Якщо ви вже прочитали всього Хокінга, і вам цікаво: чому вчені переконані в тому, що у Всесвіті є початок і кінець, коли стався Великий вибух, що чекає нас у майбутньому, чи існують світи з іншими фізичними законами — ця книга для вас.
Це не наукпоп, автори (батько і син) чесно зізнаються, що навмисно не спрощують те, що читачеві можна зрозуміти або додумати самостійно. І це не наукова технічна книжка для фахівців.
Швидше — грань, мікс наукпоп і наукової літератури, олдскульна, старомодна монографія, розказана по-новому. Мовлення в ній, як і випливає з назви, йдеться про будову Всесвіту, законах космосу, гравітації, реліктовому випромінюванні, і взагалі в цілому про те, як зароджувався Всесвіт — припущення і наукові факти. Глави-теми короткі й вичерпні, деякі з них треба читати особливо уважно, уникаючи в вміст. Так, це важче, ніж читати ласкаво-зрозумілі популярні книги, але це правильна традиція, коли вчені пишуть, залишаючись в рамках великої науки, не переходячи на дитячий лепет.
Як розраду гуманітаріям скажу: навіть не розібравшись до кінця в малюнках і законах, нитку авторських міркувань ви не втратите, з висновками все зрозуміло: «Таким чином, Сонце разом із Землею, та й ми з вами з’явилися з мотлоху, що залишився після вибуху наднової, яка сама вже була «секонд-хендом».
Космологія — захоплююча наука і дізнаватися про неї слід від захоплених людей. Ще краще, коли вони — серйозні вчені.
За словами астрофізика, працівника Інституту космічних досліджень Олексія Парновського, було 4 видання. Перше — у Науковій думці 2013 року, російською, паралельно — англійське у Сингапурі та російське у 2018 році. Книжка Видавництва Старого Лева — це оновлене і доповнене четверте видання і, що цікаво, вперше українською мовою. «Українське видання грунтується на сингапурському і у порівнянні з ним доповнене і дещо перероблене, — каже Олексій Парновський. Ідея написати книжку з’явилася на початку 2010-х. Тоді в нашому інституті масово писали і перекладали книжки на космічну тематику».