Марія Галіна розповідає про головні події Одеси цього вікенду.
Наступного тижня
Кіно/Війна
Наукова Бібліотека ім. Грушевського Запрошує вас до Музею української книги бібліотеки переглянути короткометражні документальні фільми про українських військових: 11 лютого об 11:00 «Херувими»: історія про 11 окрему бригаду армійської авіації «Херсон». Про льотчиків, які стояли на варті Києва, вели запеклі бої в Ірпені та на півдні України. Виконували місії на Азовсталі та брали участь в операції по звільненню о. Зміїний. Бригада, яка відважно захищає Україну від російського вторгнення. 11 лютого о 15:00 «Приборкувачі бурі» — історія про військових 25 ПО ДШБ, які проводять запеклі танкові бої, використовуючи техніку радянських часів. Виконують бойові завдання та активно допомагають піхоті у відвоюванні українських земель на сході країни. У минулому – хлібороби, репери, трактористи, відтепер бійці танкового батальйону, які діляться персональними історіями та розповідають про війну крізь танковий приціл.
08 лютого, субота
Суспільне
Одеська національна наукова бібліотека (Пастера, 13) Премія імені Георгія Ґонґадзе, Детектор медіа Медіадень Премії імені Георгія Ґонґадзе в Одесі — конференція, що осмислює стан справ в українському та світовому медіаполі з акцентом на потребах та досвіді регіону. Стежте за трансляцією події у Facebook та на каналі Премії у YouTube: тут. Конференція розпочнеться з футуристичного дискурсу між лауреаткою Премії Ґонґадзе, журналісткою, медіаменеджеркою Тетяною Трощинською, та поетом, громадським діячем, членом Українського ПЕН Андрієм Хаєцьким (11.00). Темою розмови стане те, яким буде суспільство через 5 років і яка роль медіа в цих змінах. Також під час Медіадня відбудуться дві панельні дискусії: “Голос Півдня України: як місцеві історії формують спільний наратив під час війни” “Міфи про Одесу та Південь України: сильні історії – сильні наративи” Перша панель розкриє співпрацю між регіональними медіа Півдня України, їхню взаємодію з національними та світовими платформами, а також роль локальних історій у зміцненні наративу. Модеруватиме розмову Марина Гончаренко, громадська діячка, культурна менеджерка (12.30). Другу дискусію модеруватиме кураторка платформи культури пам’яті “Минуле / Майбутнє / Мистецтво”, докторка філософських наук, професорка Київської Школи Економіки Оксана Довгополова. Учасники розмови обговорять сучасні стереотипи про Одесу в українських та міжнародних медіа, шляхи протидії дезінформації про регіон, а також роль культурного наративу у спростуванні міфів (15.30). Вхід вільний за попередньою реєстрацією тут.
Світ/Мандри
Бібліотека ім. Е. Багрицького (Преображенська,35а). Соло-мандри Вікторії Саломатіної. «Як не загубитися в аеропорту?» Дата та місце: 8 лютого (Субота) о 12.00
Спілкування
Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека (Пастера 13) Best Odessa Speakers Club (Toastmasters International) цієї суботи запрошує на засідання клубу. Збори об 11:00. “Window on America”. Запитання за номером: +380991142055 Сергій (не певна, що буде, перевіряйте, зазвичай він щосуботи, але багато програм закрилося – МГ.)
Від мене – друзі, всі зустрічі такого роду відбуваються вранці, тому слідкуйте будь ласка за об’явами організаторів
Виставки
- Майстерня-галерея SvetaGallery в Пасажі, запрошує на виставку-продаж ‘Рожевий настрій’! Дати: 7-9, 14-15 лютого Час: з 13:00 до 18:30 Локація: Готель “Пасаж”, вул. Преображенська 34, 2 поверх (від ліфта направо, до кінця довгого коридору, номер 202). На стінах є вказівники. Виставка об’єднує роботи талановитих художниць, які досліджують сучасне значення рожевого кольору в мистецтві.
- ONFAM / Одеський національний художній музей и Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила» (Софіївська, 5а). Запрошуємо відвідати кураторську екскурсію виставкою «Небачена сила» в цю суботу, 8 лютого! Ми поговоримо про історію ненасильницького опору на тимчасово окупованих територіях, силу жіночого спротиву та те, як мистецтво та уява можуть стати потужним інструментом боротьби. Вестиме екскурсію Ольга Муха — кураторка виставки «Небачена сила», філософиня, культурологиня, експертка з міжнародної комунікації та прав людини, програмна директорка та співзасновниця УАК – Львів. «Небачена Сила» — це рефлексії українських митців про окупацію та боротьбу за свободу, історії про політичних бранок і бранців Кремля, рухи ненасильницького спротиву («Жовта стрічка», «Зла мавка») та гумор, який часто допомагає пережити найважчі миті. Коли: 8 лютого, 14:00 Де: Софіївська, 5а Відвідування екскурсії безкоштовне! До зустрічі в ONFAM!
- Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського (Троїцька, 49/51) Відкриття виставки «Благословенна кожна мить життя». 8 лютого о 15:00 запрошуємо до Музею української книги на відкриття виставки української художниці, громадської діячки та членкині Національної спілки художників України Лариси Дем’янишиної. Її роботи – це чарівна феєрія, де Сонце, Степ, Море та Небокрай переплітаються в унікальній гармонії кольорів і символів У виставці представлено: Графічні оформлення книг – поєднання барокової експресії, народних традицій і витонченої символіки. Картини, що передають духовну природу української культури. Виставка присвячена одразу трьом важливим подіям: Міжнародному дню дарування книг Дню єднання 150-річчю Одеської ОУНБ ім. М. С. Грушевського Чекаємо вас у Музеї української книги за адресою Троїцька 49/51. Вхід вільний!
Читання
- WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська/Пушкінська, 9). 8 лютого у суботу о 14:00 відбудеться презентація збірки химерних оповідань Ігоря Антонюка «Монету підкине кожен» та виставка ілюстрацій до збірки художниці Ірини Самойловської. Чому музична скринька грає з-під землі? Чи варто боятись містичного кота або моторошного пса? Який вибір може стати фатальним для того, хто його робить? Химерні оповідання Ігоря Антонюка змушують замислюватись над природою вибору, демонструють жахливі наслідки непродуманих вчинків і занурюють читача у дивний, але і красивий світ страшних історій. А ілюстрації Ірини Самойловської допоможуть вам глибше проникнути у атмосферу химерних світів письменника. Модерує подію Ната Гриценко, письменниця, перекладачка, музикантка . Вхід вільний
- Книгарня Старого Лева (Європейська, 2). У суботу, 8 лютого, о 17:00 запрошуємо вас до одеської Книгарні-кав’ярні Старого Лева на вул. Європейській, 2 на зустріч і теплу розмову із письменницею Оленою Чернінькою про її нову книгу. «Спекотне літо Нормандії, холодна зима України» — новий роман письменниці, у якому чимало збігів з її власним життям, зокрема Олена Чернінька детально описує міста і місця, в яких побувала. Але насамперед це книга про кохання, яке здолало чимало перешкод. Війну і розлуку, стани залежності і травми, людські стереотипи і суспільний осуд. Про життя і літературу, непрості досвіди, пошуки сенсів, світла і віри, а також про книгу Олени Чернінької поговоримо у суботу, 8 лютого, з авторкою та модераторкою Іриною Нечиталюк. Олена Чернінька — письменниця, журналістка, фотохудожниця. У книзі «Лемберґ: мамцю, ну не плач» авторка поділилася своїм досвідом мами Воїна, який на теперішній час вважається зниклим безвісти. Для Олени Чернінької письмо стало своєрідною терапією. Тож попри все, авторка продовжує писати. Нова книга авторки «Спекотне літо Нормандії, холодна зима України» вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2024 році.
Спротив/Мистецтво
ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а) с Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила» запрошує на Презентація одеського епізоду проєкту “Поранена культура” — «Одеса. Усна історія», який присвячено Одеському національному художньому музею та його відновленню після руйнування російською ракетою 5 листопада 2023 року. У презентації візьмуть участь: Катерина Кулай – директорка Одеського національного художнього музею Ольга Гончар – директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», ініціаторка та координаторка Музейного кризового центру та «Пораненої культури»; Ольга Муха – керівниця інформаційно-просвітницького сектору Меморіального музею «Територія Терору», кураторка проєкту «Поранена культура» та виставки «Небачена сила». Проєкт «Поранена культура» є актом ненасильницького культурного спротиву знищення громадської пам’яті та солідарності з музейниками. Фіксація воєнних злочинів проти культури та документування свідчень має на меті не тільки привернути увагу міжнародної спільноти, але й допомогти зберегти образ музеїв, що перебувають на пограничних небезпечних територіях. Епізод 3 «Поранена культура: Одеса. Усна історія» створено за фінансової підтримки Documenting Ukraine, а саме індивідуальної дослідницької стипендії Ольги Гончар. Партнер презентації в Одесі: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору». Коли: 8 лютого, 16:00 Відвідування презентації безкоштовне!
Виставки
Nesterenkogallery ( Буніна 12 (вхід з Польської 12)) запрошує в цю суботу 8 лютого на Благодійний захід. Кошти від продажу робіт йдуть на закупку мавіків для 154 ОМБР. Відкриття Персональної виставки портретів Катерина Билетина. Катерина Білетіна, 1977 р.н.— художниця – живописець, графік, ілюстратор; в своїй творчості надає перевагу портретним зображенням людей та досліджує український народний одяг. Закінчила Одеське художнє училище та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. З 2004 р. працює над галереєю портретів сучасників “Український портрет”, портретує відомих та невідомих українців в українських народних строях. Катерина автор серії популярних в Україні листівок «Традиційні українські народні строї» та книжки «Беззахисність перед красою», вид-во «Родовід», 2016р. На виставці «Mysteries Of Love» мисткиня представила портрети друзів та знайомих, намальовані в техніці папір, пастель, створені протягом 14 років. Роботи діляться на три серії : проект «Херсонський щоденник» в соавторстві з Анєю Чаусовою ( 2011-2017рр.), «Билетинские среды» в Одесі ( 2020-2022рр.) та портрети останніх років, починаючи з 2024р., намальовані в Nesterenkogallery під час вечірніх малюнків. Портрети сучасників, створені мисткинею, запрошують глядача доєднатися до своєрідного діалогу, в якому художниця підіймає вічні теми: хто ми і зв’язки? І про що кожен з нас. Центральна частина експозиції створена як своєрідна фотозона і у кожного відвідувача вернісажу є можливість відчути себе портретованим і долучитися до містерії любові, в контексті якої створені всі портрети Катерини Білетіної. Захід проводиться за підтримки військового адвоката Вікторія Нестеренко Початок о 17.00 Тел. Для ЗМІ 0677802260
Одесика
- Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразлієвська, 7). Запрошуємо вас у Всесвітній клуб одеситів 8 лютого на Авторський проект заслуженого працівника культури України Юрія Ющенка: цикл вечорів «ЛЕГЕНДИ ТЕАТРАЛЬНОЇ ОДЕСИ». Герой лютневого вечора – ВАЛЕРІЙ БАССЕЛЬ. Заслужений артист України Валерій Басель залишив цей світ у вересні минулого року, на 86-му році життя – але жива тепла пам’ять про нього продовжує зігрівати серця тисяч людей – як в Одесі, так і далеко за її межами. Блискучий театральний актор, самобутній режисер, творець та керівник власного театру «Гевел геволим» («Суєта суєт»). Найактивніший представник одеського відділення Спілки Театральних діячів України. Телеведучий. Головний експерт Міжнародної театральної премії імені Лії Бугової та Івана Твердохліба. Актор, який прикрасив своєю грою культові фільми та популярні серіали. Мудрець, філософ, учитель, що виховав плеяду чудових майстрів одеської сцени. У програмі – відомі та невідомі факти про життя та творчість артиста, матеріали з театральних та сімейних архівів, уривки з фільмів та спектаклів, спогади колег та друзів, театральні байки, творчі сюрпризи від зірок одеської сцени. Вхід за благодійним внеском.
Чекаємо на вас 8 лютого о 16:00 у Всесвітньому клубі одеситів на Маразліївській, 7. - Арт-простір Діалоги (Соборна, 2). В творчому просторі «Діалоги» ми дізнаємось про реставрацію, а саме: «Ми група ентузіастів, мали відреставрувати знамениту Дачу Анатра в Одесі, що на Французькому бульварі. Щоб провести реставрацію, потрібно максимально точно дізнатися, яким особняк дачі задумали його власник та архітектор, Володимир Анатра та Юрій Дмитренко.» Запрошуємо вас подивитися з нами фільм про цю багатомісячну роботу, про те, як відбувався процес пошуків, хто брав участь у ньому, що вдалося знайти і чим все закінчилося ми дізнаємось 08.02.2025 о 17:00 у теплій та привітній обстановці. Як завжди на вас чекає гостинна атмосфера, чай та смаколики і наш лектор Serge Kotelko та його «Архітектурні розслідування». Організаційний внесок 150 грн.
Наука
Одеський планетарій (Маразліївська, 1в, Парк Шевченкау суботу о 17:00 запрошуємо дітей та дорослих на щосуботню програму В програмі: Чудеса Чумацького шляху – екскурсія по нашій Галактиці! Подорож безхмарним зоряним небом та у часі на куполі планетарію, знайомство з сузір’ями, зіркам, сонячною системою, рухом Сонця в продовж року на небесній сфері, галактикою, перегляд повнокупольного фільму про планети! Екскурсія галереєю астрономічної обсерваторії та космічними експонатами. Екскурсія на старовинний телескоп «КУК» астрономічної обсерваторії. Спостереження зірок, Сатурну та Юпітеру, Марсу та Венери після заходу Сонця за ясної погоди. Під куполом нашого планетарію завжди ясне зоряне небо і можливість побачити зоряне небо! Вартість відвідування заходу: 200 грн – дорослі, 150 грн – діти, діти до 4 класу 100 грн.
Speak English
- Silvia Ter-Gabrielyan и English meetings This Saturday at 5 PM, I’ve booked a table for us at the café I’m excited to invite you to a fun and laid-back gathering this Saturday at Kinza restaurant (Deribasovskaya Street, 31) at 5 PM! The table is reserved under the name Silvia This meetup is for anyone who wants to chat in English, make new friends, play board games, or just enjoy some delicious food.. we’ll head out for some dancing! Come join us, bring your friends and good vibes Don’t be late!
- English Movie night This Saturday at 2pm we’re waiting for you at the library on 13 Pastera str. Check up andFeel free to ask any question. here We don’t have any restrictions for our Saturday movie at 2pm. Contact: +380674858360 Fee: Donation and something for tea will be appreciated. (Note – pls. follow announcements іт TG, for there is no any information this week – MG)
- Уроки англійської у Veterans Hub Odesa для ветеранів, військових та членів їхніх сімей . В новому році – нові можливості для освіти у ветеранському просторі Одеси! Запрошуємо на курси англійської мови ветеранів, військових та членів їхніх родин. Якщо ви початківець в англійській, або раніше вчили якусь іншу мову, але англійську так і не опанували – вам до нас! У нас відкривається новий набір! Викладає англійську пані Світлана Lite Point. пров. Новобазарний, 5. З 15:00 до 19:00 працюють дві групи з вивчення англійської. Перша група для початківців – навчання проходять у понеділок о 18:00. Друга група для рівня А1-А2 – заняття відбуваються щосуботи о 13:00. Де: уточнюйте за телефоном Контакти: (093) 000-39-79
- Увага! З 7 січня у бібліотеці-філії №1 ім. Е. Багрицького стартував курс англійської мови для наших Героїв під керівництвом досвідченої викладачки Тетяни Труфанової. Заняття проходять тричі на тиждень, тривалістю по дві години. Для ветеранів цей курс — не лише можливість покращити знання мови, а й важливий крок до нових професійних звершень, подорожей і самореалізації. Англійська для ветеранів — це більше, ніж навчання. Це підтримка в інтеграції в мирне життя після фронту, можливість відкрити нові горизонти й впевнено рухатися вперед. Завдяки спільним зусиллям ГО «Вільні Воїни» та БФ «Нове життя» Благодійний фонд “Нове життя” , бійці після реабілітації отримують підтримку для соціального й громадського розвитку.
Краєзнавство, екскурсії
- Де Йдемо! Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. «Студентськими тропами» — перша із циклу наукових прогулянок у всесвіті Одеського Національного Університету ім. І.І. Мечникова. З цього моменту ви стаєте справжніми та повноправними дослідниками колосальної історії цього приголомшливого вишу, який є найбільшою навчальною структурою на півдні України. І в першому маршруті, вашої першої наукової експедиції ви вивчите та досліджуєте: Основна історія вишу від моменту створення Новоросійського Імператорського Університету до дня сьогоднішнього! Завітаєте до головного корпусу, пройдетеся поверхами, коридорами! Палеонтологічний музей, до якого всі хочуть потрапити, але вдається одиницям. Фізико-Хімічний корпус університету із відвідуванням амфітеатрової аудиторії! Блакитний бальний зал на фізфаку! На ключових локаціях екскурсію проводять фахівці, викладачі! Субота 8 лютого 11:00 ! Зустріч: вул. Дворянська, 2 – біля головного входу до ОНУ ім. Мечникова. Вартiсть: 350 грн – дорослі; 200 грн – діти до 14 років.Обов’язковий запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
- «Архітектура Одеси». Ви дізнаєтесь історію найвідоміших вулиць Одеси, побачите цікаві дворики та архітектурні скарби Гоголя та частини Гаванної! Від Шахського палацу та Будинку з Атлантами ми прогуляємося вулицею Гоголя, зазирнемо в її мальовничі дворики і побачимо кілька цікавих під’їздів. Перейшовши на вулицю Гаванну, познайомимося із старовинним гаражем Першого Автомобільного товариства, мальовничими будинками Васаля та відомим Французьким костелом. Місце зустрічі: Гологя 2 (Шахський палац) (13. 00). Квитки до 350 ₴ Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей». Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу. Хто проводить прогулянку. Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках. На запитання відповідає Катерина за номером:+380 63 1794 400
- Ваш гід по Одесі Тамара Літвякова. В суботу 8 лютого теж є запис на екскурсію. Початок 13.00 «ДВОРИКИ НЕ ТУРИСТИЧНОГО ЦЕНТРУ». Старт : фонтан на Соборній площі. Фініш : цирк на вул Садовій. Ми з вами побачимо: Знаменитий двір, який був локацією для декількох відомих фільмів. Дізнаємося, як об’єдналися два масштабні проекти – європейський “Камені спотикання” та український “Остання адреса – Україна” й багато іншого. Вартість: 350 гривень із персони. Запис обов’язковий +38097 511 7625 вайбер, телеграм. 097 511 7625 (якщо не встигнете, слідкуйте на ФБ – МГ.)
- Гид с тобой / Guide with you зЗапрошує Вас на екскурсію МАЙСТЕРНЯМИ ОДЕСЬКОГО ОПЕРНОГО ТЕАТРУ з Katherine Ergeeva 8 лютого, сб 11:00 Хто був з нами на екскурсіях театром знає, що наша Одеська Опера має власні творчі МАЙСТЕРНІ на вулиці Садіковській ! Саме тут більш ніж 30 спеціалістів виготовляють костюми, головні убори, пачки, взуття, бутафорію та декорації Також тут у спеціальному приміщенні зберігаються майже усі декорації та реквізит для театральних вистав Приєднуйтесь! КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ ОБМЕЖЕНА Вартість 400 грн Запис у ДИРЕКТ +380634591883 (telegram, viber )
Світова культура
WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська/Пушкінська, 9). Під час лекції відкриємо мисткиню через її віхи в житті та кар’єрі, дізнаючись про: Талановитих батьків Паломи: Пабло Пікассо та Француазу Жильо Її неординарний підхід до мистецтва Співпрацю з Ів Сен Лораном та творчу діяльність у Tiffani&Co. Реалізацію екстраординарних задумів в створенні декорацій Та особливе значення червоного кольору для її особистості. Лекцію проводить докторка філософії та арт-лекторка про музику і моду Цеховалова Авеліна. 14:00 Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією) Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях
Музика
- Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2) Любі друзі! Ми запрошуємо Вас на другий концерт – інтерв’ю з циклу”Чайні вечори з Юліанною Панченко”, який відбудеться 8 лютого о 15:00 в Галереї Одеський літературний музей. Зірковий гість нашої зустрічі – Народна артистка України ОЛЬГА ОГАНЕЗОВА. На Вас чекає: концерт-презентація гостя, зона інтерв’ю, запитання залу, чай з плюшками. Ви зможете поставити запитання Ользі Оганезовій особисто (через записку або мікрофон). Квитки у касі музею Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70
- Poncho Snack Art Bar (Грецька 26\28) Суботній вечір для справжніх поціновувачів українського року ! “Нижній Світ” — це драйв, глибокі тексти та потужна музика, яка пробирає до кісток. Вони не просто грають – вони створюють вибухову атмосферу! Вхід вільний! Бронюємо столики! Початок: о 20.00. Вхід вільний.
- Мore Music Club (More Music Club (Італійська, 75) Октавіан Серпень – блюз-рок тріо з Техасу. Вони припливли в Одесу через океан на байдарці, щоб поїсти смачної шаурми. Renai – пісні нездійсненної молодості, інді-рок гурт, натхненний мідвест емо. Сонячні Котики – напевно, єдина відповідь на питання, чому одеська шаурма така смачна! 8 лютого в More Music Club Початок о 18:30 Вхід – донейшн від 250 грн
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Турандот (16.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3)
- За двома зайцями (16.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Мауглі (11.00) Молочайник (вистава для дорослих) (17.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька (Пастера, 15). Приречені танцювати (16.00). Квитки на Concert.ua або в касі театру
- Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). Заздрість (18.00). Квитки на Concert.ua
- Театр Малих Комедій (Асташкіна, 1). Хто такий Момо (18.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Ай Болить! (11.00). Квитки на Concert.ua.
- Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Ромео і Джульєтта. Комедія (18.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). 8 люблячих жінок (18.00). Квитки на Concert.ua
09 лютого, неділя
На зустріч сонцю
На плитах пляжу Ланжерон періодично грають на фортепіано на світанку. Можна буде слухати музику під звуки хвиль. На такі душевні концерти приїжджають люди з інших міст. Вхід вільний, але вітаються донати. Де: пляж Ланжерон о 07:35 (не знаю, чи буде воно цієї неділі, але ризикнути варто – МГ.)
Кино
Одесса Кино Клуб и Тимур Белкин IYoga Studio Shangri-La (Чорноморського козацтва 2,iYoga Studio “Shangri La” (Радіоринок)). Давно хотів подивитись “Субстанцію”, але розумів, що один не вивезу. Потрібний щонайменше хтось ще, і краще після перегляду обговорити все побачене з психотерапевтом. Якщо у вас із цим фільмом так само, запрошую подивитися його разом. Психотерапевт уже згоден. Сам фільм мене зацікавив після того, як я побачив промову Демі Мур на врученні премії “Золотий глобус”. Це було дуже сильно і відверто, і мені захотілося подивитися, як вона впоралася з такою не простою роллю. Якщо вас так само зацікавив цей фільм, але ви не наважуєтеся дивитися його на самоті, приходьте до нас у кіно клуб, зробимо це разом, і під наглядом грамотного фахівця. Чекаємо на вас, як завжди в йога студії «Shangri La» Якщо ще жодного разу не був у нас на студії, у закріплених повідомленнях, у телеграмі чаті, є відео як нас знайти: тут Вартість участі в обговоренні – 350 UAH. за передоплатою та 400 на вході. Пишіть у телеграм та бронюйте місце. До зустрічі. Початок перегляду – 17:00 Нд 09.02Телеграм для зв’язку: @timurbelkin (якою саме мовою все буде, не знаю, уточнюйте – МГ.)
Світова культура дітям
WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська, 9) На минулих лекціях ми поговорили про міфи та богів давніх греків. А як же давні греки зображали Зевса, Геру, Аполлона та інших? І взагалі чим відрізнялось життя простого грека від життя олімпійця? На лекції будемо розбирати мистецтво архаіки, класичного періоду і еллінизму. Зануримось у різницю в скульптурному зображенні. Пригадаємо чому греки цінували красу тіла і як добитися цієї краси, якщо ти не є богом. Поміркуємо на честь кого виникли Олімпійські ігри і хто їх заснував. Розберемо різницю між богами, людьми і героями. Лекторка — Анастасія Фролкова (12.00).Квиток: 100 грн (як дитячий так і дорослий) Забронювати квитки можна в приватних повідомленнях
Спадщина/Дітям
Центральна міська дитяча бібліотека (Французький бульвар, 11-а). Запрошуємо на зустріч із Марією Франковою та її книгою ”Видатні українки”! Хочете дізнатися більше про жінок, які змінювали історію України? 9 лютого о 13:00 відбудеться презентація книги молодої одеської письменниці Марії Франкової! На вас чекає: 15 історій про визначних українок, їхню силу, мрії, віру в себе, героїзм, незламність. Книжка складається з оповідок старшої сестри Олесі, які вона розказує молодшій сестрі Даринці. Ви дізнаєтесь про Софію Яблонську, Берту Рапопорт, Віру Холодну, Христину Алчевську, Марію Примаченко та інших неймовірних жінок. Історія кожної героїні унікальна, та об’єднує їх одне: вони йшли до своїх мрій, попри будь-які перешкоди. Знайомство та спілкування з авторкою; Інтерактивна гра про видатних діячок культури, спорту та науки; Автограф-сесія та можливість отримати книгу з підписом! Приходьте надихатися історіями видатних українських жінок! Чекаємо на вас!
Спадщина/Дорослим
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька (Пастера, 15) запрошує на зустріч з авторкою, книги якої відкривають унікальний світ карпатської духовної традиції, мольфарства та української магії. Вони не просто досліджують народні вірування, а демонструють їхню глибоку філософію, зв’язок із природою та світобаченням предків. Громовиця Бердник занурюється в автентичні знання, ретельно зібрані в Карпатах, розповідає про енергію слова, символи, ритуали та закони гармонії з Всесвітом. Це не фантастика, а жива спадщина, яка допомагає краще зрозуміти українську культуру та духовність. Її книги – для тих, хто шукає глибші сенси, цікавиться етнопсихологією, містикою та давніми знаннями, що досі мають силу. На зустрічі ми поговоримо про те, що кожен відчував, перебуваючи в Карпатах, але не міг собі пояснити. Про те, що відкрив для себе Михайло Коцюбинський, коли перебував там транзитом, і що потім лягло в основу одного з найтаємничіших творів нашої літератури – “Тіні забутих предків”. Одразу після зустрічі з письменницею можна буде подивитися виставу від режисера Івана Уривського. Кількість місць обмежена форматом Глядач на сцені. Тож не зволікайте з квитками саме на виставу: тут (кажуть, квитків немає вже – МГ.) Довідка про авторку: Громовиця Бердник — українська журналістка, письменниця, дослідниця традиційної культури. Керівниця культурно-мистецьких програм громадської організації «Українська духовна республіка» (заснована Олесем Бердником 1989-го року). Народилася 30 грудня 1973 року в Києві у родині письменника-фантаста Олеся Бердника та його дружини Валентини Сокоринської. 1998 року Громовиця Бердник закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1992 по 2000 рік дописувала до різних видань. З 2003-го року — медіа-фрилансерка, літераторка та авторка мистецьких проєктів. Після зустрічі та спілкування з «останнім карпатським мольфаром» Михайлом Нечаєм Громовиця написала книгу «Знаки карпатської магії», зробивши Нечая головним героєм твору.
Суспільне
Hillel Odesa / Гілель (вул. Преображенська, 11) Запрошуємо на тренінг від фахівців центру «Ор Шалом» — «Челендж поколінь» 9 лютого о 12:00 Реєстрація обов’язкова за посиланням — тут Сучасна теорія поколінь стверджує, що кожне покоління має унікальні риси, цінності, переконання та моделі поведінки, сформовані соціальним і історичним контекстом. Це дає можливість глибше зрозуміти, як еволюціонують суспільні уявлення і змінюються цінності від покоління до покоління. На тренінгу обговоримо, які фактори сприяють виникненню конфліктів між поколіннями, а які допомагають їх подолати. Основна мета — зміцнення соціальних зв’язків між поколіннями, усвідомлення та цінування відмінностей, а також пошук спільних інтересів. Додаткова інформація за телефонами: (048) 783 77 83, (094) 941 17 83
Приємне
Лямпа – дегустаційна (проспект Українських героїв, 4) і Я Вам розповім про всю Одесу. Ексклюзивна дегустація – Вино та хліб: дует, який переміг час. Запрошуємо Вас 09.02 о 16.00 на ексклюзивну дегустацію класики: хліб та вино! Напевно, складно уявити давніший гастрономічний союз, ніж хліб та вино. Але навіть таке стародавнє і зрозуміле поєднання можна розвинути і поглибити, підкресливши особливості кожного продукту. Будемо розбиратися разом, який вид хліба краще підійде до різних вин. Насамперед, згадаємо головне правило еногастрономії: вино та страви повинні доповнювати одна одну, а не конкурувати між собою. Тому і при виборі вина до хліба звертаємо увагу на смако-ароматичний профіль, ступінь солодощі і кислотності. Також ми враховуватимемо текстуру та склад хліба — наявність горіхів, насіння, спецій або фруктів, які можуть вплинути на вибір вина. На дегустації буде представлено 7 зразків українського вина від різних виноробів та 7 варіантів хліба. Давайте разом будемо експериментувати і насолодитися цим класичним поєднанням! Дегустацію проведе: сомельє Анна Саркісян. 600 грн. (дегустація 7 українських вин + 7 зразків хліба). Бронь місця ОБОВ’ЯЗКОВА! Тел/вайбер 0504624199
Світова культура
WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Італійська/Пушкінська, 9). ЦИКЛ ЛЕКЦІЙ «ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ КІНО». Лорен Беколл вперше здобула популярність у 1940-х роках, знявшись у ролях фатальних жінок у трилерах разом зі своїм чоловіком, відомим актором Хамфрі Богартом. Вона знялася приблизно у 40 фільмах. Її називають останньою легендою «Золотого віку» Голлівуду. Вона жила в епоху Мерилін Монро, але ніколи не була у тіні сексуальної блондинки. Їй вдалося створити свій неповторний образ, головна «фішка» якого – погляд спідлоба – підкорив не менше чоловіків, ніж пухкі губи Монро. Вона є одним із найбільших жіночих міфів в історії кіно. Автори циклу: Влaдимирова Наталія — театрознавець, кiнознавець та Куркаєв Сергiй — кінорежисер , продюсер, педагог. 19 jan / 14:00/ Квиток: 100 грн Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією)
Екскурсії, краєзнавство
- Гід з авоською та Лямпа Дегустаційна (проспект Українських героїв, 4). В холодну пору року так приємно сидіти в теплому і безпечному підвалі, смакувати винчик, слухати мої розповіді і дивитись на великий екран. Тему заходу: «Парки Одеси-2» (буде цікаво навіть тим, хто не був на першій зустрічі). 9.02 11:00 Вартість 400 гривень. Обовʼязковий попередній запис у приватні повідомлення. П.С. Буде не про дерева, а про людей. Бо я не ботанік) Попередній запис також у месенджери +380678845642
- «Архітектура Одеси». Історія будинків та їхніх власників, побачите цікаві куточки та архітектурні скарби вулиці Святослава Караванського (колишня Жуковського).. Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей». Місце зустрічі: С. Караванського, 2 (на розі Канатної) (13.00). Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу. Хто проводить прогулянку? Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках і в публікаціях. На запитання відповідає Катерина за номером: +380 63 1794 400
- ДЕ ЙДЕМО? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. Друзі!Запрошуємо на екскурсію двома чудовими готелями міста – Лондонською та Моцартом! Ви поринете в атмосферу двох відомих готелів Одеси і буквально пройдете по номерам. Звичайно, ми відвідаємо не всі з них, але, повірте, побачимо і дізнаємося про ВСЕ найцікавіше! Неділя 9 лютого 11:00.
Початок: Приморський бульвар, 11 – Лондонська. Вартiсть: 400 грн – дорослий, 300 грн – школярі. Обов’язковий запис по телефону +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp). - ДЕ ЙДЕМО? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. Екскурсія в унікальний Музей Історії Євреїв Одеси! Ласкаво просимо у захоплюючий і нескінченний світ, що затишно розташувався у справжній колишній комунальній квартирі, яку вдалося найзручніше перетворити на справжній музей. Неділя 9 лютого 16:00 ! Початок: вул. Ніжинська, 66 біля воріт. Вартiсть: 350 грн. . Обов’язковий запис по телефону +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).
- Ваш гід по Одесі Тамара Літвякова. В 12.00 Єкскурсія “Одесса Memory”. Частина 1. Початок : центральні ворота 2 Християнського кладовища. Тривалість 2.5 години. Це буде незвичайна екскурсія по Одеському пантеону. Це будуть красиві історії життя відомих улюблених одеситів ” раньшего времени”. Ми з вами згадаємо пивну Брунса в будинку Вагнера, яку не прославив тільки ледачий.«Газетний лев» Василь Васильович Навроцький, власник газети, і неповторна зірка німого кіно Вєра Холодна. Поговоримо про те, як романтика в голові привела до відкриття світового масштабу. Ви почуєте про дивовижного режисера, з яким на Канському кінофестивалі сталася безпрецедентна подія. Почуємо про жінку, Праведницю світу, яку одесити вважали своєю пам’яткою. Буде багато інших спогадів про людей, які прикрашали своїми справами наше місто. Вартість 350 гр із персони. Запис у вайбер, телеграм обов’язковий . 097 511 7625
Музика
- Одеська обласна філармонія ім. Давида Ойстраха (Буніна, 15). Світова прем’єра відновленого циклу. Світова прем’єра відновленого циклу. Заслужена діячка культури республіки Польща Світлана Самойленко (сопрано) та дипломантка міжнародних конкурсів Світлана Серенко (фортепіано) представляють виконавсько-дослідницький проект С. Серенко Fritz Brun «5 Lieder». В концерті також прозвучать твори К.Дебюссі, Ф.Пуленка, Л.Ружицького. (13.00). Камерна зала.Квитки на Concert.ua (уточнюйте, будь ласка, бо ракетна атака ж – МГ.)
- Євангелiчно-лютеранська церква Св. Павла (кiрха) (Новосельського 68). Органні вечори у Кiрсi. Organ evenings in Kirche. Щиро запрошуємо Вас на свято, на день народження неповторноï Одеськоï Примадонни Анни Шафажинськоï, який вона вирiшила провести на сценi та роздiлити радiсть разом iз нами. Свiтова оперна зiрка, солiстка ведучих свiтових оперних театрiв АННА ШАФАЖИНСЬКА (сопрано), Лауреат мiждународних конкурсiв, органiстка собору Св. Павла, концертмейстер Одеськоï Нацiональноï опери ВЕРОНIКА СТРУК (орган). Ведуча концерту лектор-музикознавиця Одеськоï , обласноï фiлармонiï iм. Д.Ойстраха ЕЛЬВIРА ПАЛАМАРЧУК. Запрошення можна придбати перед початком концерту або забронювати за телефоном +38063 507 2964 На території кірхи обладнане бомбосховище для глядачів на випадок повітряної тривоги.
- Poncho Snack Art Bar (Грецька 26\28) джазовий вечір у Пончо Барі зі Святославом Лементаревим. Початок: о 20:00
- More Music Club (Італійська, 75).Київський Beatdown Hardcore гурт Second Strike завітає в More Music Club! Карколомні брейкдауни, танці та емоції – гарантовано! Second Strike (beatdown) Київ Відсіч (hardcore) O.C. Concrete Control (hardcore punk) O.C Початок о 18:00.
Квитки в передпродажі – 200 (фізичні – на барі ММС, або пишіть в дірект сюди )
Театр заздалегідь
Театр №7. Імерсійний та інтерактивний театр ( Пр-т Українських Героїв, 16 (орієнтир “Книжка”). “Вартість Життя” імерсивний спектакль по творам відомих писателів-фантастів відбудеться 16 лютого. Квитки шукайте на Concert.ua або пишіть сюди.
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Театральний, 1). Дюймовонька (16.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька (Пастера, 15). Тіні забутих предків (16.00). Квитки на Concert.ua або в касі театру (здається, немає вже – МГ.)
- Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного (Пантелеймонівська, 3) Кохання січового стрільця (16.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Мій сусід динозавр (11.00; 13.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Вій (18.00). Квитки на Concert.ua
- Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). ХХ Сімейна хроника (18.00). Квитки на Concert.ua
- Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Моцарт і Сальєрі. Комедія (18.00). Квитки на Concert.ua
- Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Зимова казка (11.00) Увага, ведмідь! (16.00); Гість на сцені. Київський сучасний театр. Шалений мальчішнік (18.00) Квитки на Concert.ua.