«M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen»

M17 Sculpture Prize

У Центрі сучасного мистецтва M17 проходить виставка номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії М17 Sculpture Prize.

В експозиції під назвою «M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen» представлені 12 робіт від 13 номінантів (11 індивідуальних митців і одного творчого тандему), які були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. 

Серед номінантів на здобуття премії  – Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катя, Галкін Данило, Голдаковський Влад, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, Попович Тарас, Тарадіна Анна, Шуміхін Даниїл, а також творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита.

Тема виставки, яка об’єднала всі роботи – «Коріння та пилок». Ще на етапі подачі заявок митці розмірковували над поняттям «коріння» у глобалізованому світі, що воно означає для них особисто та для суспільства загалом. 

«Кожна з робіт заслуговує окремої уваги. Вони запрошують відвідувачів замислитись над своїм корінням, проаналізувати інтер’єри та ландшафти і їхню обумовленість, відчути силу єдності та багато чого іншого», — прокоментувала Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17.

M17 Sculpture Prize

Автори продемонстрували широку різноманітність стилів, технік і матеріалів. Так, на виставці  представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху тощо.

M17 Sculpture Prize

«Тривимірне мистецтво сьогодні переживає трансформацію. З появою нових технологій, змінюються й художні образи та методи мистецького висловлювання, трансформуються світові тенденції щодо відображення у мистецтві реальності, коли й уявлення про цю реальність – нові. 

В Україні сьогодні відбувається потужний сплеск у розвитку образотворчого мистецтва. Тут мають місце всі можливі процеси, пов’язані з переосмисленням досвіду минулого та поглинанням нескінченних пропозицій від майбутнього. Ці процеси є синтетичними, поєднують багато чинників та дають результат, що вартує дослідження та практичного втілення», — сказала Катерина Рай, кураторка M17 Sculpture Project.

M17 Sculpture Prize

М17 Sculpture Prize – перша в Україні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва, започаткована Центром М17 разом із Adamovskiy Foundation в межах дослідницького напряму M17 Sculpture Project.  Її завдання – запропонувати рішення, як завдяки скульптурі та іншим видам тривимірного мистецтва, змінити уявлення про образ навколишнього простору, зробити місто туристично привабливим, а також сприяти налагодженню міжкультурного діалогу. 

Переможець премії буде обраний за результатами виставки у лютому та отримає головний приз у 250 000 гривень. 

Текст: Анастасія Потапенко

  • Що: виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії М17 Sculpture Prize
  • Коли: з 17 грудня 2020 року по 21 лютого 2021 року; графік роботи: вт-нд з 11:00 до 21:00, пн — вихідний
  • Де: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104  
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *