Лятошинський-125

Тетяна Гомон

Цього року Україна відзначає 125-річчя композитора Бориса Лятошинського. На фестивалі мистецтв Bouquet Kyiv Stage на його честь пройде музичний маратон «Лятошинський Гала», присвячений фортепіаннiй, камерно-інструментальнiй та вокальнiй музицi композитора. На питання «Що значить для вас Борис Миколайович Лятошинський?» відповідає піаністка Тетяна Гомон.

Вперше музику Бориса Лятошинського я почула в музичному училищі — викладач української музики зумів, якщо не закохати, то точно привернути мою увагу до, насамперед, симфонічної творчості Лятошинського. Чи могла я тоді подумати, що опинюся в його родині? Звісно, ні. Справжнього Бориса Лятошинського для мене відкрила Ія Сергіївна Царевич, мій професор в консерваторії, та племінниця композитора. Я крок за кроком продовжую відкривати для себе (і, сподіваюся, для всіх) як нові сторінки його творчого буття, так і зовсім іншу, «неофіційну» і дуже цікаву особистість. Вдячна долі, що маю змогу працювати з першоджерелами та вкладати свою частинку в те, щоб музична спадщина одного з найпотужніших композиторів України стала «українським брендом».

Що для мене музика Бориса Лятошинського, як для виконавця? Почавши виконувати його камерні твори, зупинитися важко. Це особливий світ, в який хочеться занурюватися все глибше і глибше.

ЛЯТОШИНСЬКИЙ — ГАЛА

Ювілейний маратон з нагоди 125-річчя з дня народження композитора

Трiо №2 для скрипки, вiолончелi та фортепiано, тв. 41 (1942)

  • 1. Вступ. Maestoso
  • 2. В характері балади. Andante sostenuto
  • 3. Інтермеццо. Allegretto pastorale, quasi allegro
  • 4. Тема з варіаціями. Andante sostenuto

Виконують:

  • Ігор Завгородній, скрипка
  • Віктор Рекало, віолончель
  • Тетяна Гомон, фортепіано

Куратор проекту Євген Громов

Лятошинський Гала прозвучить на Bouquet Kyiv Stage 21 серпня

Програма та розклад Фестивалю тут.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *