Було так: контрабасист, скрипалька, скрипаль, альтистка і вітальність народної музики. Концерт цей з легкістю і витонченістю довів, що фольклор може бути сучасним, актуальним, навіть авангардним. Музика Contrabass & Co як би дистилює, очищає фольклор, концентрує його. Результат — незвичайне звучання, знайоме, близьке серцю, але при цьому гостре, незвичайне, незвичне. Засновник квартету Юрій Приріз відповів на питання Kyiv Daily про те, як був створений квартет і що ще ми почуємо у виконанні Contrabass & Co.
Як ви, будучи виконавцем, прийшли до створення Contrabass & Co? Чи складно вам дається організаторська робота?
— Проєкт Contrabass & Co створений з метою, в першу чергу, для власного розвитку і стимулу розвиватись і не пасти задніх. По друге — для спільного музикування з друзями. Сама організація концертів для мене нескладна, а ось репетицій ний процес це дійсно дуже складно… особливо, коли створюєш проекти з найкращими музикантами, в яких ще куча своїх робіт та концертів.
Розкажіть про учасників, чому саме вони?
— Учасники — це завжди хороші друзі та близькі знайомі, щоб спільне музикування приносило якомога більше задоволення.
Чому саме квартет? Які у нього філософія і завдання?
— Насправді струнний квартет утворився тільки через нотний репертуар і можливість трансформувати віолончель ну партію для гри на контрабасі. Зараз готується проект для струнного квінтету)
Концерт був зіграний не дуже звичний. Що ще є в репертуарі Contrabass & Co?
— Репертуар нашого проекту дуже різноманітний, від класики до сучасності, все залежить від можливості купувати ноти та від наших вподобань.
Які плани у Contrabass & Co? Як часто вам вдається репетирувати?
— Плануються концерти для квінтету, також квартетні і дуетні, але в період пандемії неможливо щось конкретніше вам сказати.
Композитор Міліца Джорджевіч знає, як гавкати на контрабасі. Що робите з контрабасом ви?
— Переважно ми в гармонії з моїм інструментом, але бувають дні, коли він неслухняний, тому я його наказую і ставлю в кут).
З ким із композиторів вам хотілося б «поговорити»?
— Точно хотів би поспілкуватись з творцем багатьох квартетів та дуетів для контрабаса Сімоном Гарсія.
Кажуть, що під час воєн війська використовували звук на низьких частотах, щоб напустити на ворога тваринний страх ще до появи в полі видимості противника. Чи є твори, в яких контрабаси дають саме такий ефект?
— Звичайно, але найперше що одразу згадалось, це тема Кракена з фільму «Пірати Карибського моря», яка виконується з використанням нижньої 5-ї струни.
Розкажіть про свій контрабас.
— Працюючи в філармонічному оркестрі я дуже дивувався, чому немає жодного 5-струнного контрабаса, хоч репертуар вимагав цього. Це стало моєю маленькою мрією.
І завдяки моїм батькам моя мрія здійснилась. Ми замовили його в компанії Gewa в майстра Міхаеля Ґласса, інструментом дуже задоволений і зараз не уявляю свого музичного життя без нього.
Ніколи не повернетеся до акордеону?
— Не дай Боже!)
— Нагадаємо, що Kora Late Night Show
- це перша в Україні серія онлайн-концертів сучасної академічної, електронної і експериментальної музики ініційована арт-кубом KORA її засновниками композиторами і музикантами Maxim Kolomiiets і Дмитром Радзецьким.
- в усіх глядачів буде можливість ставити запитання у прямому ефірі!
- проект благодійний, тож наша команда буде надзвичайно вдячна вашим благодійним внескам, які у вас буде змога зробити під час прямого ефіру!
- технічна підтримка: Lamo Ukranie lamo.com.ua
- концерт-стрім пройде з унікальною технологією бінаурального звуку, який дозволяє вам відчути ефект присутності в концертному залі, вмикайте і приєднуйтесь
- KORA Late Night Show #17: Ukiez — 24.03.2021 о 19.00.
Текст: Віка Федоріна
ФОТО: Алина Гармаш