Маттіас Ґьорне виступить з Kyiv Symphony Orchestra

Маттіас Ґьорне

4 березня о 19:00 у Національній опері України світова оперна зірка Маттіас Ґьорне (Німеччина, бас-баритон) вперше виступить у Києві. Одна з головних подій українського музичного сезону відбудеться спільно з Kyiv Symphony Orchestra під орудою диригента Ігоря Шаврука. У програмі прозвучать вибрані фрагменти з творів Ріхарда Вагнера: опери «Летючий Голландець», музичних драм «Трістан та Ізольда» та «Валькірія».

Маттіас Ґьорне належить до найвидатніших музикантів сучасності та є визнаним виконавцем німецького й австрійського оперного та камерного доробку. Для свого першого київського концерту Маттіас Ґьорне обрав програму з творів композитора, чия творчість посідає особливе місце в репертуарі цього непересічного виконавця, а саме — Ріхарда Вагнера. 

На одній сцені з Маттіасом Ґьорне виступатиме Kyiv Symphony Orchestra — колектив, що запросив міжнародну знаменитість до Києва та виконуватиме фрагменти вагнерівських творів. Саме Kyiv Symphony Orchestra у 2021 році вперше в історії незалежної України представив концертну версію “Трістана та Ізольди” в партнерстві з Національною оперою, а також взяв участь у постановці цього твору на престижному німецькому фестивалі Musikfestspiele Königswinkel за участі всесвітньо відомих вагнерівських виконавців.

4 березня київська публіка та гості міста матимуть унікальну змогу почути не лише голос знаного вагнерівського співака Маттіаса Ґьорне, але й ту музику, з якою Kyiv Symphony Orchestra зовсім нещодавно підкорював німецьких та міжнародних поціновувачів творчості Вагнера. “Трістан та Ізольда” має славу однієї з найскладніших для виконання партитур в історії опери. Тривалий час співаки навіть боялися цієї музичної драми, а нині долучитися до виконання “Трістана та Ізольди” є ознакою високої майстерності та професійної зрілості виконавців.  Цей твір відомий  і своєю радикальною драматургічною новизною. 

В концерті з Маттіасом Ґьорне слухачі зможуть почути також фрагменти з “Летючого Голландця”, з якого починалися творчі пошуки найсміливішого оперного реформатора Ріхарда Вагнера на шляху до трансформації опери у “єдиний твір мистецтва” (“Gesamtkunstwerk”). Насамкінець прозвучать епізоди з “Валькірії”, другої опери тетралогії Вагнера “Перстень нібелунга”, в тому числі і хіт, відомий усім без виключення: “Політ валькірій”.

Маттіас Ґьорне навчався в музичних легенд ХХ століття Елізабет Шварцкопф та Дітріха Фішера-Діскау. Дебютувавши на Зальцбурзькому фестивалі у 1997 році з партією Папагено (“Чарівна флейта” Моцарта), сьогодні Ґьорне співає на найкращих сценах світу: Королівський оперний театр у Лондоні, Віденська державна опера, Метрополітен-опера, Паризька національна опера, Баварська державна опера тощо. У його репертуарі — головні партії опер “Воццек” Альбана Берга, “Замок Герцога Синя Борода” Бейли Бартока, “Художник Матіс” Пауля Гіндеміта, “Лір” Аріберта Раймана. Маттіас Ґьорне є і одним з провідних виконавців партій з вагнерівських творів  “Летючий Голландець”, “Танхойзер”,  “Трістан та Ізольда”, “Парсифаль”. Чотири рази номінований на Ґреммі співак має нагороди BBC Music Magazine Vocal Award 2017, ICMA Аward, ECHO Klassik 2017 у категорії “співак року”. З 2001 року є почесним членом Королівської академії музики у Лондоні.

Квитки на подію.

Концерт організований Kyiv Symphony Orchestra в копродукції з Національною оперою України, продюсерка — Анна Ставиченко. Проєкт здійснюється за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Ігор Шаврук — художній керівник і головний диригент Камерного оркестру Одеської філармонії, диригент Одеського національного академічного театру опери та балету.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *