Soundtrack:Ukraine — фестиваль музики українського кіно

Soundtrack:Ukraine — фестиваль музики українського кіно

13 червня відкриється Фестиваль української музики в українському кіно, на нас чекають чотири дні, пʼять композиторів, 9 фільмів.

Фестиваль Soundtrack:Ukraine започаткований у 2024 році в Києві, він поєднує кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призму музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

Відповідно до своєї місії, фестиваль Саундтрек України – більше ніж просто кінофестиваль; це діалоговий простір знання про звʼязок музики, часу, прогресу та влади, форум для дослідження постатей українських композиторів, розуміння їхнього потенціалу і того, що вони можуть змінювати світ, в майбутньому — здатності кінематографістів розглядати найважливіші технічні риси роботи звуку.

Фестиваль прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет.

Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики що до кіно фахівцями, концерти, саме тому Фестиваль обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національну філармонію України, Довженко-Центр та Музей кіно.

Він буде змінюватися, доповнюватися — розвивати напрямки, створення міжнародної школи кіно-композиторів, створювати нові сенси.

То ж — подивимося українське кіно, послухаємо музику з кінофільмів — поговоримо про неї.

Програма «Soundtrack: Ukraine

17:30 — 19:35  Показ фільму «Тарас Шевченко» (1951) режисера Ігоря Савченка. Композитор – Борис Лятошинський. Картину представить Олег Оліфер, кінознавець Довженко-Центру. Квитки  тут.

19:15 — 21:55  Урочисте відкриття  фестивалю «Soundtrack: Ukraine».

Soundtrack:Ukraine — фестиваль музики українського кіно

Показ фільму «Іван»(1932) режисера Олександра Довженка. Це перший звуковий фільм Олександра Довженка. Композитори: Борис Лятошинський, Юлій Мейтус.

Вступне слово Юлії Антипової, директорки кінотеатру, Вікторії Федоріної, авторки ідеї та організаторки фестивалю, засновниці Kyiv Daily та Олени Гончарук, керівниці Музею та двічі переможниці на посаду Генерального директора Довженко-Центру;

Виступ струнного квартету NotaBene Chamber group;

Показ фільму «ІВАН». Квитки  тут.

17:25 — 19:40  Показ фільму «Поводир» (2014) режисера Олеся Саніна. Композиторка – Алла Загайкевич. Після перегляду на глядачів чекає обговорення з Олексієм Шмураком, композитором та музикантом.

Квитки – тут.

19:50 — 21:50  Показ фільму «Мамай» Олеся Саніна, 2003р. Композиторка  Алла Загайкевич. Стрічку представить кінознавець Станіслав Битюцький. Квитки  тут.

14:50 — 17:10 Показ фільму «Брати. Остання сповідь»(2014) режисери  Вікторії Трофіменко. Композитор — Святослав Луньов. Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком. Квитки  тут.

18:00 — 19:35 Показ фільму «Григорій Сковорода»(1959) режисера Івана Кавалерідзе.  Композитор  Борис Лятошинський. Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком. Квитки  тут.

12:30 — 13:50 Показ фільму «Криниця для спраглих» (1965) режисера Юрія Іллєнка. Композитор – Леонід Грабовський. Після фільму відбудеться обговорення з Олександром Островським, музичним оглядачем. Квитки  тут.

13-40 — 14:45 Показ фільму «Та, що входить в море» (1965) режисера Леоніда Осики. Композитор  Володимир Губа. Картину представить Тетяна Деркач, керівниця Фільмосховища.  Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком. Квитки  тут.

15:00–17:00  Показ фільму «Вечір на Івана Купала» (1968) режисера  Юрія Іллєнка. Композитор  Леонід Грабовський. Фільм-закриття. Перед фільмом на глядачів чекає ексклюзивне відеозвернення від Леоніда Грабовського. Після перегляду фільму відбудеться обговорення з музичним оглядачем. Підбиття підсумків фестивалю. Квитки тут.

13–16 червня у «Жовтні»

12:00-19:00 – Ярмарок вінілових платівок. Чотири тематичні дні ярмарку вінілу у внутрішньому дворику кафе: українська музика, класика та джаз,  рок-музика та естрада. 

 Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2

17:00  «Як працює саундтрек в кіно?» —  Відкрите інтерв’ю з Аллою Загайкевич, Музичний салон Національної філармонії України. Квитки  тут.

17:00 Кіно+музика vs влада+пропаганда

Як влада впливала та впливає на кіно, музику та на культуру загалом: дискусійна панель з кіно- та музикознавцями. Музичний салон Національної філармонії України. Квитки  тут.

13:00 Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, диригент Антоній Кедровський. Олена Жукова клавесин. На концерті прозвучить музика до фільмів різних років із різними підходами («Шевченко» Лятошинського та «Поводир» Загайкевич), а також класичний твір кінокомпозитора Крутикова, який не оминув впливу кіно на свою творчість. Колиний зал Філармонії, квитки  тут.

        Національний центр Олександра Довженка, (ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР), вулиця Васильківська, 1

17.00 – 18.30  Святослав Крутиков

19.00 – 20.30 – Володимир Гронський. Творчі майстерні. Лекційний зал

Святослав Крутиков розпочав роботу в кіно в середині 1960-х, одразу після навчання в Київській консерваторії.

Творча майстерня Святослава Крутикова буде присвячена темі “композитор та історичний контекст”. Значна частина творчого доробку композитора – документальні стрічки, присвячені історії України, її літературі та мистецтву. Кіномузика Святослава Крутикова сфокусована на роботі з історичними стилями, точним відтворенням звукового простору певних історичних епох.

Так, на прикладі фрагментів стрічок «Загублений рай» (2008) та «Підніміть мені вії» (2013) режисера Ростислава Плахова-Модестова – композитор продемонструє принципи роботи з історичним матеріалом епохи Миколи Гоголя.

Володимир Гронський (1954 р.н.) – композитор, чия творчість тісно пов‘язана з Кіностудією Довженка. Творча майстерня Володимира Гронського буде сфокусована на питаннях музичної драматургії кінокартин: принципах розробки головного музичного тематизму та способах композиторського опрацювання сюжетних ліній фільму. Упродовж творчої майстерні глядачі познайомляться, зокрема, із принципами роботи по створенню оркестрової музики у фільмах «Гріх» (1991) Олега Бійма, «Передчуття» (2019) В’ячеслава Кшиштофовича, «Той що пройшов крізь вогонь» (2011) Михайла Іллєнка.

Квитки тут.

17.00 – 21.00 Електроакустичний перформанс за участю Ujif_notfound, Edward Sol, Олександра Чорного, Алли Загайкевич. Присвята Олександру Нестерову (1954 – 2005). Виставковий простір.

Електроакустична музика дуже часто ставала основою для музики в кіно. Так, один з засновників української експериментальної електроакустичної музики Олександр Нестеров у 1993р. брав участь в записі музики до фільму «Тисьмениця» Неллі Пасічник, у 1995 році компонує і записує з допомогою MIDI-гітари та семплера саундтрек до чорно-білого фільму Ф. В. Мурнау «Носферату», у 2000-му створює електроакустичну музику до фільму Оксани Чепелик «Хроніки за Фортінбрасом».

Ujif_notfound створив музику до документального фільму ЕгораТрояновського БЄС (2020) про полон та помсту… Edward Sol закінчив кінофакультет інституту Карпенка-Карого, і його музика має відчутний зв’язок з технологіями кіно-звукорежисури. 16 червня ми будемо слухати музику Олександра Нестерова та музикантів київської елеткроакустичної сцени, чия творчість тісно пов’язана з кіно.

Квитки тут.

Де й коли:

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *