. І. Мечникова.  В програмі: ⠀У космічному лекторії – Життя в Сонячній системі – де воно може бути? Подорож безхмарним зоряним небом та у часі на куполі планетарію, знайомство з сузір’ями, зіркам, сонячною системою, рухом Сонця в продовж року на небесній сфері, галактикою, перегляд повнокупольного фільму про планети! Екскурсія галереєю астрономічної обсерваторії та космічними  експонатами.  Екскурсія на старовинний телескоп «КУК» астрономічної обсерваторії. Спостереження зірок, Сатурну та Юпітеру, Марсу та Венери після заходу Сонця за ясної погоди. Під куполом нашого планетарію завжди ясне зоряне небо і можливість побачити зоряне небо! Вартість відвідування заходу: 200 грн – дорослі, 150 грн – діти, діти до 4 класу 100 грн.
  • National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека  (Пастера 13) i Best Odessa Speakers Club (Toastmasters International) Цієї суботи до ролі ведучого повертається член клубу – Валентин Кузін. Він буде говорити про ризик та креатив, несподіваність та розуміння ситуації. Про вміння вести діалог і стояти на своєму. Іноді це дуже важливо та навіть цінно. Тому що життя в певний час наче бурхливий водоспад. Тема засідання:”Тримаю парі. Незвичайні та креативні суперечки в історії». І знову у нас буде промова, але цього разу вже від президента клубу – Сергія Радченка. Збори об 11:00 “Window on America” А ще, як завжди, у вас буде можливість отримати солодкий приз за перемогу у сесії імпровізації Приєднуйтеся у гібридному форматі: наживо або онлайн  Запитання за номером: +380991142055 Сергій Посилання до Zoom:  Посилання до Zoom: тут.
  • Від мене – друзі, всі зустрічі такого роду відбуваються вранці, тому слідкуйте будь ласка за об’явами організаторів, це приємна програма
  • English Movie night This Saturday at 2pm we’re waiting for you at the library on 13 Pastera str. Only this Saturday! PG16 movie! Be careful  This Saturday, Contact: +380674858360 Fee: Donation and something for tea will be appreciated. 
  • Silvia Ter-Gabrielyan и English meetings This Saturday, we are meeting at 4:00 PM at Chernosliv Café, located at 12 Evropeyskaya Street. We’ll be playing various board games, so if you have any, feel free to bring them along! Expect lots of laughter, jokes, and conversations in English, so get ready for a fun and lively evening. Come and bring your friends! Don’t be late – it’s going to be fun!
  • ONFAM / Одеський національний художній музей(Софіївська, 5а) Як музеї стають місцями пам’яти, свідками катастроф та агентами змін? Про це ми поговоримо зі співкуратором виставки «Музейна історія» Валерієм Коршуновим на Curator Talk «Музей у надзвичайні часи. Чим займається ONFAM у доби невизначености» у суботу, 17 травня! У ХХ–ХХІ століттях Одеський художній пережив кілька хвиль радикальних змін, спричинених війнами, режимами та ідеологіями. «Музейна історія» зосереджена на періодах, коли глобальні трансформації були особливо відчутними. У цьому проєкті ми рефлексуємо, як досвіди минулого відображаються на наших практиках сьогодення. Ми поговоримо про те: як революція та музейні реформи 1920-х змінили підходи до формування колекції; що відбувалося з музеєм під час боїв за Одесу та в роки румунської окупації; як тоталітарна система перетворювала музей на ідеологічний інструмент; які рішення ухвалювала команда музею, щоб зберегти цінності — і що з цього досвіду резонує сьогодні. Це розмова не лише про минуле, а й про сталу роль музею під час повномасштабного вторгнення, коли країна знову перебуває у стані боротьби. Коли: 17 травня о 16:00 Вхід на подію за реєстрацією, посилання у шапці профілю.
  • ONFAM / Одеський національний художній музей  (Софіївська, 5а). 8 років підтримки музейного сектору в Одесі, пошуки фінансування та швидка відповідь на виклики воєнного часу — про все ми розкажемо більше на презентації «Museum for Change. Досвід підтримки музейної спільноти під час повномасштабної війни» з Дарією Д’яковою. З нею ми поговоримо про: шлях від підтримки Одеського художнього до створення музейної мережі; реакцію на повномасштабне вторгнення: від збору коштів до евакуації колекції; співпрацю з UNESCO, ALIPH, CER — і як міжнародна підтримка працює в реальности;  кейси реагування на обстріли та пошкодження об’єктів культурної спадщини в Одесі;  нову відповідальність, яку музейна спільнота бере на себе в часи небезпеки. Коли: 17 травня о 17:00 Вхід на подію за реєстрацією: тут.
  • Museum of Odesa Modern Art (Європейска, 31/33). До Ночі музеїв ми підготували для тебе приємність! 17 травня музей працює у звичному режимі з 12:00, але з 16:00 і аж до 20:00 — вхід вільний. (Зазвичай ми зачиняємось о 18:00, тож це рідкісна можливість затриматись довше) На тебе чекають: виставка Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан та  Я є — хочеш ти цього чи ні. Виставка Анни Антонюк — про тілесність, кордони й силу кав’ярня Делоне, яка спеціально подовжує роботу цього дня. О 18:00 — показ фільму «Полонений глибинами», який розпочнеться з перформансу «Коса» — колаборації трьох одеських митців: Євгена Баля, Дмитра Ерліха та Іллі Петрова. Присвячується Дмитру Дульфану Увага! На показ — обов’язкова реєстрація, щоб ми могли підготувати достатньо місць. Зареєструйся за посиланням  тут.
  • WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська, 9) До Міжнародного Дня музеїв!  17 травня о 14:00 #WEartMuseum запрошує на презентацію нового музейного видання – книги «Скарби музею: дослідження та відкриття» (видавництво «Астропринт», Одеса, 2025).  Її авторка, Ірина Глєбова, заступниця директора музею з наукової роботі, лауреат італійської премії імені МарісиБеллісаріо «Золоте яблуко», внесла до збірки 12 своїх статей, присвячених вивченню прекрасної колекції західноєвропейського мистецтва, що зберігається у музеї. Статті у збірнику мають науково-популярний характер і розраховані на широке коло читача . Запрошуємо прийняти участь у презентації нового видання співробітників бібліотек, колег з різних музеїв, а також любителів мистецтва та відвідувачів постійно діючого музейного лекторію 17 травня 14:00 Вхід вільний. 

Катерина Билетина з Володимир Умма: “малюємо натуру в #nesterenkogallery З 17.00 до 20.00 затишний теплий світлий простір, незважаючи на відключення світла. Шурхіт олівців, чай, кава, тиха музика та приємна компанія.  Буніна, 12 запис в приват”. Студії платні, але дуже недорого, як на мене. 

  • Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О. В. Блещунова (Польська, 19). Виставковий проєкт «З’єднання» — про близькість, яка долає відстані. В основі нового мистецького проєкту в Домі Блещунова — інтимне переживання сестринства в умовах війни. Авторка Софія Голубева, яка з початку повномасштабного вторгнення живе між Берліном і Одесою, створює серію робіт, що осмислюють тілесну і ментальну близькість, попри фізичну відстань. Проєкт «З’єднання» не говорить про абстрактне «сестринство», він вкорінений у конкретних моментах та спогадах. У ньому близькість постає не як сталість, а як крихке й напружене переживання, що змінюється разом із досвідом війни. «Війна навчила переоцінювати все — навіть коротку розмову. Я почала глибше досліджувати свій зв’язок із сестрою…» Відкриття проєкту відбудеться 17 травня в 17.00 рамках Всеєвропейської Ночі музеїв. Музей працює для відвідувачів з четверга по неділю. Робочі години: 11:00-17:00. Вартість дорослого квитка 20 гривень, дитячого 5 гривень. В понеділок, 19 травня о 13:00 музей запрошує на лекцію Софії Голубєвої «Шлях. Історії створення проєктів. Пошуки можливостей» в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О. В. Блещунова. Також у програмі лекції: як подаватися на open call’и та знаходити підтримку для втілення ідей; де шукати актуальні можливості для молодих художників; які ресурси — видання, подкасти, канали — є надійними в мистецькому середовищі.
  • Сергій Ануфрієв пише: Шановні любителі нового мистецтва! Сповіщаю вас про те, що щосуботи о 15.00 проводжу екскурсії своєю виставкою в арт кластері Вікторія Нестеренко на вулиці Буніна, 12, ріг Польської. Вхід у дворі. Участь – донат.
  •  Крамниця вишиванок “Незалежні”  запрошує на POP-UP цієї суботи, 17 травня! Ми хочемо трошки подовжити День вишиванки і зібрати друзів у себе в гостях. Тому, чекаємо з 14:00 до 20:00 за адресою вул. Грецька, 30. фудкорт українських смаків від Уява,  книги від Видавництва Старого Лева, крафтові прикраси і етно аксесуари від майстринь  а також родзинка  книжкова виставка з колекції Одеської національної наукової бібліотеки видань про історію української народної вишивки та національного одягу.
  • Corvin. Пиво&Виски – Крепкая Пара (Ланжеронівська, 17).  17 травня святкуватиметься World Whisky Day. І звичайно цього дня відбудеться наша дегустація. У цей день ми пропонуємо спробувати найкращі наші новинки. Вартість дегустації для тих, хто проплатив заздалегідь 1620 грн, на день дегустації — 1800 грн. Дегустаційна порція віскі — 20 мл. Чекаємо на Вас, 17 травня о 17:00! Бронюйте участь за телефоном +38 073 404 38 95 або реєструйтесь на дегустацію за посиланням тут.

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька 49/51) Виявляється, справи, які ми робимо, потрібно оцінювати. І передусім — серйозно замислитись й спробувати проаналізувати: які у нас пріоритети? що справді головне в наших вчинках, а що — другорядне? Відомий вчений-богослов, талановитий християнський проповідник Сергій Санніков запрошує всіх задуматися — навіщо ми взагалі тут, на землі? Ми проживемо метаісторію Вічного Євангелія, що виходить за межі фактів і подій, і наблизимося до розуміння: в чому сенс катарсису воскресіння? Чому треба померти й спуститися на саме дно пекла, щоб воскреснути? Чи не можна інакше? Бог, який помирає на хресті і на третій день воскресає — навіщо? Навіщо учні Ісуса проходять через невіру, а деякі — через зречення, щоби згодом стати Апостолами? Спойлер: Істину мало знати — її треба вистраждати. Зустрічаємось 17 травня о 15:00. Реєстрація за посиланням тут. На завершення відбудеться презентація книг Сергія Санникова.

Арт-простір Діалоги (Соборна, 2). Сергій Седих. З історії Одеського мистецтва. Цікавість не порок. Як повідомляє Вікіпедія, це несвідоме прагнення до пізнання. Розглядаючи портрет або жанрову картину, крім естетичної насолоди, виникає бажання (можливо, навіть несвідоме) дізнатися про невідоме на портреті або про відображену подію з іншого часу.  Ми можемо разом відповісти на питання, що виникають при цьому, на прикладі історії картини відомого одеського художника на лекції/зустрічі  «Хто? Де? Коли?» в арт-просторі «Діалоги» на Соборній площі 2. Приходьте, як зазвичай, у суботу 17 травня о 17.00. Організаційний внесок 150 грн 

  • Де Йдемо!   Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід Від творців дивовижної та гучної прогулянки по 1-й частині Французького бульвару! Представляємо вашій увазі частину 2 посилену! Посилену насамперед вашим інтересом після першої частини та вашим бажанням дізнатися ще більше цікавого про своє рідне місто. Це пряме продовження першого маршруту. Від вулиці Довженка стартуємо одразу ж історіями. Ви дізнаєтесь, де і на честь чого відбулася грандіозна вечірка за участю перших осіб міста кінця 19 століття. Яку дачу програли в карти і що потім з нею стало. Про що мовчать лебеді. І багато багато іншого. І врахуйте, що ви знову на своє задоволення побачите безліч архівних фотографій, і зможете порівняти сьогоднішню сувору реальність із минулими століттями наочно. Легенда Одеси – Французький бульвар, розпускає пелюстки та чекає на вас у гості! Субота 17 травня 11:00. Початок: Французький бульвар кут вул. Довженко. Закінчуємо в Ботсаду (нова територія). Вартiсть (включає квиток в Ботсад): 400 грн – дорослі; 250 грн – школярі. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
  • Де Йдемо!   Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід Абсолютно точно можна сказати, що промислове виробництво в Одесі починалося саме з кручення канатів. І так вийшло, що найбільший із тих заводів дав назву одній із вулиць. Канатна стріт – довга, красива, з величезною кількістю старовинних будинків та затишних і колоритних двориків при них. Ми представляємо вам ДРУГУ ПРОГУЛКУ, яка стартує від перехрестя з Єврейською вулицею і триватиме до Куликового поля. Ви тільки уявіть, скільки цікавого ми побачимо, дізнаємося, поспілкуємося! Субота 17 травня 14:00! Зустріч: вул. Канатна, 32 ріг  Єврейської. Вартiсть: 350 грн – дорослі; 150 грн – діти до 14 років. Обов’язковий запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
  • Авантюристи (Дворянська, 5, на розі Пастера) 17 травня о 15:00 ми піднімемося на найкрасивіший дах міста — дах Оперного театру! Разом із працівником театру та знавцем усіх його таємниць, в компанії камерної групи до 8 осіб. Дізнаємося про технічні особливості облаштування даху, історію будівель навколо театру та їхні архітектурні особливості. І, звісно, залишимо час для фотографій улюблених панорам Одеси. Тривалість екскурсії — 1 година. Вартість — 1150 грн. Кількість учасників у групі до 8 осіб.Забронювати квиток легко за посиланням в шапці профілю. Зв`язатися з менеджером.: 067 212 55 66 (Viber/Telegram) 
  • «Архітектура Одеси».  Тираспольська — одна з ключових парадних вулиць старої Одеси, саме нею здійснювався в’їзд до міста з боку Тирасполя. Тому до кінця XIX століття її значення значно зросло і вулиця почала забудовуватися розкішними прибутковими будинками, багато з яких і сьогодні зберігають свій неповторний колорит. Квитки до 400 ₴  Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей». Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу.  Хто проводить прогулянку. Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках.  На запитання відповідає Катерина за номером:+380 63 1794 400 Місце зустрічі: Тираспольська, 1(14.00).

Музика

  • Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразліївська, 7).Запрошуємо вас на концерт студентів 2 курсу кафедри оперної підготовки Національної музичної академії імені А. В. Нежданової – «Чарівні мелодії кохання». У програмі прозвучать як знайомі мелодії з популярних оперет, так і рідко виконувані арії та ансамблі. Ви поринете в чарівний світ оперети, яка незмінно зворушує серця всіх, хто в неї закоханий! Викладач: Ірина Красіліна. Диригент: Степан Макієнко Концертмейстер: Євгенія Бейнік Ведуча: Анна Березіна. Вхід – за благодійним внеском: 100 грн. Чекаємо на вас 17 травня о 15:00 у ВКО 
  • Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2).  Запрошуємо Вас на четвертий концерт афіші літературно-музичної вітальні “Бароко. Відродження” – який відбудеться 17 травня, 14.00 у Золотому залі Одеського літературного музею. Концерт присвячений дню Європи. В програмі прозвучать твори видатних європейських та українських композиторів Бетховен, Моцарт, М.Скорик, І.Рош…КОЛИ: 17 травня, о 14:00 Квитки у касі музею. Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70
  • Рoncho Snack Art Bar (Грецька 26\28)   YOUTHEX (acoustic) у Пончо! Вперше за довгий час — яскравий живий акустичний вечір із фронтменом та драммером рок-гурту YOUTHEX! кращі пісні гурту у новому, камерному звучанні  щирі кавери, що торкаються серця. 20:00
  • Мore Music Club  (Італійська, 75) 17 травня в MMC – Хмільна Субота і Psychedelic Jam від добре відомих вам одеських музикантів. А ще -20% на пиво і віскі весь вечір на барі! Початок о 19:00. Вхід вільний, працює фейсконтроль.

Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Баби Бабеля. Театр ляльок представляє виставу для дорослих за оповіданнями Ісаака Бабеля «Король», «Батько», «Іісусів гріх». Яскрава і несподівана інтерпретація нікого не лишить байдужим. На сцені – ляльки та актори: заслужений артист України Станіслав Михайленко, заслужений артист України Валерій Стрілець, Артем Теляшенко, заслужена артистка України Ольга Чабан, Марина Замчевська, Олександра Смирнова-Кошелєва, Євгенія Глухова, заслужена артистка України Ніна Лук’янченко, Ірина Яцюк. 17.00. Квитки на Concert.ua

  • Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Аліса в країні чудес. Балетна студія Антипової (11.00). Севільський цирульник   (16.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3) Кохання січового стрільця (16.00) Квитки на Concert.ua
  • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Чарівна лампа Аладіна (11.00) Виживуть тільки Піліпенки (17.00). Квитки на Concert.ua.
  • Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). «MORE»  (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Неслухняне гусеня (11.00).Квитки  на Concert.ua.
  • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Єврей та Еврідіка. Комедія (18.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Бонжур, лямур!  (18.00). Квитки на Concert.ua

18 травня, неділя 

На плитах пляжу Ланжерон періодично грають на фортепіано на світанку. Можна буде слухати музику під звуки хвиль. На такі душевні концерти приїжджають люди з інших міст. Вхід вільний, але вітаються донати. Де: пляж Ланжерон о 07:00 (не знаю, чи буде воно цієї неділі – МГ.)

Я Вам розповім про всю Одесу и Лямпа – дегустаційна зала українського вина (проспект Українських героїв, 4) Ексклюзивна дегустація Мускату! Запрошуємо 18 травня о 18.00 продегустувати Разом із нами пару пляшечок цього розкішного сорту. Найрізноманітніші за стилем вина поєднує одне – так званий мускатний тон, комбінація ароматів чайної троянди, стиглих тропічних фруктів та цитрусових. У програмі нашого вечора дегустація від 9 українських виробників мускату врожаю різних років (2022 – 2024). Приєднуйтесь до наших заходів і разом ми зможемо довести, що наші вітчизняні вина дуже гідні та заслуговують на увагу та присутність у нашому житті! Дегустацію проведе сомельє Анна Саркісян. Вартість 600 грн (дегустація 10 вин + легка закуска). Місце дегустації: проспект Українських героїв, 4. Кількість місць обмежена. Бронь по вайберу 0504624199

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Італійська/Пушкінська, 9). Ми вже багато говорили про мужніх та сильних героїв Еллади. Настав час для кохання. На черзі два найромантичних і сумних міфів про силу любові, втрату, надію та жертовність. Як кохання пов’язано зі смертю, і як навіть смерть не власна над його силою. На лекції дізнаємось про героїзм музиканта Орфея, його спуск до царства мертвих за своєю коханою і чим все це скінчилось.  А також побачимо, як стріла Амура вражає не тільки людей, але й богів, навіть саму Афродиту. Лекторка — Анастасія Фролкова 18 травня о 12:00.  Квиток: 100 грн (як дитячий так і дорослий)  Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях тут.

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Італійська/Пушкінська, 9). ЦИКЛ ЛЕКЦІЙ «ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ КІНО». Кері Грант – легендарний голлівудський актор англійського походження, який зробив своє ім’я синонімом «джентльмен» і перетворив костюм на невід’ємний атрибут справжнього чоловіка.  Він умів носити шийні хустки і робив це дивовижно. Комплексуючи через свою шию, і таким чином часто приховуючи її, Грант легко перетворив цей недолік на гідність. Він був людиною, яка вміла не тільки майстерно підбирати аксесуари, а й створювати весь образ загалом, захоплюючи собою цілі покоління. Автори циклу: Влaдимирова Наталія — театрознавець, кiнознавець та Куркаєв Сергiй — кінорежисер , продюсер, педагог. 14:00/ Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією).

Катерина Билетина пише: Вже цієї неділі, 18 травня, запрошую на МК з малювання пастеллю о 12.00! В Одеса Простір на Ланжеронівській, 19. Позують неперевершені Півонії на унікальному крафтовому папері, який спеціально для майстер-класу тонувала художниця Ольга Токаренко Вільних місць лишилося всього 3 ! Всі матеріали включено, запис в приват.

  • Гід з авоською. Виолетта Дидук  Скарби Французського бульвару (10.00). Місто зустрічі – Мавританська арка (Французький бульвар, 15).  Вартість: 400 гривень з особи. Обовʼязкова передплата і попередня реєстрація у менеджерах +380678845642.
  • «Архітектура Одеси». Європейська вулиця (колишня Катерининська). Ми поговоримо про будинки та їх власників, побачимо приховані з очей парадні, унікальні сходи, мальовничі двори та багато іншого. Пале-Рояль та інше.  Місце зустрічі: Європейська, 24. Квитки до
    400 ₴  (14.00). Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу.  Хто проводить прогулянку? Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках і в публікаціях.  На запитання відповідає Катерина за номером: +380 63 1794 400 Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей».
  • ДЕ ЙДЕМО? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід.  23 грудня 2024 року виповнилось 100 років від дня народження приголомшливого народного артиста – Михайла Григоровича Водяного! На честь цієї унікальної події «Где Идём!?» спільно із театром Музичної комедії ім. М. Г. Водяного представляють вам ексклюзивну екскурсію! Історико-мистецтвознавчий захід пройде у двох відділеннях. Відділення перше – вулично-пішохідне. Антракт – інформаційно ненудний трансфер на комфортабельному автотранспорті до театру Музичної комедії. ідділення друге – внутрішньо-театральне.  Неділя 18 травня 11:00.  Зустріч: вул. Ланжеронівська – алея зірок. Закінчується в театрі Музичної комедії. Вартiсть: 500 грн. Обов’язковий запис за телефоном +38 096 142 13 79. (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).

Спонтанці (Караванського/ Жуковського, 15). Вітаємо Одеса, травень ще тут І ми хочемо ще в ньому потанцювати Танець ваших високих соковитий трав, запашних квітів, сірих небозводів і внутрішніх пустель  В кожного всередині свій Травень Свій танець Запрошую дати собі порухати важливе зараз. Спонтанці це вільний простір для твого танцю, руху, присутності, взаємодії з іншими і всього що з’явиться в моменті твоєї спонтанності і здивування 18 травня 19:00-22:00, 5 поверх Вартість 400 грн Зручний одяг твого настрою

  • Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2). Запрошуємо всіх на сольний концерт фортепіанної музики у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Руслана Авдюгіна. У програмі: Йоганн Себастьян Бах, Людвіг ван Бетховен, Фрідерік Шопен, Клод Дебюссі, Ісаак Беркович, Ведуча – Заслужена працівниця культури України лекторка-музикознавиця Ганна Розен. Концерт відбудеться 18 травня 0 14:00 у Золотій залі Одеського літературного музею. А також цього дня діятиме ВІЛЬНИЙ ВХІД до експозиції Золотої зали та до галереї Одеського літературного музею.  КОЛИ: 18 травня з 11:00 до 16:00 Подробиці за номером +38 (048) 722-33-7
  • U47 ArtChemistry (Успенська,47). Музичні неділі у затишному дворику Одеси. Поки ще травнева прохолода дарує нам вечори, наповнені ароматом квітучих акацій, ми відкриваємо нову традицію — джазові неділі у дворику на розі вулиць Осипова та Успенської, 47. Цієї неділі для вас грають:  Віталій Фесенко — контрабас. Дмитро Агнянніков — фортепіано. Музиканти, які тонко відчувають атмосферу, майстри імпровізації та джазового настрою. Запрошуємо провести цей вечір разом у справжній одеській атмосфері! Адреса: Успенська, 47  Донат: 250 грн. Деталі за телефоном: 063 201 95 12
  • Євангелiчно-лютеранська церква Св. Павла (кiрха) (Новосельського 68).Органнi вечори у Кiрсi. Organ evenings in Kirche   Запрошуємо Вас на надзвичайний концерт у виконаннi одеських селебрiтi!. Концерт “ОРГАН ТА ГОЛОСИ”. Недiля, 18 ТРАВНЯ о 18.00. Запрошення можна придбати перед початком концерту або забронювати за телефоном +38063 507 2964 На територiï кiрхи обладнане бомбосховище для глядачiв на випадок повiтряноï тривоги.
  • Poncho Snack Art Bar (Грецька 26\28)   Святослав Лементарев: Piano Jazz & Jam у Пончо. Цієї неділі сцена Пончо знову належить Святославу Лементареву — піаністу з тонким музичним смаком, глибоким відчуттям джазу та авторським підходом до кожної ноти. Цього разу він приготував оригінальну програму Piano Jazz, А ще — відкритий джем, бо Святослав завжди відкритий до друзів, які хочуть розділити сцену й музику.  початок 20:00
  • More Music Club (Італійська, 75).Mist Tower – психоделічно-космічний тріп крізь всесвіт. Ritual Service – монолітний стоунер дум багаторічної витримки. Suara – повільні зациклені рифи, примітивізм, мінімалізм, монотонність, трансовість. Black Sea Coven – похмурі пророцтва важкого дум-металу, де кожен акорд – це древня істина. Двері о 16:20. Вхід – донейшн від 200 грн.

Театри

  • Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). ). Аліса в країні чудес. Балетна студія Антипової (12.00). Богема   (16.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька (Пастера, 15). Перевізник (16.00). Квитки  на Concert.ua 
  • Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3). Скрипаль на даху (16.00). Квитки на Concert.ua
  • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15).  Чому у слоненятки довгий ніс (11.00; 13.00). 
  • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48).  Шалений ангел (18.00). Квитки на Concert.ua
  • Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Я згадую. Прем’єра (18.00). Квитки на Concert.ua. Ця вистава – спогад про студентську роботу акторської студіі при театрі на чайній під керівництвом О.П.Оніщенко. Вистава мала назву “У світі тварин”.
  • У моновиставі “Я – згадую…” використано декілька уривків з п’єси Дон Нігро “Звірині історії”, вірші українських поетів та власні спогади Юрія Невгамонного.
  • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Столік на трьох (18.00). Квитки на Concert.ua 
  • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Мауглі (11.00) . Кайдашева сім’я (17.00).Квитки на Concert.uа
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *