Чехов, театр, Saab 900

«Кермуй моїм авто»

5-й Київський тиждень критики: міжнародна програма, ранкові покази, враження автора Kyiv Daily. Обержно, спойлери. Фільм перший.

«Кермуй моїм авто» / Doraibu mai ka

Про що: Муракамі, театр, секс, Saab 900, Чехов, нещасливий шлюб

Режисер: Рюсуке Хамаґуті

Невелике оповідання  японського письменника Харукі Муракамі обернулося тригодинною драмою в кіно — вступні титри з’являються через 40 хвилин після початку фільму. З цього моменту головний герой Юсуке розмірковує про те, скільки часу йому знадобиться, щоби залікувати рани.

Юсуке (Хідетосі Нісідзіма) — актор і театральний режисер, який спеціалізується на експериментальних багатомовних постановках із субтитрами. На початку фільму він працює над виставою «Чекаючи на Годо» Беккета і готується зіграти головну роль у виставі Чехова «Дядя Ваня». У нього складні стосунки з дружиною (Рейка Кірісіма). Поки займаються сексом, вони шепочуть одне одному схожі на транс начерки еротичних оповідань. Улюблена машина Юсуке — червоний Saab 900. Це його кокон — у машині Юсуке ізольований від світу та горя, він повторює репліки дяді Вані та їде крізь чудові краєвиди. 

Через два роки після смерті дружини Юсуке приймає запрошення поставити багатомовну виставу «Дядя Ваня» на театральному фестивалі в Хіросімі. Організатори повідомляють, що найняли йому шофера і що скасувати це рішення неможливо. Спочатку Юсуке сприймає це як грубе вторгнення в його особистий і творчий простір. Але дівчина-водійка Місакі (Токо Міура) теж замкнута й тиха, вона охороняє свою історію з такою ж сумною настороженістю, як і головний герой.

«Кермуй моїм авто»—це найдивніший роуд-муві, в якому дорога — це не шлях з точки А в точку Б, а радше дорога до себе: ці поїздки дають пасажирам звільнення від болю.

Текст: Віка Федоріна

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.