Радянський бювет «Джерело» в центрі Києва перетворили на цілодобовий виставковий простір. Сьогодні в ньому відкриється виставка, що працюватиме цілодобово.
9 жовтня у Павільйоні «Джерело» відкриється вже третя виставка, “У праці сконати”.
Цілодобова експозиція є частиною проєкту “Павільйон Джерело: Тіла в місті” – інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького 16.
Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців експонуються 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.
Експозиція буде доступною глядачам та глядачкам цілодобово та триватиме протягом двох тижнів. У програмі відкриття: dj-сети, лайв виступи музикантів, перформанс та тематичний майстер-клас.
“Дай працювать, працювать, працювати, В праці сконать!” , – назва виставки відсилає до вірша Івана Франка та піднімає питання чим є праця для людини у сучасному місті та як вона впливає на нашу буденність.
Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять на виставці свої відеороботи, що пов’язані із сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї із різних боків.
Кураторська група “Сира Нора” у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана проєкту зазначають, що “міський ландшафт – це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у процеси виробництва чи обслуговування. Із деактуалізацією поняття “робочого дня” та повного взаємопроникнення відпочинку та споживання – суб’єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі”.
Куратори додають, що такий формат експонування спрямований на впровадження мистецтва в повсякденне життя містян поза рамками галереїв та музеїв, а також є новою формою репрезентації мистецтва у часи пандемії. Протягом роботи виставок можна долучитись до публічних програм: лекцій, тренінгів, воркшопів.
Виставка відкриється 9 жовтня о 18.00. Вхід вільний
програма:
— 18.00 – 22.00 Тарас Камєнний. Перформенс «Картина-зброя»
Арт-перрфоманс художника про те, яку силу має зброя художника
— 20.00 – 20.30 Майстер клас від Бориса Кашапова та Лесі Кульчинської «Як стати художником».
Слідкувати за новинами та отримати більше інформації можна на сайті та сторінках Павільйона Джерело у соціальних мережах: