Усі на Кочергу! 

Анатолий Кочерга

Анатолій Кочерга, видатний український бас, заспіває Чотирнадцяту симфонію Дмітрія Шостаковича у Національній філармонії. 

Востаннє артист співав у цьому залі сім років тому. А до цього не виступав на цій сцені близько двадцяти років. На жаль, Кочерга останні роки більше виступав за кордоном, ніж у нас. Він є одним із найбільш запрошуваних на Заході співаків з України; партія Бориса Годунова з однойменної опери Модеста Мусоргського у його виконанні вважається еталоном вокального мистецтва.

Виконати Шостаковича Кочергу запросив Роман Кофман. Але за станом здоров’я диригент не зміг брати участі у підготовці цього концерту. Тому диригуватиме філармонічним симфонічним оркестром один з учнів Кофмана, Віталій Протасов. Партію сопрано (симфонію написано для сопрано, баса і камерного оркестру) виконає солістка Національної опери України Алла Родіна. 

Симфонія №14 Шостаковича – один з найскладніших творів класичного репертуару. Складається з одинадцяти частин, вимагає від виконавців не лише експресії і неабиякої технічної віртуозності, але й акторської майстерності. Твір пронизують гротескні образи смерті, сююрреалістичні сюжети, неначе сни, елегійні мотиви. В основу твору лягли тексти Гарсіа Лорки, Гійома Аполінера, Вільгельма Кюхельбекера та Райнера Марії Рільке. Написаний 1969 року, цей твір є своєрідним відзеркаленням відомого вокального циклу Модеста Мусоргського «Пісні і пляски смерті» (1962-го Шостакович створив свою оркестрову версію цього циклу). Але, на відміну від свого попередника,  Шостакович заглиблює тут тему протесту проти смерті, наглої і несправедливої. Парадоксально, але ця музика сприймається як гімн життю. Прем’єра відбулася 1970 року у Британії за сприяння Бенджаміна Бріттена, якому й присвячену симфонію. 

У програмі концерту прозвучить також музика Шостаковича до трагедії «Гамлет», а також Чотирнадцята Симфонія Моцарта.

Текст: Олеся Найдюк

Що: концерт симфонічної музики за участю Анатолія Кочерги

Коли: 14 грудня, 19.00

Де: Національна філармонія України

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *