Музика молодих

Марія Арестович

У понеділок, 21 лютого, у Малій залі Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського відбудеться концерт композиторського класу професора Ігоря Щербакова. Втім, жодних заліків чи модулів – усе не так сухо академічно, як може видатися на перший погляд…

У Консерваторії існує традиція – влаштовувати концерти молодих композиторів. Як правило, для цього студенти самі добирають твори, з певною логікою вибудовують програму, шукають виконавців – здебільшого, так само серед студентів. Врешті виходять яскраві концерти з щирими музичними творами і небайдужим виконанням. Особливий різновид таких подій – концерти класу одного викладача. Хай там що, але саме вони відрізняються особливим теплом, бо у такому разі молодих митців об’єднує не тільки спільна ідея заявити про себе широкій публіці. До цього додається ще й відповідальність перед своїм Вчителем, а коли вже заговорили про Вчителя, то у комплекті йдуть вдячність, відданість, послідовність у підготовці…

Останніми роками на такі студентські концерти можна натрапити все рідше – певно, умови карантину не найсприятливіші для гуртування молоді. Але студенти все одно потребують творчого спілкування, і ось учні композитора Ігоря Щербакова підготували черговий концерт класу. Для того, аби дізнатися, яким він буде, поговорили з композиторкою та організаторкою події Марією Арестович.   

Звідки береться потреба у подібного формату концертах?

Насправді музику треба не просто писати і відкладати «на потім». Її треба виконувати, доносити слухачеві. Композитори – здебільшого відкриті люди, які хочуть показувати свою творчість публіці. До того ж, це дуже стимулює щось робити далі. 

Чия музика звучатиме цього разу?

Це будуть твори випускників Музичної академії Сергія Леонтьєва, Антона Стука та студентів – Михайла Чедрика, Артема Бриля, мої (Марії Арестович. – ред.), Родіона Морозова та – буде ще сюрприз!  

Це все композитори зі своїм виразним, але дуже різним почерком…

Музика справді буде дуже різна – у всіх авторів різний досвід, свій стиль, кожен слухає різну музику: хтось орієнтується на класико-романтичну школу, хтось на авангард. Ігор Володимирович ніяк нас не обмежує, інколи він пропонує послухати і те, і те, і це… – бува, думаєш: «Ага, а що ж слухає сам Щербаков?» Він нічого не нав’язує, ніколи не скаже – це погане, а це добре. У всьому є повага до учнів і до нашої музики. 

Так, музика буде різна ще й за жанрами та виконавським складом – фортепіанна, камерна, хорова. 

Хорова – а де ж ви хор узяли?

— Тут нам допоміг Ігор Володимирович і Спілка композиторів України. Вдалося домовитися про хор «Хрещатик», який виконає деякі наші твори. Професійний колектив – виконуватиме нашу музику! 

У чому полягає секрет такої згуртованості вашого класу?

Ігор Володимирович має особливий талант об’єднувати своїх студентів:  телефонує, цікавиться, як справи, підтримує, допомагає реалізувати творчі ідеї. І це не залежить від того, чи це теперішній студент, чи випускник. Був нещодавно випадок: за тиждень до концерту у мене «злітав» твір – не вийшло домовитися з виконавцями. Хтось би порадив просто замінити його, а мій викладач сказав: «Надішли ноти, я завтра це вирішу». І вже наступного дня таки поспілкувався з Ігорем Андрієвським, і той погодився зіграти мою музику. Така підтримка дуже надихає…

Чи не є такі слова найпевнішим запрошенням? А те, як усе вище сказане відобразиться у звуках, можна почути, відвідавши концерт. 

Виконавці: Владислав Кузнєцов (фортепіано), Роман Фотуйма (саксофон), Дар’я Шутко (фортепіано), Денис Яворський (фортепіано), Ігор Андрієвський (скрипка), Академічний камерний хор “Хрещатик” (диригент – Павло Струць)

  • Що: Концерт учнів Ігоря Щербакова
  • Де: Мала зала імені академіка О. С. Тимошенка (НМАУ ім. П. Чайковського)
  • Коли: 21 лютого о 17.00
  • Вхід вільний

Текст: Марина Гордієнко

Фото вгорі: учні Ігоря Щербакова. Стоять (зліва направо): Артем Бриль, Антон Стук, Михайло Чедрик. Сидять: Ігор Щербаков, Сергій Леонтьєв.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *