Пять лучших книг 

Книги Оксаны Зьобро

Я попросила издателей и ведущих сотрудников издательств составить свои личные списки главных ожидаемых книг Львовского книжного форума, и объяснить свой выбор.

Важное: это не абстрактные «лучшие» или «главные книги осени» — эте те книги, которые они выбрали бы для себя. Важное номер два, условие выбора: книга своего издательства может быть выбрана только одна. Это пятерка книг — Оксаны Зьобро.

Оксана — руководитель отдела маркетинга и связей с общественностью «Издательства Старого Льва». Украинские издатели успевают читать книжки только те книжки, которые издают.  Два из трех затрудняются с выбором. Иван Малкович так и сказал, что читает только свои» книжки: «Якщо ви зайдете на наш сайт – Книги – Готуються до друку – то це будуть перші чотири книжки і сьома («Аліса» з дуже непоганими ілюстраціями)».  Так что у нас список от Старого Лева и совет от «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

1. «Персеполіс», Маржан Сатрапі. Видавництво «Видавництво»

Я досі пам’ятаю, як десь десять років тому мене неймовірно сильно вразив фільм «Персеполіс», його естетика, історія, сюжет, внутрішній ритм, відвертість, вразливість, візуальність. Ще тоді мені неймовірно хотілося, щоб хтось видав графічний роман, який був в основі цього фільму. І я неймовірно рада, що зараз це робить видавництво «Видавництво». Це така сильна історія як за своєю суттю, так і за контекстом, і візуально. Завдяки їй я відкрила для себе Іран і зацікавилася ним. І звісно права жінок – одна з ключових тем книжки – це дуже і дуже важливо і для мене особисто, і загалом. Книжка однозначно must have для мене. І одна з найочікуваніших новинок.

2. «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну», Барбара Оклі. Видавництво «Наш формат»

Я постійно відчуваю, що мені бракує тих чи інших знань, які ой як хочеться якнайшвидше надолужити. І тема як ефективно вчитися, засвоювати і використовувати нові знання – для мене неймовірно актуальна і потрібна.

3. «Бджоли», Пйотр Соха. «Час майстрів»

У мене дуже важлива традиція з моєю племінницею – я дарую їй книжки так часто, як це можливо. Нарешті вийшли українською «Бджоли» – книжка, яку я знаю з тих часів, коли вона тільки-тільки з’явилася у Wydawnictwo Dwie Siostry. І це ідеальний подарунок для Єлизавети. Мій дідусь був пасічником і часто брав мене з собою на пасіку, тому про бджіл і мед я можу і люблю говорити багато. Дуже багато. Сподіваюся, що після «Бджіл» я буду в цих розмовах не самотня))

4. «Брітт-Марі була тут», Фредрік Бакман. «Книголав»

Я багато чула і читала про цього автора і його книжки цього року. Але так сама і не почала читати. Здається, час настав) Тим більше, що по опису ця історія мені дуже симпатична.

5. «Вальс на прощання», Мілан Кундера. «Видавництво Старого Лева»

Це не єдина новинка, яку я з величезним нетерпінням чекаю від видавництва, в якому працюю. Проте, на появу цієї книжки українською я чекаю років 13, тому не згадати її не можу. Її вихід – справжня подія для мене. Ця історія така непросто і така багаторівнева. Місяць тому вкотре перечитувала її і вкотре побачила наскільки по-новому її сприймаю і трактую. І це багато що говорить мені про мене. А це дуже вартісно.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *