І  інші новини

інші новини

Окрім обстрілів мають бути й інші новини. Ну ось вам інші новини, бо окрім обстрілів є ще життя і ось саме воно належить нам. І пам’ять минулої війни зараз належить нам. А їм належить тільки погана смерть.

Що триває

Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2)  запрошує на виставку “УКРАЇНА. ВІЙНА. ОСОБИСТЕ.” Відкриття виставки відбулосяя 8 травня – у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні(1939 – 1945 рр.). Події нинішньої війни після жорстокого та підступного нападу Росії на Україну стали важкою частиною сьогодення та відобразилися на творчих особистостях. Змінилися пріоритети , всім довелося пристосувалися до нових обставин життя. Художня виставка відображає ту біль, душевні страждання , які переживають творці Одеси, живучі у теперішніх обставинах. Поряд із роботами молодих митців, можна побачити роботи відомих авторів. Серед яких мистецькі твори Варєшкіна, Дем’янішиної, Зільберберга, Крижевської, Котової, Лози, Маліка, Мунтян, Недошитко, Папроцького та інших – їх учителів, випускників художньо-графічного факультету Одеського Південноукраїнського університету ім. Ушинського, який цьогоріч відзначає своє 60-річчя.

Роботи (їх представлено більше 60-и), показують дихотомічність світу, де зло – поряд із добром і справедливістю, а тінь – лише закриває світло, але його не може загасити. Також на виставці представлені експонати з фондів Одеського літературного музею та книги сучасних українських авторів, які були видані у період 2014-2024 рр, що розкривають трагедію України у її боротьбі з агресором. Україна має важкі рани, вона б’ється із ворогом, а наші українські захисники стали воїнами Добра та Світла…
Життя продовжується… Заради сьогодення та прийдешніх поколінь. Квитки у касі музею (в день відкриття вхід був вільний). Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70. ВИСТАВКА ДІЄ: до 9 червня 2024

Artodessa (Літній театр Міського саду). Сергій Бурда – добре відомий в Одесі та за її межами художник, іконописець та яхтсмен. Виставка його творів на духовну та філософську теми присвячена православному святу Великодня. Проект представляє низку нових робіт автора та фотоматеріали, що відображають розписи зроблені автором у храмах та монастирях протягом кількох десятків років. Запрошуємо глядачів доторкнутися до сакральних художніх смислів, закладених у живописі майстра. Діє – точно до неділи, а там спитаюся.

Культурний центр Union (Троїцька, 43). Триває виставка Лінія Долі —експозиція одеського митця Миколи Степанова. Роботи митця не виставлялись багато років і зараз можна побачити скульптуру, живопис та графіку митця в галереях UNION. Микола Степанов — один з найкращих сучасних скульпторів Одеси і України. Його твори зберігаються в музеях Хмельницького, Івано-Франківська, Одеси, у зібранні Києво-Могилянської Академії. Автор пам’ятників в містах України. Микола Степанов входив у художнє об’єднання «Маймай» чи так звану «Одеську групу», як її іменують на Заході. Це єдине мистецьке об’єднання, що виникло в Україні у 1970-х роках. Виставка картин та скульптур автора триватиме до 17 червня. 

У просторі Бібліотеки Е. Багрицького  (Преображенська, 35а) працює виставка «ART-незламні» студентів Комп’ютерний Коледж Сервер (до 17.05.2024).

Що було

Всесвiтнiй клуб одеситiв  (Маразлиевская, 7) у Джаз-клубі ВКО ім. М.Голощапова відбувся сольний концерт відомого джазового піаніста, композитора, викладача, художнього керівника Джаз-клубу ВКО ім. М.Голощапова, засновника Джазової академії Олексія Петухова!  Слухачі почули як нові так і улюблені джазові імпровізації Маестро, ви відчуєте “Повітря білої акації”. Все, проїхали, чекаємо на нові події.

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька до роковини перемоги у Другій Світовій підготував для одеситів виставу  «Камінь» (Хроніка однієї родини) (Режисер-постановник- Євгеній Резніченко;   Автор – Маріус фон Майєнбург, Переклад – Наталка Сняданко) – про спектакль варто поговорити докладніше, то чекаємо від мене матеріал.  Перший день прем’єри був 8 травня, далі буде.

Суспільне

America House Odesa (Грецька, 1а) и ONFAM / Одеський національний художній музей запрошують с виступ «Деколонізація в мистецтві і культурі» (18.30) Кімберлі Сент-Джуліан-Варнон — академічної та регіональної експертки, яка працює над вивченням історії Росії, Радянського Союзу та Східної Німеччини. Як Україні жити з суперечливим історичним минулим та на основі чого будувати майбутнє? Запрошуємо обговорити критичні питання в історії України: російську імперську експансію, важливість України для російської імперської ідентичності та напругу між деколонізацією та європейською приналежністю нашої держави. Дослідження Кімберлі торкаються расової, етнічної та національної політики в Радянському Союзі та Східній Німеччині. З 2022 року вона стала постійним коментатором американських ЗМІ щодо війни в Україні, російсько-американських відносин, а також питань раси та расизму в Росії та Україні.  Захід проходитиме англійською мовою. Реєстрація за посиланням: тут.

Музика

More Music Club (Пушкінська, 75) запрошуємо на вечір акустичного блюзу, кантрі та рок-балад в More Music Club.Lonely Johny – сольний проект фронтмена гурту Youthex. Акустичні кавери в стилях кантрі, блюз. Цього разу в програмі більше рок-балад. Зроблено для душі і від душі.Іван Єгоров – своєрідний сонграйтер у жанрі поп-інді-рок із елементами з різних жанрів рок музики. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Дон Кихот (17.00) .  Квитки на  Concert.ua.
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Чарівні черевики (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Не сподіваючись на мрію (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Чоловіки для Памели (18.00). Квитки  на Concert.ua.  

Кіно

America House Odesa (Грецька, 1а) и AIFF / Фестиваль Американського Кіно “Незалежність”. За межами утопії. США / 2023 / 107′. Режисерка: Мадлен Ґевін.  Наважившись ризикнути життям заради свободи, численні сімʼї намагаються втекти з Північної Кореї, однієї з найбільш деспотичних держав на Землі, країни, яка в дитинстві уявлялася ним раєм на землі. Приз глядацьких симпатій за на кінофестивалі Sundance 2023 (18.30). «Стрічка, яку ви раніше не бачили з країни, в якій ви ніколи не побуваєте. Це приклад відваги та першокласного репортажу, який став зафільмованим історичним свідченням», — Screen Daily. Показ відбудеться у співпраці з American Film Showcase та American Independence Film Festival. Вхід вільний.  Реєстрація за посиланням: тиц

Виставки, презентації

 • Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеса (Катерининська вулиця, 67). Відкриття персональної виставки «З весною у серці» Тетяни Вдовіченко, художника, графіка (14.00).  Художниця працює в різних техніках та знаходиться у постійному творчому пошуку. Любить експериментувати з формами і кольоровим рішенням. Роботам притаманний лаконізм. Стиль майстрині пензля своєрідний. Потужним виразним засобом у роботах є колір – теплий та м’який. Думки, враження та емоції мисткиня передає за допомогою абстракції, виражені звучною експресивною лінією. Весняні барви робіт Тетяни Вдовиченко будуть чекати шанувальників сучасного мистецтва з 10 травня по 03 червня 2024р. в АРТ-просторі Універсального читального залу. Вхід вільний.
 • Одеський музей західного та східного мистецтва (Пушкінська, 9), проєкт «КуклЬтура», Профспілка робітників морського транспорту України разом із Молодіжною радою, ВСП Фаховий коледж морського транспорту НУ ОМА напередодні свого 80-річного ювілею, презентують міждисциплінарний проєкт more.od.ua, який пройде під егідою морського амбасадора доброї волі IMO(Міжнародної Морської Організації). Мрії про море, історія морських традицій, архівні матеріали щодо морської професії, – все це можна побачити в роботах художників та майстрів з різних міст України.  Запрошуємо на відкриття 10.05.2024 о 15:00 (вхід вільний).
 • Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О. В. Блещунова 1(Польська, 19) презентація міжнародного україно-естонського проєкту “Lament of Kherson region” (16.00). Лемент Херсонщини — це повністю рукотворна книга, створена за середньовічними технологіями українськими та естонськими художниками. В Книзі зібрані реальні історії сучасного Херсону від початку повномасштабної війни, окупації, звільнення, підриву ГЕС до щоденних обстрілів, які відбуваються прямо зараз. Запрошуємо прийняти участь в презентації та задати свої питання безпосередньо учасникам проєкту. Сторони проєкту: Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України (Україна) та Центр української культури (Естонія). Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою “Дім Європи”.
 • Всесвiтнiй клуб одеситiв (Марпазлієвська, 7) запрошує на Мистецький диспутарій Володимира Островського “Пасаж про незрівняного Вадима Кучера – Куцана” , який відбудеться у Галереї Всесвітнього клубу одеситів 10 травня о 16.00! В останній день роботи Виставки картин Вадима Кучера-Куцана “Надія є!” ми погуляємо нею і згадуємо про істини й міфи від художника. Куштуємо “Вадиктейль” й міркуємо про прекрасне. Краща сентенція про митця отримає нагороду від модератора диспутарію Володимира Островського! Контактний телефон: 068 302 20 40

Приємне

Кавʼярня Стара Одеса (Червоний провулок, 7- Грецька) Tasty Drive и Юлия Сущенко. Друзі, а давайте зберемося на вечірнє чаювання з пасками з різних регіонів України (18.00)? До Одеси вже їдуть паски зі Сваляви, Херсона, Миколаєва, Бучі, Чернігова! Поговоримо про Великодні традиції українські та одеські також не забудемо. Кількість місць дуже обмежена простором та розміром пасок.  Внесок: 500 грн.  Дегустація пасок + 2 чашки чаю від закладу (кава, з оглядом на вечірній час – опціонально, за додаткову плату). Пишіть 0509281060 у Вайбер або Телеграм, або станьте плюсик, я вам напишу

Спілкування

Black Sea Hotel Group та The Quiz Одесса (вулиця Рішельєвська, 59) Розумна гра-розвага для тих, хто любить книжки й фільми про Гаррі Поттера.  Питання різного формату, цікаві як для хардкорних фанатів, так і для звичайних гравців (19.00). Розгадуєте ребуси, відповідаєте на нескладні запитання, слухаєте музику, дивіться на улюблених героїв  – і добре відпочиваєте з друзями! Реєструйтесь на гру за посиланням: тут або за телефоном:  +38 (050) 916-01-77. Ми запрошуємо команди у складі від двох до восьми гравців   Місце: ресторан Black Sea | онлайн-трансляція.  Вартість: 200 гривень з гравця.

Краєзнавство, екскурсії

Де йдемо?  (Осипова, 1 кут вул. Єврейської). У довжину ця вулиця налічує всього п’ять міських кварталів і почала забудовуватися ще в перші роки життя Одеси, а до 1820 року була вже повністю сформована. Це набагато швидше за переважну більшість всіх центральних вулиць. Вона заснована німецькими колоністами і колись звалась Ремісничою (нині – вулиця Осипова).  Чим славилася і які особливості цієї вулиці!  Де мешкали знамениті особистості, і чим вони відомі!  Будемо рахувати, поки сильно не здивуємося, скільки ж тут розташовувалося релігійних закладів! Познайомлю вас з Колею (його вже давно немає, але все ж таки)!  Де був унікальний шинок, що потрапив у світову поезію, і що від нього залишилося сьогодні!  Яка душочутлива подія сталася в будинку того самого Лузанова і багато, багато іншого.  П’ятниця 10 травня о 16:00!  Вартiсть: 300 грн. – дорослі, 150 грн. – школярі. ЗАПИС ОБОВ’ЯЗКОВИЙ! за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).

Музика

 • More Music Club (Пушкінська, 75) Два яскраві гурти з жіночим вокалом – She Looks Sad і Pink Noise – в один вечір! А також спеціальний сет від інді-рок-бенду Legs On. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).
 • Museum art club (Старобазарный сквер 5). Гаряча п’ятниця, спекотна п’ятниця, жива п’ятниця, тому що це рок-п’ятниця в рок-клубі. Для вас гратимуть: Dead Pink та  Standard Cheating (18.00). Вхід: 100 uah.  Бронь столиків: 0955485363 

Вистави окремо

 • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 13). Камінь. Прем’єра (18.00). Перед вами – троє жінок, які представляють три покоління однієї родини. Вони повертаються в дім, викуплений у 30-ті роки головою сім’ї у єврейської пари для того, щоб забезпечити їм можливість втекти від нацистського режиму. Щоправда, пізніше цей дім вимушені булі покинути і нові власники, що втікали до Західної Німеччини. А тепер жінки з тієї самої родини – вдома. Та чи принесе повернення щастя кожній з них? Вистава яскраво розкриває теми підміни фактів історії, зведення культу, невиправленої та руйнівної помилки у стосунках всередині сім’ї. Тож «Камінь» – назва символічна і буквальна водночас. Камінь – це і німий свідок багатьох подій, і символ незнищенної Істини. Колись він був кинутий з ненавистю, потім – закопаний в саду на 25 років, а тепер – проливає світло на гірку правду… Чекаємо на вас! Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр на даху (пр-т Українських героїв, 16) «10 травня (у п’ятницю) іронічні роздуми “за життя” прозвучать на маленькому даху в самому центрі Одеси. Театр №7 відкриває літній сезон “Театру на Даху” прем’єрою п’єси Я. Трофімова “Опівночі”. Уявіть. Маленька тераса на 5 поверсі над “Книжкою”. Газовий гриль, на якому апетитно смажиться м’ясо та овочі. Смачні напої, вид на місто. На вас — навушники, в яких прекрасно чути найдрібніші нюанси голосів акторів, що сидять на відстані витягнутої руки від вас… Над вами — зіркове небо. Тихо грає фортепіано і думки вириваються у політ. Знаєте, як це — коли не спиться? І різне лізе в голову? А коли ще й трохи випив… Той вир не замовкає… Про несправедливість життя та хитрощі кохання, про химерність сьогодення та непередбачуваність майбуття… В такі моменти найкраще — піднятись нагору, ближче до неба. Взяти пляшку холодного… Покликати друзів,.. все одно не сплять… І дивитись на зірки… І теревеніти… Про все і ні про що… П’ятеро друзів опівночі сидять на даху в самому центрі Одеси. Про що вони говорять? Дізнаєтесь 10 травня о 20:00. Вхід на виставу за донатом. 50% всіх зібраних коштів буде одразу спрямовано на технічне забезпечення ППО Одеси. Хочете потрапити — пишіть в коментарях, або в особисті сторінки. Ми забронюємо для вас місця (їх всього 30, тож поспішайте)». P.S. Сховище просто під театром, то вистава перерветься лише на дві хвилини. УПС: не певна, що є вільні квитки й туди, й туди, перевіряйте! 

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Концерт Органної музики (17.00) Квитки на  Concert.ua.
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Лісова пісня (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Приборкання норовливих (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2, стара назва – провулок Некрасова 2). «Маленький Донні, який подолав морок»  (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц
 • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 13).Камінь. Прем’єра (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Дванадцять стільців (18.00). Квитки  на Concert.ua.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *