Серенада місячного світла

«Серенада місячного світла»

В ці дні в Україні гастролює джаз-бенд Оркестру військово-повітряних сил США під орудою диригента-полковника Дона Скофілда. Вже відбулися концерти у Львові й Житомирі і тепер черга за Києвом. 

Українське гастрольне турне оркестру називається «I Sustain the Wings» («Я маю крила»). Назву проекту дала однойменна композиція Глена Міллера, яка стала музичною заставкою популярної у 40-і роки радіопрограми про воєнних пілотів, що її Міллер вів один раз на тиждень у прямому ефірі радіо NBC. Програма двох київських концертів – «Glenn Miller Show. The Moonlight Serenade» – віддає честь майору Міллеру. 

Глен Міллер, знаменитий американський джазовий тромбоніст, композитор, аранжувальник, засновник і керівник одного з найвідоміших в світі свінгових оркестрів, знаний як Оркестр Глена Міллера, під час Другої світової війни був направлений до Повітряних сил армії США. Тут сформував оркестр, який сам і очолив. Перше, що він зробив, це модернізував репертуар військової музики, розбавивши традиційні марші джазовими стандартами і блюзом. Така реформація спочатку викликала спротив консервативно налаштованих офіцерів. Але ефективність впливу цієї музики на солдатів просто вражала. Як прокоментував один з генералів діяльність Міллера, його оркестр був другим за потужністю джерелом натхнення для військових, після листів від близьких.

https://youtu.be/8TB_8H23EDI

У Києві, крім джазових стандартів Еллінгтона, Лейтона, Дональдсона, ми почуємо шлягери самого Глена Міллера, зокрема його «Серенаду місячного світла». 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт джаз-бенду оркестру військово-повітряних сил США
  • Коли и де: 20 жовтня, 19.00, Національна філармонія України; 21 жовтня, 19.00 Український дім, вул. Хрещатик, 2
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *