Очі в очі

«Очі в очі»

2 серпня у Національній філармонії України відбудеться концерт сучасної української музики. Хорові та оркестрові твори Ганни Гаврилець, Івана Небесного, Євгена Петриченка, Вікторії Польової, Олександра Родіна, Євгена Станковича, Ігоря Тилика, Тетяни Яшвілі представить Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського. 

Диригент – Богдан Пліш, хормейстер – Міхаель Крістер-Вандаловський. Солісти – Іванна Пліш (сопрано), Олег Дудниченко (скрипка),  Роман Меліш (контртенор). Участь бере Олександр Островський (художнє слово).

«Очі в очі» – це програма, яку Ансамбль імені Лятошинського представив у червні під час свого гастрольного туру у Нідерландах. Центром програми є однойменний твір композитора Євгена Петриченка. Це оригінальна художня версія сучасних реалій війни, відтворена новітніми засобами, що дуже гармонійно переплітаються із бароковим звучанням. Соло скрипки на початку твору в якийсь момент «накладається» на стилізовані звуки сирени (глісандо у струнних), що пробирає до мурах. Пізніше цю ж партію скрипки (дещо змінену) на всю міць веде труба на тлі усе більш потужного оркестрового, втім, камерного звучання, що веде до кульмінації. Виникає особливий ефект незламної внутрішньої сили, попри мінімум зовнішніх засобів. Наприкінці твору пробиваються характерні «сухі» звуки клавесина, що виявляються вісниками чергової сирени, але все поступово згортається у єдиному вирі й врешті затихає. 

Досвід війни Євген Петриченко особисто пережив двічі. Уперше 2014-го, коли евакуювався з рідного Донецька й оселився у Ворзелі під Києвом, і ось тепер – знову. Зрештою, спільного між українцями зі Сходу, Центру і Заходу сьогодні більше, ніж будь-коли раніше. 

Більшість творів у цій програмі – твори на духовну тематику, що не випадково. Це – «Благослови, душе моя, Господа» Євгена Станковича, «Архангельський глас» Івана Небесного, «Достойно є» Тетяни Яшвілі, «Agnus Dei» Олександра Родіна, «Покаянія» Ігоря Тилика, «Молитва до пресвятої Богородиці» Ганни Гаврилець. Написані в різний час й у різних обставинах, сьогодні ці музичні молитви зводяться, мабуть, до єдиного: віри в перемогу України. 

Програма концерту:

 • Євген Петриченко – Очі в очі
 • Євген Станкович – Українська поема
 • Іван Небесний – Архангельський глас
 • Тетяна Яшвілі – Достойно є
 • Євген Станкович – Благослови, душе моя, Господа
 • Олександр Родін – Agnus Dei (Агнець Божий)
 • Ігор Тилик – Покаянія
 • Ганна Гаврилець – Молитва до пресвятої Богородиці
 • Вікторія Польова – Зелене жито
 • Євген Петриченко – Коло
 • Вікторія Польова – Коломийка «Верховина»

Що: Концерт сучасної української музики

Коли: 2 серпня, 17.00

Де: Національна філармонія України 

Текст: Олеся Найдюк

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *