Для власного розвитку

Юрій Приріз

Було так: контрабасист, скрипалька, скрипаль, альтистка і вітальність народної музики. Концерт цей з легкістю і витонченістю довів, що фольклор може бути сучасним, актуальним, навіть авангардним. Музика Contrabass & Co як би дистилює, очищає фольклор, концентрує його. Результат — незвичайне звучання, знайоме, близьке серцю, але при цьому гостре, незвичайне, незвичне. Засновник квартету Юрій Приріз відповів на питання Kyiv Daily про те, як був створений квартет і що ще ми почуємо у виконанні Contrabass & Co.

Як ви, будучи виконавцем, прийшли до створення Contrabass & Co? Чи складно вам дається організаторська робота?

— Проєкт Contrabass & Co створений з метою, в першу чергу, для власного розвитку і стимулу розвиватись і не пасти задніх. По друге — для спільного музикування з друзями. Сама організація концертів для мене нескладна, а ось репетицій ний процес це дійсно дуже складно… особливо, коли створюєш проекти з найкращими музикантами, в яких ще куча своїх робіт та концертів.

Юрій Приріз

Розкажіть про учасників, чому саме вони?

— Учасники — це завжди хороші друзі та близькі знайомі, щоб спільне музикування приносило якомога більше задоволення.

Чому саме квартет? Які у нього філософія і завдання?

— Насправді струнний квартет утворився тільки через нотний репертуар і можливість трансформувати віолончель ну партію для гри на контрабасі. Зараз готується проект для струнного квінтету)

Концерт був зіграний не дуже звичний. Що ще є в репертуарі Contrabass & Co?

—  Репертуар нашого проекту дуже різноманітний, від класики до сучасності, все залежить від можливості купувати ноти та від наших вподобань.

Юрій Приріз

Які плани у Contrabass & Co? Як часто вам вдається репетирувати?

— Плануються концерти для квінтету, також квартетні і дуетні, але в період пандемії неможливо щось конкретніше вам сказати.

Композитор Міліца Джорджевіч знає, як гавкати на контрабасі. Що робите з контрабасом ви?

—  Переважно ми в гармонії з моїм інструментом, але бувають дні, коли він неслухняний, тому я його наказую і ставлю в кут).

З ким із композиторів вам хотілося б «поговорити»?

— Точно хотів би поспілкуватись з творцем багатьох квартетів та дуетів для контрабаса Сімоном Гарсія.

Кажуть, що під час воєн війська використовували звук на низьких частотах, щоб напустити на ворога тваринний страх ще до появи в полі видимості противника. Чи є твори, в яких контрабаси дають саме такий ефект?

—  Звичайно, але найперше що одразу згадалось, це тема Кракена з фільму «Пірати Карибського моря», яка виконується з використанням нижньої 5-ї струни.

Розкажіть про свій контрабас.

— Працюючи в філармонічному оркестрі я дуже дивувався, чому немає жодного 5-струнного контрабаса, хоч репертуар вимагав цього. Це стало моєю маленькою мрією.

І завдяки моїм батькам моя мрія здійснилась. Ми замовили його в компанії Gewa в майстра Міхаеля Ґласса, інструментом дуже задоволений і зараз не уявляю свого музичного життя без нього.

Ніколи не повернетеся до акордеону?

—  Не дай Боже!)

Юрій Приріз

— Нагадаємо, що Kora Late Night Show 

  • це перша в Україні серія онлайн-концертів сучасної академічної, електронної і експериментальної музики ініційована арт-кубом KORA її засновниками композиторами і музикантами Maxim Kolomiiets і Дмитром Радзецьким.
  • в усіх глядачів буде можливість ставити запитання у прямому ефірі!
  • проект благодійний, тож наша команда буде надзвичайно вдячна вашим благодійним внескам, які у вас буде змога зробити під час прямого ефіру!
  • технічна підтримка: Lamo Ukranie lamo.com.ua
  • концерт-стрім пройде з унікальною технологією бінаурального звуку, який дозволяє вам відчути ефект присутності в концертному залі, вмикайте і приєднуйтесь
  • KORA Late Night Show #17: Ukiez — 24.03.2021 о 19.00.

Текст: Віка Федоріна

ФОТО: Алина Гармаш

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *