Концерт скрипаля Сергія Охрімчука

Сергій Охрімчук

5 грудня знаний скрипаль-віртуоз Сергій Охрімчук заграє авторську програму «Скрипка +».

Його знають усі — легше, мабуть, сказати, де Охрімчук не грає, ніж де він грає. Що й не дивно: його прагнуть «здобути» мало не всі українські музики, кому потрібна скрипка. А кому вона не потрібна? Тим паче, якщо це скрипка генія Охрімчука, чи пак Охріма, як звуть його друзі й колеги.

Тож Охрімчуку не рідко доводиться грати по два, а часом і по три концерти на день. 

Ще більшого подиву гідний жанровий репертуар скрипаля, адже він включає практичну всю музику, яку нині грають в Україні: авангард і джаз, експериментальну музику й електроніку, ба навіть рок і попсу. Не кажучи вже про академічну класику, якій Охрімчук приділяє чимало уваги — він навіть викладав старовинну музику в Київській консерваторії. Серед найбільш гучних проектів — авангардний проект САТ, альбом із Дмитром Найдичем і Сусанною Карпенко, етно-диско проект Олега Скрипки «Чоботи з бугая» та Le Grand Orchestra. З цікавинок останнього сезону згадати хоч би щойно виниклий Польсько-український Оркестр «УкраПол», прем’єра якого відбулася в суботу 17 листопада в джазовому клубі «32» (про це Kyiv Daily вже писав).

Заграти все це розмаїття в одному концерті неможливо, тож, готуючи програму для свого творчого вечора «Скрипка +», Охрімчук вирішив обмежитися лише етнічною складовою. Але й тут також — безмежжя: маестро виїздив усю Україну, переймаючи локальні традиції гри у сільських виконавців: від татарів Криму до захованого в горах гуцульського села Голови, де музикують батько й син Гурдузи, учні великого Могура. Але 5 січня мандрівка Охрімчука включатиме не лише українську географію: тут прозвучить матеріал з його зарубіжних експедицій — зі Швеції, Франції й Балканів. Ми також почуємо запрошених Охрімчуком музик, з якими він раніше грав автентику: Олега Бута, Михайла Качалова, Максима Бережнюка, братів Данилейків, Олексу Кабанова, Андрія Мерхеля, Тараса Компаніченка, Валерія Гладунця, гурт «Надобридень» та інших.

Текст: Тарас Шумейко

  • Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська 19
  • Коли: 5 грудня, о 19:00
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *