Баварська казка як соціальна опера

«Замок герцога Синя Борода»

Захоплива подорож у світ загадок, таємниць та людських відносин – оперу  Бели Бартока «Замок герцога Синя Борода» покажуть в Києві.

Опера створена на основі баварської казки і розповідає історію кохання прекрасної дівчини Юдіт до таємничого герцога Синьої Бороди, який наводить жах на всю округу. Оповідання обертається навколо загадки семи дверей у Замку Герцога. Юдіт настільки закохана, що хоче прийняти його разом з усіма таємницями, навіть найжахливішими і забороненими, які приховують дві останні двері. 

Музика Бартока в цій опері вирізняється надзвичайною експресивністю і глибиною. Вона забезпечує образи похмурої краси замку, де панує таємничість і містика, дивовижної краси природи, що оточує замок, а також підкреслено емоційні характери двох дійових осіб, які перебувають у постійному психологічно-експресивному діалозі. Композитор використовує нестандартні музичні рішення, такі як складні ритми і дисонанси, щоб передати образи та емоційні стани. Ще більше це акцентується в сучасній у режисерській версії Олександра Співаковського.

Чого очікувати від сучасного творчого коллективу розповідає The Claquers: 

Результатами роботи творчого колективу «Art.razom» є постановки камерних опер Ірини Губаренко «Ведмідь», «Solaris», моноопер «Щоденник Анни» та опери «Одержима» Мирослава Волинського. 

Команда тісно співпрацює з молодою композиторкою Вікторією Шинкаренко: з її трилогією «Kavka» фундаторка колективу – Марина Рижова брала участь в оперному пітчингу на Всеукраїнському оперному форумі «Opera UA 2021», а за камерну монооперу-спогад «Є» Вікторія Шинкаренко номінована на здобуття Державної премії імені Левка Ревуцького. 

Також саме команда «Art.razom» брала участь в постановці опери «День Радості» Антона Стука в межах реалізації гранту Президента України.

Творча команда:

  • Автор проєкту, режисер-постановник: Олександр Співаковський
  • Диригентка-постановниця: Наталія Стець
  • Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
  • Синя Борода: Владислав Фоміних
  • Юдіт: Марія Антоневська
  • Попередні дружини герцога: Наталія Чепченко; Надія Більдій; Марина Зіневич; Олена Жигалкіна; Валерія Гусак; Катерина Миронець

Коли: 12 травня, о 19:00

Де: на сцені Національного центру імені О. Довженка, вул. Васильківська, 1, М. Голосіївська

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *