Концерт для альта з оркестром

Олександр Лагоша

На перший погляд, із цією програмою щось ніби не так. Де Йоганн Себастьян Бах, а де Євген Станкович; де Джордже Енеску, і де Валерій Антонюк! І до чого тут Ніколо Пагініні? 

Насправді тут працює зовсім інша логіка, зорієнтована не так на історико-стильову цілісність програми, як на виконавський склад. Майже всі твори цієї програми включають сольну партію альта: Концерт для альта з оркестром Георга Філіппа Телемана, Дует для скрипки і альта Вольфганга Амадея Моцарта, Концертна п’єса для альта і струнних Джордже Енеску, Гранд Соната для альта і оркестру Ніколо Паганіні, «Poco Crescendo» для альта і струнних Валерія Антонюка, присвята Олександру Лагоші. Ну власне! Альтист Олександр Лагоша, один із солістів ансамблю, відзначає свій 50-річний ювілей (хоча й у це складно повірити). Загалом у музикантів дивні традиції відзначення власних ювілеїв: замість святкувань у колі найближчих друзів вони часто обирають сцену, яку-небудь віртуозну програму, де самі ж – солісти. Очевидно, оплески залу для артиста солодші за будь-яке застілля.

Олександр Лагоша вже двадцять років (від 1998-го) працює у складі «Київських солістів», де є незмінним концертмейстером групи альтів. Сам він родом із Краматорська. Після закінчення харківської «десятирічки» вступив до Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (клас професора Дмитра Гаврильця). Продовжив навчання в аспірантурі, а нині викладає в alma mater на кафедрі струнно-смичкових інструментів. 

https://youtu.be/ITlmBPXcFhM

Лагоша – прекрасний соліст, у також відомий своєю участю в різноманітних камерних ансамблях. Він є лауреатом Міжнародного конкурсу камерного ансамблевого виконавства ім. П. Лантьє (Париж). Вже багато років виступає у дуеті з піаністкою Лесею Гришко. Грав із Богодаром Которовичем, Ґідоном Кремером, Анатолієм Баженовим, Ольгою Рівняк, Валерієм Соколовим та багатьма іншими музикантами. 

Цей концерт вартий уваги з багатьох причин. Крім Лагоші, на сцену вийде не менш талановитий молодий диригент Антоній Кедровський, один з учнів Миколи Дядюри. Поза тим, ніколи не зайве послухати Георга Філіппа Телемана, якого сучасники ставили вище за Йоганна Себастьяна Баха. 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт ансамблю «Київські солісти», соліст – Олександр Лагоша (альт)
  • Коли: 23 грудня, 19.00
  • Де: Національна філармонія УкраїниПідтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *