Зовсім не боляче й ніякого світла в кінці тунелю

Pain

26 лютого в клубі Atlas виступить індастріал-метал гурт Pain. Через локдаун так і не змогли зіграти в Києві в березні 2021-го.

Тобто можливості почути наживо головний хіт шведів українські прихильники групи чекали 11 місяців. Очевидно, не менш популярний і кліп, знятий на Shut Your Mouth. У ньому інопланетянин приземляється на задньому дворі дивакуватого самітника. І поки чоловік намагається довести в різних установах, що він не божевільний, а справді контактував з позаземною цивілізацією, прибулець затишно обживається в його хатині.

«Коли чую пісню Shut Your Mouth будь-де, мені хочеться негайно проблюватися. Ну слово честі, надзвичайно дістала за багато років . Проте не грати її на концертах я не можу. І, на щастя, на сцені відчуття «ну скільки ж можна» відступає в перші секунди», – каже лідер Pain Петер Тегтгрен.

І якщо кількість зіграних ним Shut Your Mouth, напевно, й сам не порахує, то ми вирішили зафіксувати цікаву роль цифри 2 в житті й творчості легенди металу.

— 2 хвилини не працювало серце. Присвятив цій події альбом Dancing with the Dead — «Танцюючи зі смертю».

«Мені необхідно було про це висловитися в музиці, – згадує Тегтгрен. – Це те саме, що після складнощів у житті побалакати з друзями. Після цього почуватимешся значно краще. Короткочасна смерть для мене була просто як раптовий сон. Зовсім не боляче й ніякого світла в кінці тунелю. Присутнім у пабі міста Бурленге, де це сталося, було значно гірше. Моя дружина просто кричала».

Теоретично зупинку серця Тегтгрена могли спричнити стрес і перевтома. Його називають справжнім працеголіком серед музикантів і продюсерів металу. Крім власних проєктів Hypocrisy, Pain, Lindemann, записує гурти з усієї Скандинавії: Dark Funeral, Dimmu Borgir, Gorgoroth, Immortal, Children of Bodom, Marduk, Amorphis і навіть США — Overkill.

— 2 будинки орендував музикант у селі Pärlby, розташованому за 200 км на північний захід від Стокгольма. У приміщенні колишньої божевільні обладнав студію Abyss Studio, сам поселився в сусідній хаті. Пізніше став власником усього села. 

«Це виявилось дешевше, ніж довгострокова оренда. Я виріс у сусідньому селі, тому район знаю. Коли був підлітком, єдиною розвагою була випивка і мопеди. Багато хто з однолітків хотів утекти у велике місто, але не я. Й музиканти, які приїздять до мене записуватися, мене розуміють. Нічне життя, тусівки тут не відволікають від концентрації на творчості».

— 2 людини найбільше вплинули на музичні вподобання.

“Батько божеволів від фрацузького електронщика Жан-Мішель Жарра. Старший брат слухав метал. Я в дитинстві любив Depech Mode, особливо альбоми Black Celebration і Music for the Masses. У Pain захотів об’єднати всі ці напрямки”.

— 2 музиканти з прізвищем Тегтгрен грають у Pain на гастролях. У студії Петер записує і зводить всі інструменти сам. На живих виступах за барабани сідає його син Себастьян. Загалом щодо особистого життя, то лідер Pain вільний, хоча знову ж таки в шлюбі був двічі.

— У 2 кіски зазвичай заплетена борода Тегтгрена. За цією ознакою, напевно, його найлегше не переплутати з голлівудською зіркою Джоні Деппом, бо їх подібність вже набила оскомину шведському металісту.

— 2 яєчка музиканта прикрашає тату, що пропагує наркотики.

— 2 студійних альбоми записав з проєктом Lindemann. З вокалістом Rammstein Тіллем Ліндеманном Тегтгрен познайомився ще 2000-го. Тоді німці зводили в Швеції свою платівку Mutter. Якось зайшли в місцевий байкерський бар, з відвідувачами виник конфлікт. Музикантам натовкли б пику, якщо б до закладу не зазирнув Петер і не пояснив байкерам, що Rammstein – нормальні пацани. Коли у Тегтгрена питають, чому у назві спільного з Ліндеманном проєкту не його прізвище, зазвичай відповідає: «А музика моя, і Тілль без неї нічого б не зробив».

Заспівати у Pain Петера вмовила менеджерка Санна Барк. Сам він  терпіти не може свій голос.  У Hypocrisy, що грають мелодійний дез-метал Тегтгрен — також вокаліст, але стиль вимагає радше ритмічного гарчання, ніж володіння голосом.

«Чи міг запросити іншого співака? Подивіться, що вийшло з Lindemann. Ось так і виглядає Pain з іншим вокалістом».

Текст: Іван Столярчук

  • Що: Концерт гурту Pain
  • Коли: 26 лютого, вівторок, 19.00 
  • Де: ATLAS, вул. Січових Стрільців, 37–41
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *