Нейромедіатори — це хімічні речовини, що забезпечують передачу сигналу між нейронами. Місце, де цей сигнал передається, називається синапсом. Саме функціонування цієї структури і є основою функціонування мозку. Описано близько 200 речовин, що їх використовують живі організми як нейромедіатори.
В побуті та мережі часто можна почути (прочитати) щось на кшталт: «серотонін — гормон щастя» або «дофамін — гормон задоволення», як ці вислови пов’язані з об’єктивною реальністю, чи корректні вони? Як найромедіатори формують нашу поведінку та стан? Відвідувачі лекції матимуть змогу більш детально дізнатися про ці речовини та основи їх роботи. Також все про біологію кохання та сексуального потягу, аж до механізмів на клітинному рівні і роль яку грають в цьому нейромедіатори. Слухачі зможуть побачити наукову диссекцію залежностей в сексуальный сфері і розібратися в індивідуальних особливостях, потребах і звідки вони беруться.
Цікаво буде всім хто бажає знати, як працює їх організм, фундаментальні основи поведінки та стану людини, роботи мозку загалом і в контексті сексуальної поведінки – невід’ємної частини життя як феномену, життя людини, культури та соціуму.
Лектор — популяризаторка науки Ольга Маслова, — кандидат біологічних наук, вчена в сфері клітинної біології, співзасновник проектів Nobilitet і Needorium. Ольга одна з небагатьох людей в Україні, що займається популяризацією науки професійно, вдало поєднуючи фундаментальні знання та кваліфікації науковця та вміння зробити цей матеріал «популярним». Тому її лекції — це не тільки цікаво і зрозуміло, а й науково точно, без нехтування науковою об’єктивністю.
Текст: Тарас Верещак
- Коли: 6 листопада о 19:00
- Де: Укрпошта АртХаб, вул. Хрещатик, 22.
- Захід платний, для студентів знижка. Зареєструватися та придбати квитки тут