«Венера у хутрі» – концерт української музики

Венера у хутрі

Ще не так давно почути сучасну українську музику в одному концерті можна було лише на фестивалях, таких як «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезони», «Форум музики молодих», «Контрасти», «Два дні і дві ночі нової музики в Одесі». Поза фестивалями вона фактично не звучала. Хіба що на авторських концертах. 

У вітчизняних філармоніях і театрах не безпідставно вважають, що цільова аудиторія цієї музики – це дуже невеликий відсоток шанувальників музичного мистецтва, і дійсно, ціною української програми (якщо вона таки з’являється у концертному сезоні) традиційно є напівпорожній зал. Щоправда, в останні роки українську музику у нас дедалі частіше включають у різноманітні програми, де вона звучить поруч із музикою західноєвропейських класиків. Представлена у такому контексті, вона не виглядає чимось винятковим, нішевим, а подається як повноцінна складова світового музичного процесу. Можливо, це найоптимальніший шлях її популяризації. 

Втім, тематичні концерти нової української музики без прив’язки до фестивалів і дат трапляються у нас доволі рідко. Один із них відбудеться за ініціативи диригента Івана Остаповича у Львівському органному залі в рамках проекту Ukrainian Live. Концерт пройде за підтримки Хору й Оркестру Університету Мальме (Швеція) за участю оркестру Ukrainian Festival Orchestra. У програмі – твори українських композиторів різних поколінь (від шістдесятників до двохтисячників), написані в різній стилістиці (від неоромантизму до аванґарду з електронікою). Назву концерту – «Венера у хутрі» – дав твір Богдани Фроляк, створений нею 2004 року за однойменною новелою Леопольда фон Захер-Мазоха, знаменитого австрійця, народженого у Львові. 

«Програма концерту складена із унікальної української сучасної музики, – розповідає Іван Остапович. – Для нас важливо, щоб саме сучасна музика звучала частіше, оскільки вона говорить про нас самих, про наш час. Усі композитори – яскраві представники саме українського напрямку у світовій музиці і я впевнений, що ця музика може бути близькою людям у цілому світі. Це один із перших концертів нашого довгострокового проекту Ukrainian Live, який спрямований на виконання української музики. Головне наше гасло – музика повинна звучати! І ми хочемо якомога більше говорити про українську музику, оскільки вона потребує особливої уваги. Цього разу у концерті прозвучать твори Валентина Сильвестрова, Геннадія Ляшенка, Святослава Луньова, Богдани Фроляк, Олега Безбородька, Максима Шалигіна та Любави Сидоренко. Хто як не ми, українці, повинні голосно говорити про себе та розповідати світові про те, яких цікавих та неординарних митців-композиторів ми маємо». 

Програма:

С. Луньов – Libera me
М. Шалигін – Колискова
В. Сильвестров – Кітч-музика №1 (Фортепіано соло)
О. Безбородько – LANTERN для струнного квартету
Г. Ляшенко – Контрапункти (арфа соло)
Л. Сидоренко – «Етюди старого міста» (Віолончель та електроніка)
Б. Фроляк – Orbis Terrarum (2 частина, орган та струнні)
                     «Венера у хутрі» (скрипка та фортепіано)

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт української музики
  • Де: Львівський органний зал
  • Коли: 1 травня, 19.00


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *