Дитячі книжки — необхідність

«Як виховати читача»

У видавництві ArtHuss вийде друком книга, що стане у пригоді батькам та вчителям. Авторки «Як виховати читача» — Памела Пол і Марія Руссо, редакторки «The New York Times Book Review», підготували поради, які враховують дитячу психологію. 

Перші чотири розділи книги «Як виховати читача» присвячено різним підходам до читання для різних вікових груп — від немовлят до підлітків, а наприкінці кожного розділу зібрано рекомендовані для відповідного віку видання. Останній розділ пропонує ще більший перелік рекомендованої літератури, яка напевно зацікавить не тільки дітей, але й батьків. Адже читання допомагає розвивати інтелектуальні здібності дитини на всіх етапах розвитку, а виховати читача можна лише тоді, якщо батьки теж читачі, переконані авторки.

Памела Пол американська письменниця, що стала редакторкою The New York Times Book Review в 2011 році і спеціалізується на оглядах дитячих книг. Її колега Марія Руссо довгий час займалася культурною журналістикою, а зараз пише відгуки на сотні дитячих книг на рік: від ілюстрованих видань до підліткових романів. Тож їхній особистий і професійний досвід став надійним підґрунтям для написання книги. 

«Для батьків важливо вміти зняти напругу у шкільні роки і підтримати дитину в тому, щоб вона навчилася любити книги, а не просто читати їх самостійно,» ділиться Марія Руссо.

Партнером українського видання став портал «БараБука» — перший український професійний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Фахівці порталу «БараБука» долучилися до розробки книжкових рекомендацій спеціально для українських читачів. Також зручний і приємний додаток – у книжці вміщено інформацію про українські переклади видань, про які згадують авторки.

Памела Пол, Марія Руссо. Як виховати читача / Переклад: Олександр Стукало, редактор: Олександр Михед. К.: ArtHuss, 2020, 288 ст. 

Замовити.

Уривок

Сучасна бібліотека

Регулярно відвідуйте бібліотеку, в ідеалі — всією родиною, щоб у вашій оселі не припинявся постійний колообіг нових і цікавих книжок. Багато місцевих бібліотек не обмежують кількість примірників, які можна взяти за один раз, а постійна зміна асортименту зацікавлює дітей розмаїттям тем, форматів і жанрів. Якщо вони користуються комп’ютером, покажіть їм сайт місцевої бібліотеки, де можна переглянути каталог і забронювати поки недоступні книжки. Приємно отримати особистий електронний лист про те, що замовлена книжка надійшла з системи міжбібліотечного абонементу!

Думай творчо — вийди за межі книжкової полиці

Навіть найменші можуть знічев’я натрапити на книжки, для них не призначені. Один із промовистих прикладів — так звані журнальні столики. Ви б і подумати не могли, що дитина захоче подивитися монографію про Матісса чи останні роботи авангардистів, — але здивувати вас їй цілком до снаги. Малята обожнюють розглядати ілюстрації, і їхній світогляд значно розшириться, якщо на журнальних столиках у кімнатах, де їм може схотітися прилягти одного нудного вечора, лежатимуть спокусливі книжки з захопливими знімками природи, творами мистецтва, коміксами, пейзажами й фотозвітами з мандрів. Продумайте всі способи, як створити для дитини можливість позапланово почитати. Знайдена на столі у вітальні велика яскраво ілюстрована інформативна книжка на зразок «Як це влаштовано» [The Way Things Work] Девіда Маколі, може стати нездоланною спокусою для дітей будь-якого віку. Але й це ще не все. Залиште стосики журналів і м’яких книжок у ванній кімнаті (так, усі читають на унітазі, навіть діти) чи там, де вони привернуть погляд малих читачів. Якщо вже йдеться про туалет, ось підказка-бонус: малюків, котрі можуть самостійно роздивлятись картонки чи книжки без слів або лише починають упізнавати слова, читання в туалеті може допомогти привчити до горщика.

Власна книжкова полиця

Якщо в кімнаті є вільне місце (а його майже завжди можна знайти), дозвольте дитині зібрати власну колекцію книжок і зберігати її у себе. За можливості нехай у неї буде своя шафа чи невелика полиця на підлозі. Коли діти ще тільки починають ходити, краще мати полиці, де можна повернути книжки обкладинками. Та не надто захоплюйтесь експозицією, адже сенс книжки на полиці в тому, щоб її звідти зняли. З найменшого дитячого віку тримайте напоготові стоси книжок (особливо інтерактивних, розкладних чи смішних і величезних), коли починаєте гратися з дитиною на підлозі, ковдрі або килимку.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *