Ніколи. Більше. Не переїдайте

Ґлен Лівінґстон

Якщо ви боретеся з переїданням, емоційним переїданням, переїданням в стресовому стані або якщо вам постійно вдається скинути вагу тільки для того, щоб повернути її назад, можливо, ви підходите до справи з неправильним мисленням.

Автор цієї книжки — психолог, який провів дослідження харчових звичок понад 40 тисяч людей та сформував причини, через які ми не можемо схуднути чи отримати бажану форму тіла. У книжці йдеться про те, як подолати ментальні блоки, сформувати власний план харчування і неухильно його дотримуватися.

Ґлен Лівінґстон. «Ніколи більше не переїдайте» / Х.: Vivat, 2021, 192 ст.

Долаємо пастку обмеження

 Ти просто не зможеш більше ніколи не переїдати.
 Ти почуватимешся обділеним і врешті-решт
 здасися і нагодуєш мене. Навіщо чекати? Давай їсти!!! 

З повагою, твоя Свиня

 
 Ну-ну, тихіше. Ти такий засмучений… Ану, роздобудь
 нам якихось смаколиків, та трохи поїмо. Нам стане НАБАГАТО
 краще! 

З повагою, твоя Свиня

Є два типи позбавлення себе чогось: (1) те, чого ви позбавляєте себе, НЕ маючи чогось; (2) те, чого ви позбавляєте себе, маючи це. (Наскільки мені відомо, на це вперше вказала Генеен Рот.) Люди надзвичайно рідко свідомо вибирають між цими двома альтернативами. Насправді більшість людей взагалі ніколи не беруть до уваги другий тип позбавлення.

 Просто для прикладу: Я НЕ кажу, що ви повинні вважати це правилом! Ухвалімо рішення ніколи більше не їсти пончики. Якщо вирішите більше ніколи не їсти пончики, ви позбавите себе смаку, текстури та відчуття пончика у роті на все життя. Ви ніколи більше не відчуєте пончикове задоволення. Для Свині, що любить пончики, це, безумовно, гірше за смерть.

Але якщо ви вирішите й надалі їсти пончики, ви позбавите себе всього, що могли б мати, якби більше їх не їли, зокрема (а) отримання тіла своєї мрії (або чогось дуже близького до цього); (б) легкості буття, пов’язаної з життям без зайвої ваги; (в) енергії, пов’язаної з більш регулярним здоровим харчуванням; (г) життя зі сталим рівнем цукру в крові та без занепаду сил унаслідок падіння цього рівня; (д) впевненості, що є наслідком усвідомлення, що у вас достатньо сили волі, щоб НІКОЛИ не їсти пончики; (е) років старості, що мали б бути безболісними та радісними, але натомість позбавлені можливості нормально рухатися та функціонувати — через інсульти, інфаркти тощо. Ваша Свиня хотіла б, щоб ви думали тільки про короткочасні наслідки позбавлення себе пончиків, бо щиро вірить, що Свиняче Їдло — єдине задоволення, яке може запропонувати життя. Але перелік речей, яких ми себе позбавляємо, продовжуючи переїдати, часто значно довший і значно болючіший!

Щоб скористатися цим розумінням, потрібно лише порівняти ці два варіанти. Чого ви позбавите себе, якщо будете і далі вживати певну їжу (або щось робити) замість перенести її до категорії Свинячого Їдла?

І я скажу, від чого ви відмовитесь. Спочатку дамо слово вашій Свині. Подумайте про якісь ласощі, котрих ви, можливо, хочете відтепер уникати. Тепер попросіть Свиню надати перелік речей, яких ви позбавите себе,  якщо більше ніколи не їстимете їх. Ви відчуваєте, як тіпає Свиню? Це тому, що в цій ситуації вона реально може висунути лише дві речі — смак та зручність. О, вона скаже, що ви позбавите себе життя — що без улюбленого їдла ви вмрете від голоду за лічені години.

Але тепер Свиня знає, що ви знаєте правила гри. Тож найкраще, що вона може сказати, — це «тому що смачно» або «тому що зручно перехопити нашвидку». Свиня тремтить від самої думки про цю вправу, бо знає, що її зброя — ніщо перед тим, що лежить на іншій чаші терезів. Замкніть Свиню в клітку… напишіть власний перелік!

Нехай Свиня скільки завгодно розповідає, яким нещасним ви будете почуватися, якщо перенесете її їдло в категорію «Ніколи» свого Плану Харчування… Коли ви будете це записувати, ви зрозумієте, що Свиня говорить про себе. Це вона почуватиметься обділеною, а не ви.

Потім запишіть усі речі, яких ви себе позбавите, якщо залишите Свиняче Їдло у своєму Плані.

Добре продумане, усвідомлене рішення, який з двох видів обмеження вибрати, завжди буде вам на користь, незалежно від того, які саме правила харчування ви розглядаєте… тому просто запишіть факти та зробіть власний вибір. Я пам’ятаю той день, коли вперше зрозумів, чого позбавляю себе, вживаючи Свиняче Їдло. Я полюбляю відпочинок на свіжому повітрі. Я не маю туристичного спортивного розряду, але впродовж останніх дванадцяти років кілька разів на місяць їздив до Національного лісового заповідника Вайт-Маунтін у Нью-Гемпширі, щоб піти у тривалий похід. 

Моя Свиня любила походи, тому що тоді я міг годувати її, не набираючи ваги. Понад усе я любив пішки піднятися на гору висотою понад 5000 футів з рюкзаком, повним нездорової їжі. І я справді з’їдав усе, що там було, до, під час і після походу…

Розумієте, Свиня переконала мене, що немає жодної причини йти в похід без великого пакунка Свинячого Їдла. Це було так само важливо, як карта, компас, ліхтарик та інші засоби виживання…

Потім, прочитавши якось про два типи позбавлення чогось, я зрозумів, що буквально не знаю, як це — ходити в походи без нездорової їжі. Я ніколи цього не робив. Стало цікаво, чого я себе позбавляю. Тож замість традиційних пакетиків, коробочок та батончиків з лайном я спакував трохи органічної зелені та чорниць, налив у термос зелений чай і кинув до рюкзака пакет з несмаженим насінням.

Ось що сталося: мене спіткав неймовірний спокій, якого я ніколи не відчував. Під час прогулянки лісом я відчув, що справді можу дихати повітрям, слухати шум води, милуватися краєвидами та радіти зустрічам з тваринами. Це був один з найкращих днів мого життя. Це дало відчуття гармонії зі світом, яке відтоді стало для мене бажанішим, ніж усе, що могла запропонувати Свиня.

Це відчуття тривало кілька днів.

Я краще спав. Спокійніше реагував на «надзвичайні ситуації» на роботі. Краще працював з клієнтами. Простіше вирішував проблеми.

Багато в чому я почувався більш реальним, ніж раніше.

І завдяки цьому досвіду я зрозумів, що це саме Свиня переконувала мене в необхідності брати нездорову їжу в кожен похід. Але це була велика волохата Свиняча Брехня! Насправді, роблячи це, я позбавлявся себе такого, яким мав бути.

Відтоді я дізнався, що пережити подібне відчуття спокою і впевненості дуже просто для всіх, хто цього дійсно хоче. На жаль, більшість людей дозволяють Свиням не давати собі цього зробити. Це безмірно мене засмучує. Чому хтось завжди вибирає переїдання, коли може просто змусити Свиню страждати?! Свиня хотіла, щоб я вважав походи, позбавлені Свинячого Їдла, жорстокими та болісними. Але, виявляється, мене так відволікали смаколики, що я й не знав, чого насправді себе позбавляю.

Тепер, якщо ви вирішите, що я пропоную вам обніматися з деревами та завжди уникати якоїсь конкретної їжі, ви пропускаєте суть. Річ у тому, що існує ДВА типи позбавлення і ви на 100 % вільні вибрати будь-який за будь-яких обставин. Вибираєте ви, а не Свиня. Коли Свиня заявляє: «Ти більше не можеш дотримуватися цих правил харчування, вони забагато чого позбавляють тебе», зробіть паузу, щоб запитати себе, чого саме хоче позбавити вас Свиня, якщо ви їх порушите.

І останній важливий момент…

Ви встановлюєте правила. Тож переконайтесь, що створили План Харчування, якого зможете дотримуватися все життя. Який дозволить вам здійснювати мрії у тілі, якого ви прагнете, досягаючи оптимального балансу між короткотерміновими задоволеннями та  довгостроковими цілями. Кожне правило, яке ви встановлюєте, — це компроміс між двома крайнощами.

Тільки ви можете вирішити, де найкращий вибір для вашого власного тіла, — ось у чому полягає свобода!

Можна поглянути на це з іншого боку: щодня ми вибираємо між «Жити швидко і померти молодим» та «Жити довго і насолоджуватись подорожжю». Ви хочете скоротити майбутнє життя, щоб жити швидше сьогодні, чи відмовитесь від короткострокового задоволення для кращого довгострокового результату?

У вільній країні ми маємо повне право обмінювати майбутні страждання на сьогоднішні задоволення, якщо справді цього хочемо.

Однак проблема в тому, що більшість людей дозволили своїм Свиням домінувати над цими рішеннями, тому вони ніколи не роблять свідомого вибору. А оскільки вони ніколи довго не харчувалися без впливу Свині, то не мали можливості ухвалювати обґрунтовані рішення щодо цих дуже важливих харчових питань. Я, можливо, з цим не погоджуюся, але я відстоюю ваше право сказати: «Я вирішую жити трохи швидше саме зараз заради чистого задоволення. Я цілком усвідомлюю, що, мабуть, помру трохи молодшим і/або більше страждатиму наприкінці життя через цей вибір, але я дорослий, при здоровому глузді і на 100 % відповідаю за цей свідомий вибір». Проблема в тому, що люди, які йдуть на такий компроміс, рідко роблять це свідомо. Вони дозволяють своїм Свиням та суспільству замилювати їм очі — і вибирають наосліп.

Найвищою відповідальністю свободи є вибір, як жити. Жити швидко та вмерти молодим чи жити як у прислів’ ї «тихше їдеш — далі будеш». Хоч яке рішення ви ухвалювали щодо кожного конкретного Правила Харчування, будь ласка, дайте собі шанс спробувати повільніший ритм життя, щоб зробити дійсно свідомий вибір. Чому? Тому що Свиня повинна сидіти в клітці, ось чому!

РОБОЧИЙ АРКУШ ОБМЕЖЕНЬ

Якщо ви хочете побачити, чого саме Свиня позбавляє вас, і дійсно укріпити оборону проти її Вереску, будь ласка, завантажте БЕЗКОШТОВНИЙ робочий зошит «Уникаємо пастки обмеження» на вебсайті www.NeverBingeAgain.com

Завдаємо поразки харчовій промисловості

Одного разу близько 15 років тому я розмовляв зі своїм другом Тедом  — успішним старшим керівником компанії, що виготовляла енергетичні батончики, — про його найбільші маркетингові успіхи. Відповідь відкрила мені очі: одне з найзначніших зростань продажів почалося, коли компанія ПРИБРАЛА вітаміни з рецепту, щоб батончики були смачнішими, та змінила дизайн упаковки, щоб продукт ЗДАВАВСЯ більш поживним і смачним.

Очевидно, що досить вигідно змушувати людей ВВАЖАТИ, що вони вживають здорову їжу. Упаковка — лише частина цієї тенденції. Ще одна хитрість торгівлі полягає в тому, щоб підкреслити ОДИН інгредієнт із перевіреними корисними для здоров’я властивостями, щоб відвернути вас від інших, шкідливих.

Наприклад, я здогадуюсь, що більшість із вас уже знають, що знежирені продукти досі можуть містити багато цукру. Але чи знаєте ви, що багато упакованих продуктів з позначкою про наявність у складі «корисних для серця омега-3 кислот» можуть мати дуже високий рівень солі? Що, хоча обсмажені насухо горіхи менш калорійні та містять менше нездорових жирів, ніж горіхи,обсмажені в олії та цукрі, процес обсмажування може створити значну кількість сполук, що викликають рак? Що продукти з маркуванням «із цільного зерна» досить очищені, щоб підвищити рівень цукру в крові та збільшити ризик діабету? (І, можливо, навіть раку?)

Це лише деякі з ідеально законних способів, якими харчова промисловість стимулює найкращі ідеї вашої Свині. Це стратегія «збивати з пантелику та перемагати». Сотні розумних високооплачуваних маркетологів, юристів, консультантів та науковців харчової промисловості наполегливо працюють, постачаючи вашій Свині більше боєприпасів. 

А чому б і ні? Для них ваша Свиня варта мільярдів! На щастя, всі хитрощі харчової промисловості легко побачити та перемогти, щойно ви зміните свою точку зору в той простий спосіб, яким я поділюся з вами за мить. І поки ви не обманюєте себе, цілком нормально платити дещицею здоров’я за смак, зручність та насолоду, якщо саме ВИ хочете це зробити. Якщо це свідомий обдуманий вибір, він не вплине на вашу спроможність ніколи не переїдати.

Але тут мені потрібно обережно вибирати слова, адже більшість людей вважають за краще робити власні висновки про те, що таке здорове харчування. І, дійшовши певних висновків, ви можете накреслити власну червону лінію та захистити себе від хитрощів харчової промисловості. Нам не обов’язково сперечатися про те, що таке здорова їжа… ви лише повинні на 100 % бути впевненим, що точно це знаєте.

На цьому моменті ваша Свиня може встряти і сказати: «Гей, почекай хвилинку, братюня! Ґленн сказав, що ти можеш створити ВЛАСНИЙ План Харчування. Він сказав, що це твоя особиста справа… але тепер він збирається базікати про те, що таке здорова їжа, а що — сміття. Річ не лише в тому, що він бреше… але коли це він став королем інформації про здоров’я? Бачиш? Що я казала! Це все лише купка лайна в полі. Чому ти взагалі витрачаєш час на читання цієї книжки? Заради Бога, давай просто поїмо! Можна? Будь ласка, можна, можна, можна, ну будь лааасочка!!!!

ВАШ ПЛАН ХАРЧУВАННЯ ПОВНІСТЮ ВАШ — Я ЛИШЕ НАДАЮ ПІДКАЗКИ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗАОЩАДИТИ ВАМ РОКИ БОЛІСНИХ ЕКСПЕРИМЕНТІВ. ПРОПУСТІТЬ

РЕШТУ ЦЬОГО РОЗДІЛУ, ЯКЩО ДУМАЄТЕ, ЩО ЦЕ МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА ВАШУ ЗДАТНІСТЬ САМОСТІЙНО ВИЗНАЧАТИ, ЯКА ЇЖА Є ДЛЯ ВАС ЗДОРОВОЮ.

НАЙПРОСТІШИЙ СПОСІБ ДУМАТИ ПРО ЗДОРОВУ ЇЖУ (Пропустіть решту цього розділу, якщо хочетедійти власних висновків).

Цільні, необроблені, органічні рослинні продукти —і невелика кількість органічного тваринного білка — цеЄДИНІ справді здорові продукти для людей на цій планеті.Усе решта — це штучна їжа, оброблена для кращогосмаку, зручності чи насолоди. Усе. Що більше оброблений та зручніший для вживання продукт, що краще він смакує, то більше здоров’я він вам коштуватиме. Набагато простіше почати з невеликого списку того, що для вас добре (позитивний список), ніж складати вичерпний перелік того, що для вас шкідливе (список табу). Останній є задовгим, заскладним і дає Свині забагато матеріалу для суперечок.

Але ніщо з цього не означає, що ви повинні стати святим і все життя харчуватися землею та камінням. Для ВАС — саме для ВАС, а не для вашої Свині!— цілком нормально вводити у свій План Харчування смачні, зручні та приємні пункти, знаючи, що ви платите за них дещицею свого здоров’я. Просто не дозволяйте Свині обманювати вас, стверджуючи, що отруйне задоволення, викохане харчовою промисловістю, насправді корисне для здоров’я, адже це рецепт катастрофи. Хоч би що ви робили, вирішіть просто зараз позбавити Свиню шквалу рекламних криків, породжених Мільйонами доларів у харчовій промисловості. Є один останній важливий факт, який нам знадобиться, щоб позбавити вашу Свиню підтримки харчової промисловості. Десятиліттями живучи в суспільстві, створеному для годування Свині на кожному кроці, ваші природні механізми голоду, цілком імовірно, перестали збігатися з тим, чого справді потребує ваш організм. Ваші смакові рецептори втратили чутливість. Шляхи винагородження у вашому мозку не так інтенсивно реагують у відповідь на натуральну їжу, для якої вони були створені. Вони звикли до інтенсивнішої стимуляції переробленими продуктами та іншим суспільно розрекламованим сміттям. Але, на щастя, цей процес зворотній. Якщо ви їсте менше цукру, фрукти краще смакують. Коли споживаєте менше нездорової їжі — хоч як божевільно це звучить! — ви виявите, що бажаєте зелених овочів. Але НЕ потрібно силоміць прискорювати процес… Це просто природний результат методу «Більше Ніколи Не Буду Переїдати». Так само як хтось, хто кидає палити, як ніколи насолоджується чистим повітрям, так і ваші природні харчові інстинкти відновлюватимуться.

Сутність хакнутого Свинею інстинкту виживання — це віра у те, що нездорова їжа є основною необхідністю для виживання. Щоб звільнити для неї місце, Свиня відкидає все те, що може запропонувати природа. Але коли ви замикаєте Свиню в клітку, цей процес повільно, але впевнено йде у зворотному напрямку.

І ще одна річ, яку ваша Свиня зненавидить: є численні докази, що сира органічна листова зелень важлива для харчування так само, як кисень для легень. Тож якщо ви хочете пришвидшити нормалізацію та відновленнясвого інстинкту виживання, просто додайте її до раціону. Можна кинути салатне листя у блендер з невеликою кількістю води і випити це, як ліки. Вам не потрібно  отримувати від цього задоволення, а просто ввести в організм. Додаючи органічну зелень, ви витісняєтевсе інше.

Але якщо ця пропозиція видається вам занадто огидною, будь ласка, знайте, що вона не є вимогою і немає необхідності силувати себе. Незалежно від Плану Харчування, якщо ви замкнули Свиню в клітку, у вас природно розвиватиметься смак до здорової їжі.

Я так впевнений у цьому, тому що місця, які ви обираєте, щоб замкнути Свиню в клітку, — це ті місця, де ви відчуваєте найнеприємніші побічні ефекти отруйного задоволення. Коли ви вилучаєте з раціону дедалі більше отруйних продуктів, ви, природно, відчуваєте потяг до здорової їжі. Це відбуватиметься незалежно від вас, як курець не може не вдихати справжній кисень, після того як перестане отруювати легені сигаретами. Коли курець кидає палити, великі, повільні, глибокі вдихи свіжого повітря змушують його краще почуватися.Він може намагатися кинути палити все життя, але краще, якщо йому це вдасться. Так само ви можете все життя контролювати Свиню, не споживаючи ці дурні овочі. Але все піде швидше і ви полегшите собі життя, якщо будете їх їсти.

Я все сказав!

НАЙПОШИРЕНІША БРЕХНЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Якщо ви дійсно хочете посилити свій захист від хитрощів харчової промисловості, створених, щоб нагодувати вашу Свиню, будь ласка, скачайте моє безкоштовне аудіо (і дослівну стенограму): «П’ять найпоширеніших побрехеньок харчової промисловості та як їх перемогти!» на вебсайті www.NeverBingeAgain.com

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *