В нас майже літо, ось і перевіримо, більше або менше літом всяких цікавих подій. Бо ж море, сонечко, і ось це все…, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.
Увага, тут буде об’ява, яка трошки обганяє час, щоб ви встигли, якщо забажаєте приєднатися:
Привіт друзі!
Памʼятаєте як було круто та драйвово минулого року? Зараз вже потеплішало, а це значить, що треба знов збиратись на суботнік та відновлювати нами улюблене місце, міст Коцебу. Цього раз роботи буде трохи менше, адже постраждала від вандалізму лише половина моста, план відновити те, що постраждало знизу, а ще сходи, та верх моста по вул Буніна. Розраховуємо на Вашу допомогу! В нас дещо залишилось з минулого року, але багато чого треба докупити: фарба, валики, пензлики, тощо, тому ми знову відкрили банку для збору та розраховуємо на допомогу як Одеситів так і гостей міста! Посилання на банку: тут
Від вас потрібна присутність, настрій трохи попрацювати, а також одяг, який не шкода забруднити фарбою, все інше надамо ми. Збираємось з усіма бажаючими у цю суботу 25.05 о 10:00 для того, щоб зробити наше місто трохи гарнішим!
Усіх волонтерів будемо пригощати безкоштовними напоями від наших друзів @open_beer_for_all. А за крутий, качовий музикальний супровід відповідатимуть неперевершені @iloosure та @quals.ua
Усі, хто задонатить від 2000 грн, будуть вказані як офіційні спонсори проєкту у звітному пості, який звичайно ж набере багато переглядів. А взагалі, будемо вдячні за будь який донат на банку, адже не буває малих донатів!
Як завжди, надамо детальний звіт з закупки!
Буду дуже вдячний за поширення цього посту! Давайте зробимо разом, щось крутезне для нашого міста! До зустрічі у Суботу!
23 травня, четвер
Спротив
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (вул. Троїцька, 49/51). Що насправді сталося в Одесі 2 травня 2014 року? Чи завадили одесити реалізувати донецький і луганський сценарій, який закінчився війною на сході України? Саме ці питання рефреном звучать упродовж нової книги Бориса Тинки «2 травня. Кривавий слід «російської весни». Гід, волонтер та давній друг нашого міста, поляк Борис Тинка відомий як автор путівників по Одесі і Україні польською мовою, цього разу написав документальну книгу про події в нашій країні. Фактично, книгу «2 травня. Кривавий слід «російської весни» значною мірою теж можна вважати путівником по подіях, адже розповідь про 2 травня 2014 року Борис Тинка починає з часу набуття Україною незалежності, вводить читача в політичні контексти, в яких жила Україна ці тридцять років. В процесі роботи над книгою Борис Тинка провів десятки інтерв’ю з учасниками подій та експертами «Групи 2 травня» — Владиславом Сердюком, Владом Балинським та Володимиром Саркісяном, Олександром Бабичем, Петром Обуховим, Оленою Балабою, Олексієм Гончаренком, Марком Гордієнком, одеськими журналістами та багатьма іншими свідками подій. «Я вважаю, що зараз ця книга — це теж мій внесок у Перемогу. Одеситам важливо дізнатися про те, що поляк хоче розказати правду про події другого травня, особливо зараз, в такий важкий для всіх момент» – зауважує Борис Тинка. Книга видана в електронній версії і надрукована невеликим накладом польською мовою. Можливо, саме одеська презентація стане відправною точкою відліку у роботі з українським видавництвом, яке візьметься за переклад та друк актуального видання. Разом з модераторкою зустрічі Юлією Сущенко поспілкуємося з автором книги на презентації, що відбудеться 23 травня о 15:00 в Бібліотеці Грушевського.
Триває
WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва(Пушкінська, 9) виставка гобеленів Естер Серпіонової «Захисти нас святими Твоїми ангелами». Уже відомі глядачеві роботи “Створення світу”, “Загублений рай”, “Скрижалі заповіту”, Естер Серпіонова доповнює новою серією гобеленів про духовний невидимий світ, який бере активну участь у нашому житті. Сама думка, що простір, який нас оточує, не порожній, а невидимо наповнений “розумами”, як називає ангелів церква, особистостями, може як налякати, так і потішити, і привести нас у глибокі роздуми. З 11 травня щодня (окрім середи) З 12:00 до 17:00 (Каса до 16:30) Квитки – 100/50 грн
Приємне
Одеський клуб шанувальників люльки и Дмитрий Гуринчик (Ланжеронівська, 26). Команда Одеського Клубу Шанувальників Люльки вже традиційно дуже гарно виступила на Першому Кубку Києва з повільного куріння люльки. В усіх “дисциплінах” куріння ми стали найкращими – Тая Найденко виграла основний турнір, Дмитро Гурінчик – “маленьке паління”, а команда одеситів отримала перше команде місце!
У четвер в Клубі ми будемо вітати переможців, знайомитись із “надбанням” – чудовими призами, що виграли “атлети”. А ще продегустуємо частину призового фонду – віски The Glenlivet The Master Distiller’s Reserve та витриманий тютюн Peterson Signature Flake 2016 року виробництва. Ну і просто гарно проведемо час (19.00)!
Краєзнавство, екскурсії
Jewish Museum of Odessa «Migdal-Shorashim» / Єврейський музей Одеси ( Ніжинська, 66). Зустріч з Станіславом Кінка, старшим науковим співробітником Одеського історико-краєзнавчого музею (18.00). Ми поговоримо про чайну торгівлю в Одесі та роль, яку відігравала чаєрозважувальна фабрика Висоцького. Ця будівля у стилі промислового модерну у перебудованому вигляді дійшла до наших днів. Не обійдемо увагою і двох персон, які відносяться до цієї теми – засновника торговельного будинку Висоцький та Ко – Вольфа Зєєва Висоцького та архітектора Вальдемара Кундерта, який у 1909 році будівлю чаєрозважувальної фабрики перебудував. З відкриттям Суецького каналу та усунення мит на перевезення «кантонського» чаю через західний кордон Одеса стала головним портом, через який чай надходив на ринки всієї країни. Незабаром в Одесі було відкрито чаєрозважувальні фабрики. Фабрика Висоцького на початку 20 століття відносилася до найбільших промислових підприємств міста, акумулюючи бл. 2,5% від усього числа робітників міста.
Не упустимо з уваги і той факт, що Вольф Висоцький був відомим філантропом і членом руху «Ховевей Ціон», протегував руху палестинофілів і залишив чималий капітал для розвитку поселень у Палестині.
Тож чекаємо усіх, хто захоплюється історією Одеси! Запис за номером 0503923088. Вхід – донейшн на ваш розсуд.
Мистецтво
WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Пушкінська, 9. Продовжується виставка гобеленів Естер Серпіонової «Захисти нас святими Твоїми ангелами».Уже відомі глядачеві роботи “Створення світу”, “Загублений рай”, “Скрижалі заповіту”, Естер Серпіонова доповнює новою серією гобеленів про духовний невидимий світ, який бере активну участь у нашому житті. Щодня (окрім середи) .З 12:00 до 17:00. (Каса до 16:30) Квитки – 100/50 грн
Читання
Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразлієвська, 7).Запрошуємо вас на Поетичну програму Анни Ізотової (Мерседес) «Заради миру». У програмі Анни Ізотової прозвучать вірші під акомпанемент одеських піаністів. Благодійний внесок – за бажанням (17.00).
Музика
- More Music Club (Пушкінська, 75) Друзі, і посеред війни бувають маленькі свята, коли можна і треба трошки відволіктись, як завжди, послухати змістовної музики і відірватись під енергійний рокенрол! Не будемо порушувати давню традицію: запрошуємо вас на День народження Капуки – одного із засновників ММС. Для нас грають: Youthex, Freakadelix, Rudnic Ore, Sleep in the Fire. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 150 грн
- Всесвітній клуб Одеситів (Маразлієвська, 7). Благодійний концерт артистів Одеської обласної Філармоніі Пятница, 24 мая⋅17:00–18:00
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Флорія Тоска (17.00) . Квитки на Concert.ua.
- Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 15). В неділю рано зілля копала (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Чоловік для Памели(18.00). Квитки на Concert.ua .
- Дім клоунів. Маскі шоу (Ольгієвська, 23). Про що мовчать чоловіки (18.00). Квитки на касі театру або на Concert.ua
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Ефект Допплера (18.00). Квитки на Concert.ua.
24 травня, п’ятниця
Суспільне
Odesa Decolonization и Odesa Business Club. Переосмислення минулого неможливе без погляду в майбутнє і питання “Куди ми хочемо прийти?”. Визначальну роль в формуванні ідентичності та менталітету відіграє освіта. Вона може як підсилювати спроможності суспільства у побудові успішного майбутнього, так і послаблювати їх. Вкрай важливо час від часу звіряти бачення та синхронізувати зусилля влади, громади і бізнесу, адже немає тих, кого питання якості освіти би не стосувалося. Команда проєкту Odesa Decolonization запрошує приєднатися до публічної дискусії на цю тему. Олена Буйневич, директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради. Вахтанг Кебуладзе, філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст з феноменології, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка та доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Антоніна Макаревич, к.і. н., вчителька історії та громадянської освіти; співавторка підручників і посібників (видавництво «Літера ЛТД»); авторка і методистка курсів з історії та громадянської освіти у проєктах «Всеукраїнська школа онлайн», «Вчися вухами» від ГО СмартОсвіта; авторка наукових і науково-популярних праць з історії. Максим Трубніков, учитель року 2022 в номінації “мистецтво”. В педагогіці працює 20 років, викладає музику та мистецтво в Одеському ліцеї №9. Фронтмен рок-гурту “Друже Музико”, волонтер, реконструктор українських старосвітських інструментів. Павло Шеремета, менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), екс-президент Київської школи економіки, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України, колишній Голова дорадчої ради Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) і перший директор Школи управління УКУ. Модераторка дискусії — Зоя Казанжи, журналістка, письменниця, членкиня Українського ПЕН (17.00). Як доєднатися? Доєднатися можна як онлайн (буде доступна трансляція дискусії), так і офлайн. Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням тут. Акредитація ЗМІ: тут. Зареєстрованим учасникам за кілька днів до події на email буде надіслана детальна інформація про місце і час зустрічі або посилання на трансляцію.
Проєкт Odesa Decolonization реалізується ГО «Одеський діловий клуб» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна (UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні).
Виставки, презентації
- WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Пушкінська, 9) Запрошуємо 24 травня о 15.00 на вернісаж виставки «Інвестиції у вічність» до 100-річного ювілею Одеського музею західного і східного мистецтва. За роки існування нашого музею ми отримали чимало подарунків від колекціонерів, щиросердних одеситів та українських і зарубіжних художників. Отримання подарунків завжди приємна і радісна подія, справжнє свято для музейників, бо завдяки ним поповняється наша колекція. Водночас ці дарування є свідченням поваги і довіри благодійника до музею, як до інституції, що покликана зберігати На виставці буде представлено вибрані дарунки музею, що надійшли до музейної колекції, починаючи з 1970-х років до сьогодення – це твори західноєвропейських і східних митців: живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, графіка та скульптура
- Бібліотека ім.Е. Багрицького (Преображенська, 35а). Запрошуємо відчути чарівний світ мистецтва в бібліотеці – філії №1 (ім.Е. Багрицького) 24 травня о 16.00 год буде відкриття виставки «Майстерня живопису».
В цьому році виконується 60 років ХГФ – художньо-графічному факультету державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського». Презентація робіт «Майстерня живопису» стане однією зі сторінок святкування цієї події. Будуть презентовані живопис і графіка студентів художньо-графічного факультету за спеціальністю 014 (образотворче мистецтво)третього року навчання, 2-ї підгрупи, під керівництвом доцента кафедри образотворчого мистецтва Котової Ольги Олександрівни. Гостей чекає дружня атмосфера, зустріч наповнена мистецтвом і святковий настрій. Вхід вільний - Культурний центр Union (Троїцька, 43). Продовжується виставка «Лінія Долі» одеського митця Миколи Степанова. Роботи митця не виставлялись багато років і зараз можна побачити скульптуру, живопис та графіку митця в галереях UNION. Микола Степанов — один з найкращих сучасних скульпторів Одеси і України. Його твори зберігаються в музеях Хмельницького, Івано-Франківська, Одеси, у зібранні Києво-Могилянської Академії. Автор пам’ятників в містах України. Микола Степанов входив у художнє об’єднання «Маймай» чи так звану «Одеську групу», як її іменують на Заході. Це єдине мистецьке об’єднання, що виникло в Україні у 1970-х роках. Виставка картин та скульптур автора триватиме до 17 червня.
Краєзнавство
- Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського(вул. Троїцька, 49/51). Молода красуня Одеса не така вже й молода…Скільки ж років нашому місту, і чи можна 1794 рік вважати роком його народження? Коли ж насправді була заснована Одеса? І чому саме в травні ми хочемо про це поговорити? Відповіді на всі ці питання ви дізнаєтеся на лекції «Скільки років Одесі: науковий підхід без політики» доктора історичних наук, професора Тараса Гончарука, який грунтуючись на широкому колі документальних джерел та історіографії, відкриє чимало цікавих фактів з історії чорноморського міста. Запрошуємо всіх, хто цікавиться минулим рідного краю до Бібліотеки Грушевського (15.00).
- Де йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. м. Одеса, пров. Маяковського, 1 кут вул. Гоголя. Дорогі друзі! Запрошуємо Вас на прогулянку двома чудовими одеськими провулками – Маяковського та Некрасова (тепер Футуристів та Отонівський) П’ятниця 24 травня 17:00! Зустріч: пров. Маяковського, 1 (Футуристів) кут вул. Гоголя. Вартiсть: 300 грн. – дорослі, 150 грн. – школярі. Обов’язковий запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
Читання, натхнення
Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразлиевская, 7). Запрошуємо вас на Літературно-музичну програму “Я думав, відчував, я жив… Сторінки життя і творчості Самуїла Маршака”. У програмі візьмуть участь чудові артистки Одеської обласної філармонії: Олена Куклова – майстер художнього слова, солістка Філармонії, лауреатка Літературних премій їм. Б.Ахмадуліної та К.Паустовського. Анна Розен – Заслужений працівник культури України, музикознавиця, концертмейстерка Анна Слободяник – Лауреатка Міжнародних конкурсів, сопрано. Благодійний внесок за бажанням (17.00).
Музика
- Museum art club (Старобазарный сквер 5). Рокнрольна субота. “Куряча Ніжка” робить Rock’N’Roll, ви танцюєте (18.00). Вхід: free donation. Бронь столиків: 0955485363
- More Music Club (Пушкінська, 75) Рок-гурт sexnesc вирушає в невелику подорож, щоб дати тобі справжнього року Не пропустіть можливість насолодитися живим виконанням улюблених пісень і відкрити для себе нові треки гурту.
Спеціальні гості вечора – гурти Калібр Серця і Мастурбритва. - 24 травня в More Music Club. Початок о 18:30. Квитки за посиланням: тут.
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Болеро. Танго полум’я і льоду (17.00) . Квитки на Concert.ua.
- Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Сільва (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Пекельна спокуса (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 15). Метод (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Лялька Регедді Енн (17.00). Квитки на Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63
- Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2, стара назва – провулок Некрасова 2). Дві панянки у бік півночі» (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц.